גיבוש גדעונים | יחידת המסתערבים של משטרת ישראל- המדריך המלא


לפני שנכנס יחד אתכם לתכני הגיבוש דרך עיני מגבש והמתגבש כאחד, ראשית בואו נבין מה הם תפקידיה היעודים של היחידהגדעונים סיכה

יחידת הגדעונים היא יחידת המסתערבים אשר שייכת למשטרת ישראל ועובדת פריסה ארצית (קו התפר, ירושלים ועזה),יחידה אשר עיסוקה הוא לוחמה בטרור ואיסוף מודיעין בכל הקשור בעבודת משטרת ישראל, היחידה נועדה לטפל באירועים שונים  של טרורפיגועים ואלימות– הן על רקע לאומני והן על רקע פלילי ועובדת בכפוף ליחידת הסייבר של המשטרה, להב 433.

תפקידי יחידת הגדעונים:

לוחמה בטרור: מניעת טרור, עבודה מסוערבת, וביצוע עבודות בשיתוף פעולה למול השב"כ
עבודת משטרה: טיפול בפושעים מסוכנים ועבודת שטח חשאית.


 

אז עכשיו אחרי שהבנתם לאן אתם נכנסים הדבר הבא הוא לבדוק האם אתם עומדים בקריטריונים של היחידה בניהם שירות קרבי ורובאי 07 ומעלה, באם אתם עומדים באותם התנאים הגיע הזמן להיכנס לגיבוש היחידה!

 

היום הראשון של גיבוש גדעונים, יוצאים לדרך חברים 

שימו לב חברים כמו בכל גיבוש, גם צהלי וגם גיבוש השייך לחטיבות המשטרה או משרד הביטחון את היום הראשון אתם תתחילו ביום ההתארגנות הידוע, יום אשר אתם עולים על ציוד ממלאים טפסים אישיים ויוצאים למבחני כניסה ליחידה .

 

חוויות בוגר: כמו שהיכנו אותי בסדנא, מבחן הכניסה לגיבוש הגדעונים הוא מבחן הבר- אור הידוע אשר אורכו עומד על 3 קילומטרים היום , ומעתדכן בכל שינוי שחל ביחידות היוחדות של משטרת ישראל, מבחן אשר נועד למיין אתם לצוותים השונים כאשר הכוחות מחולקים בצורה שווה בכל צוות.

שימו לב חברים, גיבוש הגדעונים שונה במהותו מכל גיבוש אשר קראתם עליהם לפני משום שמיד לאחר הבר- אור אתם יוצאים לתכני הגיבוש ומתחילים כמובן באקטים אשר יעמידו את רף הכושר והמנטליות שלכם במבחן, כמו כן התרגילים בגיבוש ליחידה משלבים עומס גופני הכולל בתוכו תוכן סיבולתי וכוח מתפרץ כאחד, על התרגילים האלה אתם תקראו בהמשך המאמר.
אקט ראשון: מסע
הסבר: אתם תצאו למסע אשר על כל אחד מכם שק שמשקלו עומד על עשרה לחמישה עשר קילו, שק אישי כמובן בלי האפשרות לעזור לחבריך לצוות, מסע שאורכו נמדד בזמן ולא במרחקים, הזמן שאתם תבצעו את המסע יחד עם מגבשי הגדעונים הינו , מידע שנשמור לבוגרי הסדנא בלבד.

חוויות בוגר הסדנא : המסע הזה היה שונה כל מה שעברתי בשירות הצבאי ובכלל משום שהמסע הזה חולק לשלושה חלקים: תחילת מסע , אמצע מסע, סוף מסע .

הסבר: אתם תתחילו את המסע, בידיעה שזהו מסע רגיל אך טעות היא בידכם, באמצע המסע יעצרו אתכם מגבשי היחידה על מנת לבצע אקטים עצימים והפעם על החוף ולתוך המים, מיד לאחר סיום האקטים אתם תמשיכו עד לנקודת הסוף של המסע ששוב, נמדד בזמן ולא באורך.

אז מה הם האקטים אותם תבצעו בחלק האמצעי של המסע:

אקט ראשון : ספרינטים למים.
הסבר: אתם תצאו לספרינט שאורכו שלושים מטרים לכיוון צוף בתוך הים אותו תקיפו מימין לשאל ותחזרו לפי סדרי הגעה

אקט שני: זחילות
הסבר: זחילות של 30 מטרים הלוך וחזור כאשר אתם תעמדו לפי סדרי הגעה או תעצרו לפי פקודת חדל המגבשים לרישום מקומות.

הגיע הערב חברים ואתם יצאתם לאורחת ערב ושינה עמוקה שתקטע ע"י מגבשי יחידת הגדעונים למסע של שעתיים והפעם לתוך הלילה .

לאחר כמה זמן תוקפצו למסע שידלה מכם את כוחותיכם האחרונים, האם יש משימות תוכן בתוך המסע, מידע זה נשמור למשתתפי הסדנא בלבד.


 

לפנות בוקר טוב חברים יקרים, היום השני בזה הרגע התחיל ואתם כבר יצאתם לתרגיל הראשון של היום.

 

תרגיל ראשון: מסע אלונקות
הסבר: העומד על שלוש שעות תוך כדי תכנים אותם תבצעו באמצע המסע רק כדי לראות מי בינכם ישרוד את סופו.

חוויות חניך: הם עצרו אותנו באמצע, ופקדנו עלינו לעמוד על קו הזנקה יחד עם הצוותים האחרים בגיבוש.
מגבש: שימו לב חברים, בהזנקה שלי רצתם כל צוות לשק העומד ממולו במרחק חמישים משטרים הקפתם אותו מיין לשמאל וחזרתם לקו הזנקה לעמידה זקופה, הצוות האחרון שיגיע יפמפם 50 שכיבות סמיכה , אני ממליץ לכם לא להיסרח מאחור כי אתם מבצעים את האקט הזה ארבע פעמים.

את המסע סיימתם בארוחת הצהריים שבסיומה אתם תעברו אקטים פיזים צוותים ומחשבתיים כאחד :

אקט ראשון: בניית ארמון חון לפי קריטריונים שיעמידו לכם המגבשים- כצוות
אקט שני: אלונה סוציומטרית
אקט שלישי: זחילות והפעם עם משיה נלוות
הסבר: אתם תצאו לחפש מחסניות אשר הוטמנו בחול ע"י המגבשים מבעוד מועד, שאת החיפושים אתם מבצעים בזחילה בלבד, כמה מחסניות הפ החבריאו אם בכלל.. את התשובה לכך נמסור למשתתפי הסדנא בלבד.

אקט רביעי: התחםרות מתחת לחבל- משימה אישית
אקט חמישי: ספרינטים לתוך המים, כמות מקצים עמדה בגיבוש האחרון על 40 פעמים.

 

יציאה לארוחת ערב סוגרת ושינה, כי ליום השלישי אתם תצטרכו את כל הריכוז והכוח שאתם מסוגלים לאזור.


 

ברוכים הבאים ליום השלישי של גיבוש הגדעונים.

חברים יקרים עד היום השלישי בדקו מהי רמת הכושר הגופנית שלכם כמובן בליווי תרגילים עצימים אשר העמידו אתכם ברף מנטלי גבוה, היום השלישי הוא שונה לגמרי משום שזהו יום שעובד על תירגולים הקשורים לאופי היחידה .

תרגיל ראשון: תרגיל חילוץ בן ערובה 

חוויות חניך: הם העידו את כל הצוות במתחם המדובר והראו לנו תצוגת תחליט של אי הדבר אמור להראות, הביאו לנו את הנקודות עליהם הם מבקשים לשים דגש והכינו אותנו להזנקה שתקבע גיבוש שלם.

שימו לב כי בכל שעות הבוקר עד לצהרי היום אתם תבצעו תרגולות מסוג אלו אשר יפגינו את יכולת ההובלה, הזריזות והפעולה שלכם במצבי לחץ ובמצבים מורכבים ומאתגרים.
אחרי ארוחת הצהריים אתם יוצאים לתרגילי מחשבה אשר יעידו על דפוס החשיבה שלכם והקו המנחה אתכם בחיים ובכלל.
משימת ראשונה: שאלות מחשבתיות אותם יבקשו כם מגבשי יחידת הגדעונים לפתור כצוות ולאחר דיון פרקטי על השאלה
משימה שניה: ביצוע הרצאה בפני כל הצוות

חוויות בוגר סדנא: הם נתנו לנו רשימת נושאים וביקשו מאיתנו לבחור שלושה, במהלך ההצאה הם התקילו אותנו בהחלפת נושא שבחרנו, או נושא שהם בחרו שאינו קשור לבחירתנו על מנת לבדוק יכולת אלתור.

את היום הרגוע בצורה יחסית כמובן של הגביוש סיימתם, אבל אל תכנסו לאס"ק עדיין, כי ירדת הלחץ בזה הרגע הסתיימה !


 

יום רביעי , היום המעשי האחרון אשר משלב בתוכו את תכני כל שלושת הימים שקדמו לו.

 

חוויות בוגר סדנא: הרגשתי שמשהו חסר, שהרי אנחנו מתממינים ליחידת המסתערבים של המשטרה הכחולה, ואיך אפשר לשרל כמסתערב בלי לתרגל קרב מגע?!

תרגיל ראשון: תרגול קרבות מגע מול מדריכי יחידת הגדעונים

הקו המנחה: אין עניין של ידע או טכניקה, אתם תבצעו תרגילים אשר מגיעים לבחון דבר אחד, כוח מתפרץ והיכולת להישאר באותו קצב ולא ליסרח עקב תשישות, אתם מחפשים להגיע ליחידת הגדעונים, אתם צריכים לעמוד בעומס .

הצהריים הגיעו ואתם יוצאים למשימות קבוציות ומחשבה

3 משימות חשיבה
3 משימות ציוותיות

מיד לאחר ביצוע המשימות הגיע הזמן לחזור לשגרה המעשית :

תרגיל ראשון: ספרינטים – הפעם רק על החול
תרגיל שני: זחילות
תרגיל שלישי: אלונקה סוציונטרית

השמש שקעה ואיתה עלה הלילה אשר סיים את סוף הגיבוש וכמו בכל גיבוש אתם תשבו ותדרגו את הצוות שלכם בדירוג סוציומטרי לו חשיבות רבה.


 

 

יום חמישי, גיבוש גדעונים, יחידת המסתערבים של משטרת ישראל החופפת ליחידת הימ"ס, סוף.

 

חוויות בוגר סדנא : אתם קמים ביקיצה טבעית בלי הקפצותובלי מגבשים , מתארגנים על עצמם ובהוראת המגבשים עולים לאולם לשיחת סיכום, שיחה אשר תשבח את מסיימי הגיבוש, תסביר על היחידה בצורה יותר פרטנית ותמסור לכם את ברכת היחידה, כי את התשובות ומיוני ההמשך אתם תקבלו בהמשך!

 

גדעונים 2

שימו לב חברים אחרי אינספור סיפורי הצלחה של בוגרינו אשר השתחררו מהצבא וביקשו את ההכנה המיקצועית הפרטנית הקשוחה והיעילה ביותר, אנחנו, אדרנלין ביה"ס להכשרות הקמנו מערך הכשרות, סדנאות ייעודיות ליחידות ימ"מ ימ"ס וכמובן יחידת הגדעונים.

על מנת להעניק לבוגרינו את הכלים אשר יקנו להם את היתרון להתמיין ולהעפיל לאותן היחידות, היום אחרי עבודה משותפת מול בעלי תפקידי ממפתח בחטיבות משטרת ישראל החלטנו פה אחד שהגיע הזמן לחשוף גם אתכם על מנת להשביח את לוחמי היחידה ולהביא אנשים מוכנים ובעלי סיכויים שווים לשרת ביחידת הגדעונים ובכלל, להרשמה לסדנא הייעודית לגדעונים השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם, כי אין לכם עוד רגע אחד לבזבז.

על אדרנלין ביה"ס להכשרות, הסדנא שהכשירה מאות לוחמים, התכנים שתעברו והסגל המיקצועי , לחצו כאן!  

 

השם שלך (חובה)

מספר פלאפון: (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך