גיבוש חובלים – על הגיבוש ומה צפוי לכם

חושבים להיות חובלים? הנה מה שאתם צפויים לעבור במסגרת גיבוש חובלים

גיבוש חובלים מתפרס על פני 3 ימים. כמו בכל גיבוש אחר בצה"ל, היום הראשון הוא יום סידורים בו אתם נרשמים, מציגים אישורים רפואיים, מקבלים ציוד וחומר לימוד ,יוצאים לבר-אור, מתחלקים לקבוצות, אוכלים וכמובן מתחילים את הגיבוש.

דגש: שימו לב כי בתחילת גיבוש חובלים יחולקו לכם שני חומרי לימוד, האחד חומר להרצאה אישית והשני חומר כללי. יוגדרו לכם שעות למידה ספציפיות והם יחפשו לראות מי מפר את הפקודה ועובר על החומר גם בזמנים שלא הוקצו לכך.

חוויות חניך: "מיד אחרי שהסתדרנו על הציוד והתחלקנו לקבוצות הם הגיעו, שני מילואימניקים בליווי הצוהרים הצעירים שכנראה הגיעו כדי לגרום לנו להבין שהיחידה אליה אנחנו מתמיינים היא לא פיקניק."

המגבשים ישאלו אתכם באופן פרטני כמובן מי אתם, מאיפה אתם, האם התאמנתם ומה בעצם עשיתם על מנת להתכונן לרגע זה, כאשר המטרה העיקרית בשלב הזה היא רק לאסוף מספיק מידע על מנת ליצור לכם פרופיל ראשוני.

המשימה הראשונה שלכם תהיה לבנות מפה ממספר רכיבים שיוגשו לפניכם לפי מבנה דמוגרפי שיוגדר לכם מראש. את המשימה תעשו בצורה צוותית.

חוויות חניך: "חברים קחו את כל התיקים שלכם והציוד האישי אנחנו הולכים לבנות את המפה הזאת לפי גבהים."

משימות שניה: חפירת בור אישי וקבוצתי עפ"י קריטריון מסויים, משיכה בחבל כאשר לאחר כמה סיבובים יבקשו מהקבוצה לבחור מתגבש שישב בצד.

לאחר שתצטיינו בבניית המפה ובשאר המשימות יחלו האקטים המחשבתיים בהם תינתן לכם משימה וזמן לעמוד בה בצורה צוותית, כאשר ישאלו אתכם שאלות צוותיות בהן אחד מכם ייתן את התשובה בשם כל הצוות.

 

היום הראשון נחשב ליום יחסית רגוע, וזאת על מנת להכין אתכם לשעה 4 לפנות בוקר של היום השני

חוויות חניך: עד עכשיו לא הבנתי מה הצוהרים האלה עושים. כנראה שזה היה הרגע שבו הם העירו את עיני "פול, אפ, 30 שניות נגעתם בעמוד וחזרתם 30 זוז". ככה זה נמשך במשך רבע שעה של תזוזים וטרטורים שלמזלי עברתי קשים מהם במסגרת האימונים של אדרנלין.

לאחר "אימון שעות הבוקר המוקדמות מאד" עם הצוהרים אתם יוצאים למסע "גיבוש חובלים", מסע של 7 קילומטרים אותו תעשו ברחבי הבסיס שלפי הערכה גסה של חניכים ומגבשים כאחד אורך זמנו הוא שעה.

לאחר תיזוזים ומסע קצר בו יחממו לכם את השרירים אתם תצאו להפסקת אוכל שבסופה יתחיל יום הים.

מילואימניק: "דקה הייתם בסירות הגומי, דקה זוז."גיבוש חובלים

חוויות חניך: עלינו על סירת הגומי שעליה היו בנוסף אלינו מוטות וחבלים. מיד הבנתי שבסירה הזאת כנראה שהולך להיות מעניין. חיכינו למילואימניק שהגיע ולאחר חתירה לא קצרה התחלנו שוב משימות מחשבה.

משימת מחשבה: אתם על אי בודד ויש לכם אפשרות לקחת איתכם רק חמישה דברים, מה תקחו?

בתחילה כל אחד מכם יצטרך לתת תשובה פרטית ולאחר סבב עם התשובות של כולם, יתנו לכם חמש דקות להחליט על חמישה חפצים עבור כל הקבוצה.

דגש: המשימות יתחלקו לפי אנשי הצוות ולכל אחד מכם תהיה האפשרות לתפקד "כמפקד" ולהוביל את הצוות. תוודאו שאתם מקבלים את תשומת ליבם של הסובבים אתכם ואל תתנו לאף אחד לקחת מכם את הפיקוד. מאידך, אל תשללו דעות של אחרים והקשיבו למה שיש להם לומר.

משימה ראשונה: עליכם למקם את גלגל ההצלה במקום הכי גבוה שתוכלו באמצעות הציוד הנלווה שבסירת הגומי.

משימה שניה: עליכם להשתמש בציוד הקיים על מנת לבנות תורן או כל מבנה אשר יעזור למסוק לחלץ את הסירה שלכם במידה ונתקעתם בלב ים.

לאחר המשימות הקבוצתיות יתחיל הסיוט האמיתי – סירות ההקאה!

חוויות חניך: הורידו לנו את השעונים על מנת שלא נוכל לדעת מהו הזמן ועלינו על סירה שמסביבה לא מעט סירות שעושות לנו גלים על מנת לגרום זעזועים לסירה עליה יושבים החניכים. כמו שכבר הבנתם, לא עברו 3 דקות וכבר כמעט כל הצוות הקיא. לאחר 25 דקות אתם תצאו מהסירה שמחים ומסריחים ומוכנים לאקט הבא.

האקט הבא, כפי שבטח ציפתם הוא אקט של משימות מחשבה, והפעם – דיונים.

אתם תשבו במעגל כאשר כל אחד יחליט על נושא שניתן לו מהחומר האישי להרצות עליו, אבל קחו בחשבון שאף אחד לא מבטיח לכם שזה יהיה החומר עליו באמת תצטרכו לדבר והמגבשים יכולים לשנות לכם את הנושא כהרף עין.

חניך: "ולכן כביש 6 הוא הכביש המסוכן ביותר בישראל…"

מילואימניק: "ספר לי מה המנגנון על פיו עובד הבואש"

חניך: "וכמו כן הבואש הינו חיה לבנה ושחורה אשר מוכרת בעיקר הודות למנגנון ההגנה הנפלא שיש לה לו אנחנו קוראים סירחון". בשלב הזה המילואימניקים צחקו, וזה היה מה שדרבן אותם ואותי להמשיך לשמוע את מה שיש לי לספר על הבואש.

את המשך היום אתם תעבירו בעשיית מספר מבחנים מעשיים ומחשבתיים על החומר שניתן לכם ללמידה שבסופו כמו בגיבוש השייטת , השייכת גם היא לחייל הים ומתפקדת כקומנדו היבשתי שלה , אתם תצאו לקו החוף לשני תרגילים פיזים:

תרגיל ראשון : ספרינטים :12 במספר .

תרגיל שני: אלונקה סוציומטרית – עשר במספרם (20 למי שזכה להרים אותה)

אז לאחר מנוחה של 7 דקות לאחר התרגילים ובינהם , תפגשו את …

סיכת חובלים

"פול, אפ, 20 שניות אתם וכל הציוד המחלקתי ליד הגדר. לא הספקתם ב-20 שניות, גשו אלי." כן חברים הבנתם נכון , הצוהרים הגיעו , כדי להוכיח לכם ששני התרגילים האחרונים היו פיקניק , ומחפשים לבדוק מי נשבר ופורש מהגיבוש !

חוויות חניך: בסוף היום הלכנו לאוהלים לישון ולאחר כשעה הם הקפיצו אותנו. מאחר וכבר הכינו אותי מראש באדרנלין הבנתי שזאת הקפצת שווא.. אז לאחר שהסתדרנו על הציוד וננזפנו שאנחנו לא עומדים במשימה, חזרנו לישון, כדי להיות מוקפצים שוב בשעה 4 לפנות בוקר.

 

ברוכים הבאים ליום השלישי:

אתם תוקפצו ב-4 בבוקר על מנת לצאת למסע שני, הפעם מסע קצר יותר מקודמו .

חוויות חניך: לאחר ההקפצה היינו כבר גמורים, אבל מנחם לדעת שעוד כמה שעות הסבל נגמר.

אחרי שתסיימו את המסע ותתיישבו לאכול יגיע שוב הזמן למשימות קבוצתיות, רק שהפעם ביבשה.

משימה ראשונה: בניית מתקן להעברת מים מהציוד המחלקתי.

משימה שניה: העברת כל הצוות דרך נחל מצד אחד לשני בלי שאף אחד מהם ייגע במים של הנחל.

משימה שלישית: בניית מחדש של סירת גומי מפורקת.

שימו לב חברים פרט למשימה הראשונה שלא השתנתה, בגיבוש האחרון משימות מספר 2-3 השתנו ל :

משימה שניה: העברת כל הצוות דרך קיר מצד אחד לשני בלי שאף אחד מהם ייגע בצד אחד של הקיר.

משימה שלישית: בניית מגדל אשר יאותת לספינות ומטוסים על מקומכם.

דגש: שימו לב , המשימות ישתנו מגיבוש לגיבוש אך הקו המנחה הוא אחד, לתפוס פיקוד להנהיג את השאר , איך עושים את זה ,תהיו רציניים ותהפכו את המאמר הזה לאימון הבא שלכם איתנו כדי לקבל את הדגשים הנדרשים  !

לאחר המשימות הנ"ל ימשיכו המבחנים וההרצאות על החומר שניתן ללמידה בתחילת הגיבוש.

חוויות חניך: הבנתי שאי אפשר ללמוד את החומר להרצאות בלי שיראו אותנו. גם בלילות אי אפשר והעיפו את אחד המתגבשים על למידה לתוך הלילה, לאחר השעות המותרות. בכל רגע נתון שהיה מותר ישבתי ולמדתי, וכך לבסוף כשנשאלנו על נושאים כללים ולא מידע נקודתי, היה קל לראות מי למד ומי לא לפי כמות הגמגומים.

לאחר תרגילי המחשבה, הצוהריים יגיעו שוב כדי לתזז אתכם פיזית, על מנת לגרום לכם להיזכר שאתם עדיין בתוך מערכת צבאית ולא באוניברסיטה של חיל הים.

סוף היום השלישי מסמכל את סוף הגיבוש. הפרצופים שלהם חיכיתם מהיום הראשון, הפקידות עם השאלון האישי והסוציומטרי שאחריהם תהיה לכם שיחה עם המגבשים ובסופה אתם תעלו על אזרחי.

חוויות חניך: אחד המגבשים צעק "כולם פול!" ואני כבר ידעתי מה המשפט הבא שאנחנו הולכים לצעוק עם כולם: "אני.. רוצה.. להיות.. חובל".

אז לאחר שהתחילו  את הגיבוש 150 איש, רק 80 סיימו ורק 30 עברו סופית וזכו לטעום את טעמו של קורס חובלים.

קבוצת אדרנלין רוצה לברך את ש', על כניסתו לקורס חובלים. אל תשכח "אתה .. את ..המסלול..הזה..מסיים".

אם גם אתם מחפשים קבוצה שתוביל אתכם בהצלחה ליעד – אדרנלין.

אם היעד שלכם הוא חובשים אל תשארו שאננים? השאירו פרטים עוד היום:

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך