גיבוש צנחנים – כל מה שאתם צריכים לדעת

בעקבות בקשות חוזרות ונשנות לקבלת מידע על גיבוש צנחנים וכל המידע המתלווה אליו, החלטנו לכתוב לכם מדריך על גיבוש צנחנים וכמו בכל מאמר של אדרנלין גם הפעם נכנסו לעומק ונגענו בפרטים החשובים ביותר.

גיבוש צנחנים מונה יומיים בלבד, אשר מתחלקים לשני חלקים עיקריים

היום הראשון הוא "יום הפרוצדורות" בו מגיעים ומסדרים את מהלך ההרשמה, הבדיקות הרפואיות והעליה על ציוד צבאי, שימו לב כי לא תעלו על מדים בגיבוש צנחנים.

למקרה שתהיתם, אתם תישארו עם אותן נעלי הספורט שאיתן הגעתם לגיבוש ולא תעלו על נעליים צבאיות, בכל זאת אל תשכחו שאתם עדיין מלשב"ים.

אחרי שעליתם והסתדרתם על ציוד ברוכים הבאים לריצת השלושת אלפים של גיבוש  צנחנים.

את ריצת השלושת אלפים אתם תבצעו בהזנקה של צוותים המונים ארבעים מתגבשים לצוות ,כאשר ישנו זמן הסף אשר יקבע מי מבניכם ימשיך ומי לא, כמו כן לפי תוצאות אלו מחלקים אתכם לצוות היעודים שלכם בגיבוש צנחנים.

שימו לב חברים -הריצה שונתה מאלפיים לשלוש מסיבות הקשורות לסיירת מטכל שלא נוכל לחשוף בפניכם! 

ניסיון חניך : עמדנו על המקצה הרגליים על החול ולפתע הפקודה "צא!", הצפיפות והמשטח היו מאתגרים, לא קל לרוץ בעליות וירידות, לכן השתמשתי בכלים שלמדתי באדרנלין על מנת לשמור את ההובלה

  • פתיחה מהירה
  • שמירה על קצב יציב
  • הכלי החשוב מכל אשר יחסוך לכם עד 2 דקות מהריצה – אותו נשמור לחניכנו!

הריצה נגמרה ולאחריה גם היום הראשון של הגיבוש לחטיבה האדומה, לאחר מכן תצאו לארוחת ערב ושינה.

דגשים:

2.לא להתבלבל חברים , אומנם הגיבוש האחרון של צנחנים ב6/17 נחדל בשל עומס חום עוד ביום הראשון והמתגבשים רצו שני קילומטרים על הליכונים והלכו הביתה , כן ככה אנשים עברו את הגיבוש, אבל בפעם הבאה שיתקיים הגיבוש זוהי תהיה מתכונתו העדכנית ביותר!

גיבוש צנחנים

היום השני: בשעה 4:00 לפנות בוקר תהיה לכם השכמה. לאחר שתעלו על מדים ותתחלקו לקבוצות (כמובן לאחר שהפרישו את כל הנכשלים בריצת ה-3000 שהתקיימה ביום הראשון של הגיבוש) אתם תלכו בשני טורים אחרי המגבשים במשך מספר דקות עד שתגיעו למקום בו הכל יתחיל.

שימו לב חברים היום הריצה עלתה לריצת 3000 מסיבות הקשורות בסיירת מטכל. כמו כן הזמן בוא תצטרכו לעמוד אינו מהווה בעיה , מוזמנים לשאול את אחד המאמנים של אדרנלין ביצירת הקשר !

דגש: שימו לב חברים בגיבושים הקרובים יביאו לכם מימייה מלאה במים וימסרו לכם כי המימייה מחליפה מבחינתכם נשק אישי ומעכשיו עליכם לשמור עליה צמודה אילכם, זאת לא המלצה זה יכול לעלות לכם בגיבוש, קראו את ההמשך ותבינו.

תרגיל ראשון: התרגיל הפותח של היום הזה יהיה התרגיל שיגרום לרוב חבריכם לצוות לפרוש והוא תרגיל הספרינטים.

חוויות חניך: עמדנו בטור אחד ושמו לנו שקים של 10 ק"ג בידיים שאותם התבקשנו להרים מעל הראש ולעצום את העיניים. לאחר מספר דקות שאנחנו נאבקים בשק, שמענו את הפקודה לצאת לספרינט , שחררנו את השקים, רצנו בעליה של 40 מטרים וכמובן שסיימתי ראשון.

הגיע מגבש שכתב רק את שלושת הראשונים, ברגע שהוא סיים קיבלנו הוראה לשים שוב את השקים מעל הראש ולעצום עיניים עד שהמתגבש האחרון ישאר עם השק בידיים,ככה עברולהם חמישה ספרינטים במרווח של 10-30 שניות מנוחה בינהם שלאחריהם המשכנו עוד עשרים ספרינטים ללא השקים כלל.

שימו לב:

1.אתם תרוצו כעשרים וחמישה ספרינטים , אך בגיבוש האחרון נמסר לנו מחניכים אשר השתתפו בו כי על מנת להעצים את האקט ולהקשיח את רמת הגיבוש הם רצו סה"כ 50 ספרינטים.

2. לאחר תרגיל הספרינטים היו מוציאים למנוחה של 5-7 דקות להכין את הגוף לאקט הבא אבל כיום העצימו את הגיבוש וללא מנוחה כלל אתם עוברים לתרגיל הבא(לא תקף בכל הקבוצות)

תרגיל שני: תרגיל השקים

חוויות חניך: בהוראת המפקד התבקשנו להרים את השק מעל הראש כאשר הוא מסר לנו כי הוא מחפש אתה אחרון שישאר עם השק מעל הראש, וככה עברו להם 3 דקות שכולנו בעצימת עיניים תוך כדי שאנשים ממשיכים להוריד את השקים,אבל לא אני, אני למדתי מה עומד מאחורי התרגיל הזה באדרנלין כושר קרבי וואיך לפעול בדיוק על מנת לסיים האחרון שנשאר עומד עם השק מעל הראש!

לאחר מנוחה של 3 דקות בלבד, אתם יוצאים לתרגיל העצים הבא .

התרגיל השלישי: אלונקה סוציומטרית.

למי שכבר הספיק להכיר את התרגיל זהו אחד התרגילים המתישים והמשמעותיים ביותר בכלל הגיבושים בצה"ל.

הסבר: יציאה לספרינטים של 40 מטר כאשר ארבעת המתגבשים שזוכים לחזור ראשונים ירימו את האלונקה ויעשו סיבוב נוסף, "כפרס" לזכייה על מקום מתחת לאלונקה, בגיבוש האחרון נעשו חמש עשרה מקצי אלונקה שזה אומר שמי ש"זכה" בסיבוב נוסף עם האלונקה יצא בסה"כ ל-30 פעמיםסביב השק במרחק אותם ארבעים מטרים. את הסוד לסיים תמיד בארבעת הראשונים נחשוף לפניכם כאשר תהפכו לאחד מחניכנו הבלתי ניתנים לעצירה.

מנוחה אבל הפעם גדולה יותר באורך של 7 דקות, כי לתרגיל שעומד להגיע אתם תצטרכו את כל המנוחה שתוכלו לקבל !

התרגיל רביעי: זחילות

 הסבר: אתם תעמדו בקו שתחום לספרינטים ותזחלו את אותם 40 מטרים. המטרה היא לסיים ראשון, ברגע שתגיעו לסוף המסלול תקומו ותרוצו חזרה לקו ההתחלה וכמובן שתתחילו לזחול שוב.

חוויות חניך: "צא!" הוא פקד עלינו בשאגה, הגעתי ראשון ונגעתי בשק שנמצא במרחק של ** מטרים וכך ובלי אזהרה מוקדמת הוא פקד עלינו את המילה "קו", פקודה אשר הגיע על מנת להתיש את המתגבשים ואף המנטלים ביותר.

הסבר הפקודה: המגבשים יחדלו את כולכם ויחלו בספירת מקומות ההגעה לפי הקרוב ביותר לשק ,לאחר הספירה הם יפקדו עליכם את המילה "קו" שמורה לכל המתגבשים כי מהרגע הזה ואילך על המתגבשים לקום ממקומם ולרוץ חזרה לקו הזינוק , ומשהגעתם לקו הזינוק אתם רשאים להתחיל זחילה ללא הוראת מגבש.

המטרה: לגרום לכל מי שהעפיל והגיע ראשון במקצה הנוכחי להתחיל מחסרון כנגד כולם ולבדוק עד כמה הוא באמת חזק מנטלית, שימו לב חברים כי אנו פיתחנו את ארגז הכלים היעודי לתרגילים מסוג זה אשר יבטיח לכם הצלחה של מאה אחוזים כנגד המתגבשים המתחרים מולכם.

 

שימו לב חברים – בגיבוש שהתקיים בתאריך 6/4/17 – סדר שינו את התרגילים ל:

תרגיל ראשון : ספרינטים

תרגיל שני: אלונקה סוציומטרית

תרגיל שלישי: חפירת בור – תרגיל המוכר בעיקר מיום הסיירות .

בתרגיל חפירת הבור(שהתבצע בגיבוש האחרון): עובר המגבש במהלך החפירה ושם לב להיכן הנחתם את המימייה על מנת לגנוב לכם אותה, באם יצליח הדבר יכול לעלות לכם "במאותר" היות והייתם שקועים בחפירת הבור ששכחתם לשים לב לסובבים אתכם ומבחינתם ההפקרה הזאת מהווה כשל משמעתי ואף חוסר אחריות אשר יובילו בעתיד להפקרת הנשק האישי וגרוע מכך.

יש להבין חברים  – כי התרגילים העיקרים שיתנו בגיבוש צנחנים הינם: ספרינטים, זחילות,  ואלונקה סוציומטרית כאשר כל שאר התרגילים ניתנים לשינוי,כמו כן לא להיבהל באם ישלבו מספר תרגילים באקט אחד משום שאת קו המחשבה של הגיבוש כבר הבנתם שאיפה למצויינות , עבודה עם כלים נכונים ובעיקר הנסיון שאנחנו מעניקים לכם !

אחרי המנוחה של עוד 7 דקות, הגיע הזמן לבדוק איך אתם מתנהלים בחברה ואתם תעברו סדרת תרגילים קבוצתיים.

שימו לב: תרגילים אלו יכללו אקטים פיזים ומחשבתיים כאחד, תוך כדי ניתוח השתלבותכם ויכולות ההנהגה שלכם בקבוצה.

התרגילים:

1.הרמת שקים – כל חברי הקבוצה במשך חמש דקות .

2. משימת המפה :צירת מפה של ארץ ישראל מציוד אישי/סמל של יחידת הצנחנים .

3. משימת הרשת: העברת כל חברי הצוות מצד אחד של רשת (כאשר אסור לפגוע באף אחד מהחוטים) לצד השני.

4. העברת הרצאה על נושאים ספציפיים שיתנו לכם המגבשים בקבוצה במשך 2 דקות שלמות תוך שינוי נושא של המגבשים לפי ראות עיניהם.

דגש: בכל גיבוש ובכל קבוצה התרגילים ישתנו אך את הרעיון הכללי אנחנו מאמינים שהספקתם להבין. לאחר שתסיימו את התרגילים הקבוצתיים האקטים הפיזיים עדיין לא נגמרו ותצאו למסע סוף גיבוש.

מסע של 2-3 קילומטרים במשטח משולב של חול רך ושלבי אפר .

חוויות חניך: המסע התחיל ונדרשנו לשמור על מרחק של כמחמישה מטרים מהמפקד. לפתע הוא פתח בריצה והתחיל בספירה: "5..4..3.." היינו כבר לידו, ושוב אותה ספירה חוזרת חלילה כאשר הוא מתרחק מאיתנו בזמן שהוא מרים את ידו וסופר לאחור, ואנחנו  לא נשארים חייבים ומדבירים את הקצב עד לפעם השלישית שהוא מחליט לרוץ ואנחנו תשושים מהמסע, בכוחות האחרונים שלא כשלנו מלהגיע אל המפקד,שימו לב חברים כי המסע הוא אינו פשוט אך גם לא קשה כמו שהצטייר בפניכם כרגע יש להבין דבר אחד, ברגע שהאלונקה מתואמת אין סיבה שהמפקד ינצח אתכם .

לאחר הראיון האישי ושבועיים של המתנה עשרת החניכים בניהם החניך אשר חלק אתכם את הגיבוש דרך עיניו סיימו מאותרי דובדבן. אז אם גם אתם רוצים להגיע מוכנים לגיבוש צנחנים ולעבור אותו בלי יותר מדי קושי, הצטרפו אלינו ויחד נשיג את המטרה.

אם גם אתם מחפשים לצעוק מי משוגע , או שאולי צנחנים זה עוד שלב בדרך למטרה ,אתם צריכים אותנו !

 להצטרפות לאדרנלין כושר קרבי,השאירו פרטים:

השם שלך (חובה)

מספר פלאפון: (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך