גיבוש שייטת 13 | גיבוש שייטת | המדריך המלא -אדרנלין כושר קרבי

הגיע הזמן שתדעו מה באמת קורה בגיבוש שייטת 13, הגיבוש של היחידה היוקרתית של חיל הים, הקומנדו הימי- יחידת השייטת!


תהיו מוכנים כי כל יום הולך להיות יותר קשה מקודמו!

עידכונים מהיחידה !

 • גיוס– מהיום והלאה ליחידה מחזור גיוס חד שנתי אשר יתקיים בחודש נובמבר בלבד ויגייס שלושה צוותים שמספר הכללי לא יעלה על 100 לוחמים
 • תחילת שירות– נכון לרגעים אלו ממש את תחילת המסלול שלכם אתם תבצעו בבא'"ח גולני ומטעם החטיבה עד לסיום שלבי הטירונות הבסיסים ויציאה לטירונות היחידה, יש לציין כי עד היום טירוני שייטת ושלדג התחילו את מסלולם בבא"ח נחל
 • עידכון מהגיבוש בשנים האחרונות גיבוש השייטת מבצע יום ניפויים בדומה לגיבוש מטכל, ניפויים אשר מתרחשים ביום השלישי של הגיבוש לאחר תכני הבוקר בהם ינופו חצי מהמתמודדים אשר לא עמדו בעומס.
 • תכני גיבוש– שימו לב כי גיבוש השייטת הינו גיבוש אשר מרכיב בתוכו תכני יבשה ומים כאחד, ביניהם שני המסעות המאפיינים את הגיבוש כאשר בממוצע מהמסע הראשון פורשים כ25% מהמתגבשים ומהשני כ-75%, איך לסיים את המסע עד סופו ואף ליצור נקודות זכות אצל המגבשים- תגיעו אלינו, היחידים אשר מכינים ליחידות המיוחדות של צה"ל בעלי רקורד של 100% הצלחה!
 • גדנעי"ם– שימו לב כי לאחר שיח למול מגבש השייטת ע'- נאמר לנו כי אין הבדל בן גדעני"ם למתגבשים שהגיעו דרך יום סיירות מבחינת ניתוח יכולות, אך שימו לב כי ההקצאות למתגבשים שהגיעו מהגדנע הם מעטות לעומת ההקצאות השייכות למסיימי יום הסיירות
 • ראיונות– שימו לב חברים כי רק מי שהגיע מטעם יום סיירות יקבל בסוף הגיבוש ראיונות לפי הביצועים שלו במהלך אותם ארבעה ימים, חשוב לציין כי כל מי שהגיע דרך הגדנ"ע לא יקבל ראיונות היות ולפניו יום סיירות שדרכו יוכל להגיע לגיבוש בפעם השניה.

לפני שנתחיל , שימו לב חברים ,את מה שבאמת קורה שם אנחנו מעבירים לחניכינו בצורה מעשית באימונים השגרתיים, ימי הסימולציה היעודיים שלנו לשייטת  ובגיבוש אדרנלין כושר קרבי , הגיבוש היחידי מסוגו אשר יקנה לכם את הסיכויים הגבוהים ביותר אשר מתבצע במתאר המדויק ביותר לגיבוש, מול מאמנים יוצאי השייטת והתכנים העדכניים ביותר, במשך יומיים שלמים!

במאמר זה נכתוב את הנקודות העיקריות שבחרנו לחשוף בפניכם על מנת לשפר לכם גם את סיכויי ההצלחה בגיבוש לשייטת 13! .

גיבוש שייטת 13 – היום הראשון:

בעבר זה היה היום הרגוע ביותר אשר לאחר ריצת האלפיים אתם תצאו לשלושה תכנים ובכך סגרתם את היום :

תוכן ראשון :

מיד לאחר הריצה יראו לכם איך לפרק ולהרכיב את הנשקים. שימו לב, לכל אחד תהיה הזדמנות אחת בלבד להתנסות עם הנשקים לפני שיתחילו המדידות. לכן, הקשיבו היטב להסבר ונצלו את ההזדמנות. עם זאת, אין צורך לחפש נשק של אח, או חבר לפרק לפני, (שזוהי גם עבירת בטיחות חמורה). משום שהדבר היחיד שהם מחפשים לראות הוא שיפור בין מקצה למקצה.

תוכן שני:

בהזנקה של המגבש אתם תרוצו לקו השקים במטרה לאסוף כמה שיותר חול עם הידיים כדי למלא את השק האישי, והשק הקבוצתי. כל מקצה ימשך כ 5 דקות עד שהמגבש יחליט לעצור . בסוף כל מקצה המגבשים יבדקו כמה חול אספתם בשק האישי, וישאלו כמה פעמים מילאתם את השק הקבוצתי.

בגיבוש שמתקיים בימים אלו ממש : המגבשים יזניקו אתכם לקו השקים, וארבעת הראשונים שיגיעו יספרו ע"י המגבשים, מכאן ואיך התרגיל ממשיך באותו קו מנחה 

תוכן שלישי : הסבר המסע וההקפצה המדומה .

בסוף היום הראשון המגבשים יסבירו לכם כיצד להיות מוכנים למסע, ויתנו מספר משימות ( כגון: לרדת ולעלות מציוד) כנגד זמנים, כדי לראות מי הזריזים והמהירים ביותר, משימות שיסתיימו בהוראה לרדת מציוד ולעלות לשינה , שינה שלאחר כ- 10 דקות מתחילתה הם יקפיצו אתכם למטרת מסע

מפקד: חמש דקות עליתם על ציוד, יוצאים למסע, זוז ! ( שימו לב חברים אתם תצאו למסע של מספר דקות בלבד אך במהרה תסתובבו חזרה לאוהלים והפעם תלכו לישון באמת, להישאר חדים ולא להיבהל)

אבל היום, מדובר בגיבוש אחר לגמרי והנה הוא לפניכם, קראו היטב כל פרט חשוב, לאחר שתיחשפו בפעם הראשונה לקליטה צבאית המלווה בעבודות רס"ר וחלוקה לצוותים, זה הזמן להפנים, שהחלק המשעמם של גיבוש שייטת בדיוק נגמר, ומעכשיו רק הטובים ביותר ישרדו!

אז נגמרו המשחקים והגיבוש מתחיל עכשיו ! 

כבר בהתחלה תצאו לריצה תחרותית של שני קילומטרים (שימו לב כי יש אפשרות שבמחזור הקרוב מרחק הריצה יהיה שלושה קילומטרים) על מנת לבדוק את הכושר הגופני שלכם, שימו לב שכמו ביום הסיירות הכל יחסי, ולכן אין לכם רשות לזלזל או להתקבע על מקום מסוים. אתם פותחים את הריצה בקצב מהיר ומתייצבים עד לסוף הריצה במטרה לתת את הכל !

כמו כן על מנת לרדת מהזמן המקסימלי שלכם לפחות בדקה עד דקה וחצי יש לכם לבצע את מה שהמאמנים הסבירו לכם בסימולציה חברים .

אז לאחר הריצה יתחילו התרגילים הפיזיים של היום הראשון:

תרגיל ראשון: ספרינטים לתוך המים לאורך של 40 מטרים , לא להתבלבל מספר הספרינטים מונה כ – 20 מקצים , אז גם שקשה ספרינטים שייטתלכם , גם שאתם מותשים ללא כוח לרוץ , תזכרו , זה עניין של מספר זה הכל .

תרגיל שני: אלונקה סוציומטרית.

התרגיל השלישי : התרגיל המשולב- ים יבשה !

הסבר:  ינתנו לכם שתי פקודות ע"י המגבש, ים ויבשה , כאשר הוא יצעק "ים" כולנו רצים בכל הכוח לים מקיפים שם את הקונוס הצף ובחזרה לכיוון המגבש , כאשר תצאו מהמים ותגיעו לקו החוף תרדו לזחילה שתתבצע עד למגבשים שנמצאים במרחק 40 מטרים מכם , כאשר המטרה היא .. להגיע ראשון !

שימו לב: שלושת התרגילים האלה מגיעים כדי לשבור לכם את הרוח, כדי שתבינו שזהו רף העומס שמציב הגיבוש ולפניכם ארבעה ימים כאלו , אז לכל חניכי אדרנלין כושר קרבי אל תשכחו מה למדתם, תהיו חזקים !

אז אחרי שסיימת את שלושת הסטים המתישים האלו , הגיע הזמן לקצת גיוון:

משימה ראשונה, מבחן קואורדינציה : פירוק והרכבת נשקים (אם-16, קלצ'). שימו לב שיראו לכם איך לפרקם לפני וינתנו לכם מספר הזדמנויות. אין צורך לחפש נשק של אח או חבר לפרק לפני (שזוהי גם עבירת בטיחות חמורה), משום שהדבר היחיד שהם מחפשים לראות הוא שיפור בין מקצה למקצה של פירוק והרכבת הנשק.

משימה שני, מבחן השחייה  

הסבר: יוצאים כקבוצה, אך לא להתבלבל התחרות היא אישית , לקונוס במרחק 20-30 מטרים שחייה לתוך המים, מקיפים מימין לשמאל וחוזרים חזרה, כאשר שם תחכה לכם המשקית שתיתן לכם את הזמן שעשיתם , שאותו אתם מוסרים למגבש .

שימו לב , בגיבוש האחרון של נובמבר 2017 נפתח ונסגר גיבוש השייטת לפי היום הראשון אליו נחשפתם בתחילת המאמר , היום "הרגוע"

שימו לב חברים בגיבוש האחרון של נובמבר 2017 נפתח ונסגר היום הראשון של הגיבוש לפי היום אותו אנו מכנים היום "הרגוע" אליו  ה נחשפתם בתחילת המאמר, אנחנו מפרטים לכם את שניהם בידיעה שאתם מגיעים מוכנים לגרוע מכל אחרת אתם לא במקום הנכון !

היום השני של הגיבוש,זוז:

קמים לפנות בוקר לאחד התרגילים המשמעותיים בגיבוש- המסע!


מגיבוש השייטת שמתקיים ברגעים אלו ממש:

מגבש: שימו לב חברים כולכם נעמדים על קו ההזנקה לכיוון המים שעליכם בוקסרים בלבד
חויות חניך: השעה 5 לפנות בוקר, אמצע נובמבר והים יחסית סוער, אך לפי איך שזה נראה הוא לא יעצור אותנו , הפע אנחנו..
מגבש: בהזנקה שלי רצתם וטבלתם את כל גופכם במים ללא יוצא מן הכלל, צא!
חוויות חניך: יצאו בריצה לכיוון המים וטבלנו את כל גופנו בידיעה שחלקנו לא יסיימו את היום הזה בעקבות היפטרמיה (מכת קור) וכך היה ביציאה מהמים פרשו שלושה חניכים בעקבות התפסות מאסיבית של שרירי הרגליים.
מגבש: מצוין, עליתם על ציוד שני תורים מאחורי האלונקה, זוז!


מהלך וסוף מסע השייטת

שימו לב: לאחר שישה קילומטרים מהמסע אתם תעצרו, ויתחיל אקט של זחילות (לאחר שתטבלו במים כמובן). כשתסיימו 15 מקצים של זחילות תמשיכו עוד 4ארבעה קילומטרים שיסגרו את המסע (עשרה קילומטרים סה"כ)

חשוב לציין: למי שאינו חניך אדרנלין כושר קרבי , במהלך המסע המגבש יכול להעיר לכם פעמים, בפעם הראשונה זאת תהיה הערת אזהרה על כך שאתם כביכול נסחרים מאחור , אך בפעם השניה הוא יפריש אתכם לאוהלים ולפי הסטטיסטיקה כ25% מכלל המתגבשים פורשים או מופרשים במסע הראשון. תהיו חזקים כי התחרות הופכת קשה עם כל רגע שעובר.

המסע הסתיים בהצלחה (לחניכנו לפחות) וזה הזמן להרים את הראש אך לא את האף, כי הגיבוש רק התחיל, אתם תקבלו זמן התארגנות ללבישת בגד ים, להצטיידות במשקפת אטומה ושנורקל.

ברוכים הבאים תרגילי מים :

משימה ראשונה :  תרגיל שהייה .

הסבר: אתם תיכנסו למים, כל אחד בעומק שונה, כאשר לכל אחד מסכה מושחרת ושנורקל שהמשימה היא להישאר עם הראש  מתחת למים בעזרת האוויר שלכם שמגיע אליכם דרך השנורקל בלבד , שנורקל שאותו אתם תלמדו לתפעל במהלך השהייה.

משימה שניה : שחייה עיוורת .

לפי כיוון (ללא שימוש בעיניים). שוחים למצוף ובחזרה – עניין של 100 מטרים לא יותר. שימו לב כי המטרה היא כמה שפחות הצצות, ולכן הסתכלו על הכיוון אליו אתם שוחים, ראש מתחת למים ותנו קצב.

דגש: במידה ותסטו מהמסלול המגבשים יתקנו אתכם ולכן מה שחשוב להראות להם היא האמינות שלכם. לא להוציא את הראש ולהסתכל כי גם ככה יש מי שמכוון אתכם.


מגיבוש השייטת שהתקיים ברגעים אלו ממש:

 1. המרחק התקצר לחמישים מטרים בלבלד
 2. אין אדם שתפקידו הוא לתקן אתכם במידה וסטיתם, המטרה היא להגיע אל היעד עם מספר ההצות הנמוך ביותר

משימה שלישית : שחייה כקבוצה.

אתם תוזנקו מקו החוף למצוף אשר מחכה במים אשר נמצא במרחק  200 מטרים מכם ,מצוף אותו תצטרכו להקיף מימין לשמאל ותחזרו בשחייה לקו החוף ששם תחכה לכם המשקית אשר תיתן לכם את הזמן בו עמדתם.


מגיבוש השייטת שמתקיים ברגעים אלו ממש: 

 1. המרחק התקצר ל150 מטרים בלבד
 2. נספרתם לפי סדרי הגעה ולא זמנים

משימה רביעית : פירוק והרכבת נשקים תחת לחץ.

תוזנקו בשלשות כל פעם למטרה אחרת ( מצוף בים או שקים שונים ביבשה) אליהם תצטרכו להגיע בספרינט או בזחילה, ללא מנוחות כלל. כשתהיו מותשים המגבשים יבקשו מכם לפרק ולהרכיב את הנשקים עליהם התאמנתם ביום הראשון, בנוסף למכשיר  קשר עליו עוד לא התנסיתם.

לחניכי אדרנלין יינתנו עצות משמעותיות שעלו עם הניסיון של החניכים הוותיקים ומאמני הקבוצות אשר מתפקדים כמגבשים בגיבוש השייטת ,  עצות שיעשו את ההבדל בין הפסד לניצחון!

בסיום תרגילי השחייה אתם תצאו להפסקת אוכל שתסתיים בתחילתם של שתי משימות מחשבה ולאחריהן תיזוזי ערב היום השני.

בצהרי היום תבצעו 2 משימות מחשבה:

משימה ראשונה : שינון מפה בעל פה.מהגיבוש שייטת שמתקיים ברגעים אלו ממש :

יביאו לכם מפה ועט שעליה מצויר מסלול בו אתם צריכים לצעוד על מנת להגיע אל היעד, כאשר יש לכם קנה מידה שעליו יסבירו לכם וכיווני אויר, עליכם לשנן את הדרך ולהיעזר כמובן בעט שאתכם כאשר על המסלול יופיעו סימני דרך כגון: בריכה, מגדל, יער וכדומה. למשימת המפה יתנו לכם **** דקות בלבד כאשר המטרה היא לזכור את המסלול וסימני הדרך, מה הם ובאיזה שלב של המסלול "דקרתם " אותם.


משימה שניה : התמצאות במפה מנקודת תצפית.

מגיבוש השייטת שמתקיים ברגעים אלו ממש:

יביאו לכם תצ"א (תצלום אווירי)של המתחם בו אתם נמצאים כאשר המטרה שלכם היא להתמצאות במפה ולענות על שאלות המגבשים כגון: היכן הצפון והמתצאות כללית לעצמים שבמפה, אך יש לשים לב כי במפה…(מידע אשר נשמור לחניכנו בלבד) אשר יבקשו המגבשים מכם לדעת כמה פעמים הם נמצאים על המפה ואיפה כל אחד מהם ממוקם, בנוסף לכך בסוף התרגיל יודיע לכם המגבש כי הוא החביא על המפה מוקש ועליו מספר, הוא יראה לכם את מיקומו על המפה ויפקוד עליכם לרוץ לאותו המקום ולחזור אליו עם המספר שנמצא על המוקש.

משימה שלישית הרצאה (משימה שהופיע בגיבוש האחרון ולא התבצע בעבר):

חוויות חניך: הם הודיעו לנו כי עלינו לבחור נושא ולהרצאות עליו עליו במשך חמש דקות שלמות בפני הצוות, ישנם ארבעה דגשים אותם למדתי באדרנלין אשר הפכו שמו אותי במקום הראשון היות וידעתי איך לסחוף את כולם אחרי ולענות להתקלות של המגבשים, כמו כן, יש להישאר מרוכזים היות ולאחר כל הרצאה יבחרו המגבשים מספר מתגבשים אותם הם ישאלו על פרטים אשר נאמרו ע"י המתגבש האחרון שעמד ודיבר בפני הצוות


המשימות הסתיימו חברים וכמו שהבטחנו , תיזוזים לפי סדרי הגעה , זוז !

תרגיל ראשון : ספרינטים לתוך המים

תרגיל שני: זחילותזחילות שייטת

בהזנקת המגבש תזחלו לעבר קו במרחק של כ 40 מטרים. מי שחצה את הקו, רשאי לחזור בספרינט ולהיעמד בסדר הגעה.

תרגיל שלישי: אלונקה סוציומטרית

ב"צא" של המגבש תקיפו שק ביבשה ותרוצו חזרה לעבר האלונקה. ארבעת הראשונים יתפסו את האלונקה, והשניים הבאים יתפסו את הג'ריקנים.

תרגיל רביעי: ים יבשה (ריצה למים וזחילה חזרה)

יינתנו לכם שתי פקודות ע"י המגבש, ים ויבשה., כאשר הוא יצעק "ים" אתם תרוצו  בכל הכוח לים, תקיפו את המצוף, משם תרוצו לעבר השק שנמצא בצד השני של הקו ( ביבשה) , ורק אז תוכלו לחזור לקו בסדר הגעה. כאשר הוא יצעק "יבשה" אתם קודם תקיפו את השק ביבשה, ורק אז את המצוף בים.

תרגיל חמישי :משימת מחשבה

את המשימה והפתרון לה אנו כבר נשמור לחניכי אדרנלין בלבד !

מגיבוש השייטת שהתקיים ברגעים אלו ממש:

תרגיל שישי | קידורים : לאחר משימה החשיבה המגבשים החלו בתיזוזים קבוצתיים כאשר המטרה הייתה לבחון את רמת הצוות בכלליות ועבודה אינדבידואלית להתנהלות תוך צוותית ( הרעות, ההובלה, ההשתרכות וכדומה)


לפנות בוקר טוב , היום השלישי בגיבוש שייטת 13:

 

ארבע לפנות בוקר , הקפצה ע"י כרוז , דבר שלא היה בעבר ונכנס בשנה האחרונה, הרעיון נלקח מגיבוש לסיירת מטכ"ל שממיין את המתגבשים שלו ביום השלישי לגיבוש, החזקים נשרים, ומי שלא עמד בעומס מופרש הביתה ללא ראיונות !

הסבר: שימו לב, אנחנו קוראים שמות לפי צוותים, מי שיקראו בשמו קם וצועד לעבר המגבשים , מי שלא , שיהיה לו בהצלחה , את הגיבוש הוא סיים, וככה יתחיל שלב קריאת השמות והחלוקה לצוותים החזקים של גיבוש שייטת 13 !

ברוכים הבאים, הקובוצות חזקות יותר, המתגבשים נחושים חדורים וחדים יותר , והמטרה קרובה מתמיד , אז אחרי שתתחלקו לצוותים החדשים של הגיבושים , יתחיל שוב הפן הפיזי , רק שהפעם , מול מגבשים קשוחים יותר ומתגבשים נעולים יותר !

תרגיל ראשון : ספרינטים לתוך המים

תרגיל שני: זחילות

תרגיל שלישי: אלונקה סוציומטרית

תרגיל רביעי: ים יבשה (ריצה למים וזחילה חזרה)

תרגיל חמישי : ספרינטים ביבשה

כמו שכבר הבנתם היום השלישי הוא היום הקשה ביותר של הגיבוש , ולכן העומס מספר המיקצים וכמות המשימות גדלה משמעותית , אז כמה מקצים יש בכל תרגיל של היום השלישי של הגיבוש , מהו המספר הכולל והמרחק , איך מגיעים להובלה בכל אחד ואחד מהם, תצטרפו אלינו ותגלו !

שימו לב : בעבר היו נותנים מנוחה של 7-10 דקות להתארגנות בן תרגיל לתרגיל אך בשנה האחרונה המנוחה התקצרה וכיום עומדת על 4-5 דקות בלבד,חניכים יקרים  לא לשכוח את ארבעת הדגשים שנתנו לכם באימונים לזמני מנוחה!

כמו כן, הדבר מתבצע גם בגיבוש מטכ"ל, מטרת המגבשים של הצוות החדש היא להראות לכם כמה אתה כביכול חלשים, כמה הגיבוש עד לנקודה זו היה "חלבי" וכמה אתם לא הטובים ביותר, אל תיתנו להם להצליח , וכמו שאנחנו תמיד אומרים לחניכי אדרנלין, תשארו חדים,תשארו דרוכים, תשארו נחושים!

הדפוס הוא דומה בכל ימי הגיבוש , מיד לאחר תרגילי התשה יגיעו משימות "מנוחה" ככה לפחות אנו באדרנלין מכנים אותם ,

אתם תצאו למנוחה שמיד לאחריה "תרגילי מנוחה" והפעם הם בתוך בריכת השייטת:

הבנתם נכון חברים, עולים על אוטובוסים ונוסעים לבריכה המדוברת שעליה תחשבו כבר מהיום הראשון של הגיבוש, הבריכה בבסיס השייטת .

בבריכה תעברו מספר תרגילים: תרגיל שהייה במים והפעם המטרה היא לצוף כאשר החלק בגוף המחובר למשקולת יהיה מחוץ למים (אחד מהידיים שלכם). צלילה למרחק הרחוק ביותר בנשימה אחת, פירוק והרכבה של נשקים מתח למים המתחילים באיזור יבש ועוברים לרטוב ועוד (שימו לב כי התרגילים עשויים להשתנות ממחזור למחזור אך הקו המנחה הוא האחד – התנהלות תחת לחץ בתוך המים .

הנה לפניכם המשימות אשר ניתנו בגיבוש האחרון של נובמבר 2017:

משימה ראשונה: צלילה למרחק

תצללו לאורך הבריכה והמגבש ימדוד את המרחק אותו תוכלו לעבור ללא נשימה.

משימה שנייה: החזקת משקולת

תצטרכו להחזיק במשקולת מעל הראש ( כשאתם בתוך המים כמובן) לכמה שיותר זמן.

משימה שלישית: פירוק והרכבת נשק מתחת למים

תצטרכו לפרק ולהרכיב קלצ'ניקוב מתחת למים בכמה שפחות עליות (לנשימה), ובכמה שפחות זמן.

לאחר תרגילי הבריכה,אתם יוצאים לבצע משימות נוספות והפעם בסביבה ימית, נכון מאוד חברים הגיע הזמן להיפגש עם סירות הגומי ( סאגים ).

משימה ראשונה: תחרות חתירה

תחולקו לשתי קבוצות ביניהן תערך תחרות חתירה לעבר מצוף בים. בין מקצה למקצה המגבשים יערבבו בין הקבוצות על מנת לזהות את החלשים והחזקים!

משימה שניה: שחייה בין סירה לסירה

בהזנקה של המגבש תשחו לעבר הסירה הקרובה, תעלו עליה , ואחר כך תשחו לסירה השנייה, תעלו עליה, וכך הלאה. המטרה היא לבצע את מספר העליות הרב ביותר כשזמן המשימה לא ידוע, והמגבש יכול לעצור אותה בכל רגע.  שימו לב: זהו אחד האקטים הקשים בגיבוש

משימה שלישית: ספרינטים עם הסירה

תחולקו לשתי קבוצות, ביניהן תערך תחרות של ספרינטים לעבר שק ביבשה כשכל קבוצה מרימה את הסירה, ורצה עמה.

משימה רביעית: פירוק והרכבה של הסירה.

אומנם הפן הפיזי המוטיבציה והנחישות שלכם הם בן המרכיבים החשובים בגיבוש אך אל תטעו גם למשימות המחשבה הקבוצתיות/משימות הנהגה יש ערך משמעותי אשר יכול לעלות לכם במקומכם ביחידה, משימות אשר יש להם קו מנחה אחד בלבד אותו בחרנו לחשוף בפניכם – המטרה במשימות אלו היא להראות איך אתם מכולם מצליחים לקחת פיקוד ולגרום לאחרים לרצות להקשיב לכם ללא התפרצות לדבר האחר או לקיחת הפיקוד בכוח.

עלו מולנו השאלות של, מה עושים כאשר לא עולה רעיון? מה קורה כאשר הצוות נכשל מרעיון שאתה עצמך בחרת להעביר ובכלל איך אני תופס פיקוד על קבוצה של 25 אנשים כאשר כל אחד מחפש להראות את היכולות שלו ? חברים הדרך לעשות זאת היא קלה יחסית, זה מתחיל כבר ביום הראשון של הגיבוש אתם רק צריכים… (מידע זה תקבלו כאשר תצטרפו לאחת הקבוצות של אדרנלין חברים יקרים)

משימות "המנוחה הסתיימו בזה הרגע " ואתם כבר מוכנים לאקטים הפיזיים יותר מתמיד, חברים הבנתם נכון, אין דבר כזה לנוח בגיבוש השייטת שהרי המשפט אשר מייחד את היחידה הוא" אין נסרחים מאחור" וזה הזמן לבדוק מי לא יעמוד בלחץ, אחרי היום העצים הזה, יום שגרם לכם לחשוב שהכל כבר מאחוריכם,תחשבו שוב, תזוזים לפי סדרי הגעה זוז !

 • ים יבשה
 • אלונקה סוציומטרית
 • זחילות
 • חפירת בורות

תרגיל חפירת הבור הוא התרגיל סוגר יום, התרגיל אשר יסמן לכם ששרדתם את היום המורכב והקשה ביותר של השייטת אבל כמו שהמאמן שלנו יוצא השייטת נוהג לומר "אין דבר כזה קשה,יש מאתגר" , יום רביעי זוז.


יום רביעי | סוגר גיבוש שייטת, זוז!

 

היום האחרון ! ההקפצה האחרונה , המסע הקשה ביותר. מסע של 12 קילומטרים (בעבר צעדו 16 קילומטרים ,אך אתם הולכים ונחלשים) שממנו פורשים כ 75% מהמתגבשים הנותרים, מסע המחולק לארבעה מקצים שממנו שורד אחד לארבעה ,עשו הכל על מנת לסיים אותו על הרגליים חברים, זאת נקודת זכות אדירה,  לאחר המסע יתחילו הראיונות שיקבעו כמה אתם מתאימים (או לא מתאימים) לשירות ביחידה.


 

אז לאחר שפירטנו לכם ברמה הבסיסית ביותר מה קורה אי שם בגיבוש שייטת 13, הגיע הזמן שתגיעו ותחוו את ההכנות והאימונים אליו על בשרכם. אדרנלין פותחת בימי בריכה וגיבוש שייטת אחת לארבעה חודשים, ממש לפני הגיבושים עצמם. אם גם לכם בוער בעצמות להפוך ללוחמים היחידים החזקים מהגלים, הצטרפו אלינו והפכו גם אתם לסיפור הצלחה !

שייטת צהל 3


חוויות של חניכים שעברו את גיבוש שייטת 13:

חוויות א' , המסע : 

לכל מסע היה מוביל ומאסף, הקצב הוא אחיד אין מקום לטעויות רק לזרום עם כולם ולא להראות חולשה. המיקום שלי הוא אחרון לפי הסדר ואיתי עוד בחור חלש מהרגיל.

מגבש מאסף: (עקף את המתגבש שעמד למולי) קדימה פתח את הרגליים, זאת תהיה הפעם האחרונה שאני אעקוף אותך .

הסתכלתי עליו, הוא בקושי עמד כבר .. השק מתחיל להיות מורגש גם לי.. שמתי עליו יד לעזרה אך ננזפתי ע"י המגבש "תן לו לבד" וכמו שחשבתי .. הוא עקף אותו פעם שניה…

מגבש: מסמן לשני לוחמי שייטת שהיו במסלול כנראה שהגיעו לעזור, לתמוך בו לחזור חזרה לאוהל. זאת הפעם האחרונה שראיתי אותו. הוא כנראה הופרש.

מבחן הקורדינצאיה השני: פירוק והרכבה של מג כולל מפות וסיפור שיתנו לכם לזכור במשך חמש דקות. "המפה די פשוטה ולא צריך להיות גאון כדי לשנן אותה. פשוט זכרו אותה קודם כל בכלליות ואז תנסו להתמקד בפרטים הקטנים."

חוויות ר', שהייה במים  :

"הים לא היה סוער אבל היו את הגלים הקטנים האלה שגרמו לנו להיחנק מדי פעם. למדתי את קצב הגלים ובכל פעם שהגיע גל קטן שהטביע לי את השנורקל פשוט נתתי נשיפה חזקה כלפי חוץ על מנת שהמים לא יכנסו פנימה."

חוויות י', מעגל כוח :

"לקחו אותנו ושמו אותנו במעגל. המטרה להישאר האחרון במעגל (ההיאבקות) ללא בירכיות נגיחות חניקות וכדומה. מזל שהראו לי בקבוצת אדרנלין את הדגשים. מתוך 4 פעמים נשארתי 4 פעמים אחרון במעגל."

חוויות ד',תרגילי בריכה :

מגבש: קדימה תרים את היד. אמרתי לך שהמרפק לא יגע במים.

חניך: …

מגבש: אני לא אחזור על עצמי, שהמרפק לא ייגע במים!

פה החלטתי שזאת תהיה הפעם האחרונה שהוא ינסה להוריד לי את הביטחון. נתתי כוח עבודה עם הרגליים (שחיית צפרדע, כל שלוש שניות נתתי תנועה, מעין קפיצה כלפי מעלה) והוצאתי את כל היד כולל הכתף מחוץ למים.

המגבש הסתכל עליי במשך 3 דקות שלמות (לפי הערכה גסה כמובן)

אני מסתכל לו ישירות בעיניים תוך כדי שאני שומר על כל היד מחוץ למים, על מנת שהמשקולת הקשורה למפרק כף ידי לא תיגע במים!

הוא הסתובב (קלטתי חיוך קטן) ועובר לשבור את המתגבש הבא.

חוויות ס', מסע סוף :

מגבש: קדימה להגביר קצב, ריצה אליי תוך 5..4..

אני נותן ספרינט יחד עם האלונקה . מגיעים למגבש.

התאומים מורגשים מתמיד ,הגוף מבקש להישבר אבל לא ,  קדימה כוח מתפרץ עד אליו !

מגבש: פותח בריצה.. 5 אלי.. לא תגיעו תעופו מהמסע ..

אני פותח בספרינט והפעם הנשימה והתדל (תיק דרך לחייל) הפכו מורגשים מתמיד.

שמתי לב שבספירנט השלישי של האלונקה למגבש , ,כל השאר נשארו לפחות 4 שניות מאחורינ. זה רק חיזק אותי, כי כמו שכתוב לי על החולצה – "השבירה שלהם, ההתחלה שלנו !"

אם שייטת 13 זהו החלום הגדול ביותר שלכם? זה הזמן להצטרף לאדרנלין כושר קרבי 

השם שלך (חובה)

מספר פלאפון: (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך