כושר קרבי לבנות

בעבר נהגו בצה"ל להוציא בנות ליום גיבוש לוחמות בו הן עברו ריצות זחילות, מבחנים צוותיים ותיזוזים שתפקידם העיקרי היה לבחון אילו מכן הם לוקחים בכדי להוביל את הלוחמות הבאות של צבא ההגנה לישראל. גיבוש שהומר עם הזמן ליום המא"ה (יום מיון, איתור והתאמה), בו היו נבחנות לוחמות העתיד של צה"ל על הפן השכלי ורוח הפיקודיות, כשהמטרה הייתה לברור את הטובות ביותר מביניכן.

אז אחרי שגם את יום המא"ה ביטלו עולה השאלה: מהי המטרה בתהליך הכנה לצבא לבנות?

את התשובה נחלק למספר רבדים:

1. הפן השכלי:

שימי לב כי בחיי השגרה שלך מעטים הרגעים בהם את נאלצת לפקד על מספר אנשים כצוות ולהוביל אותם למטרה מסוימת. מעטים הרגעים בהם את נדרשת לחשוב מחוץ לקופסא או לאלתר פתרון לבעיה שניתנה לך בתוך זמן קצר. ועוד לא דיברנו על סיטואציות תחת לחץ.

הרגע שבו תיחשפי למסגרת הצבאית הוא רגע בו יבקשו ממך לחשוב בגדול, להגדיל ראש ולחשוב מחוץ לקופסא. המסלול הקרבי של הנשים אינו נופל לרגע מהמסלול אותו עוברים לוחמים (גברים) בחטיבות השונות וכמו שמצפים מכל לוחם לדעת לתפקד תחת לחץ ולהפיק את המיטב, כך גם יצפו ממך.

אז איך יעזרו לך תרגילי המחשבה האלה לתפקד תחת לחץ את שואלת. התשובה בקצרה: התנסות!

כושר קרבי בנות

שימי לב כי בכל תרגיל מחשבתי או צוותי שיתנו לך במהלך המסלול ידרשו ממך לעמוד בזמן מסוים מול צוות שלימים יהפוך ל"כוח" אחד. בכל תרגיל המלווה בכישלון או הצלחה תלמדו לקרוא את דפוסי ההתנהגות אחת של השניה, לדעת על מה השניה חושבת ואיך לעבוד איתה בצוות, תלמדו להפעיל את השכל ולחשוב מחוץ לקופסא, דבר אשר יוביל אתכן ברגעי אמת לשלוף פתרון "מהכובע" הודות להתנסות הרבה שלכן כצוות. אימוני כושר קרבי לבנות מיועדים להכין אתכם לעבודה כחלק מצוות ולא כיחידות, דבר אשר הורגלתן אליו מאז נולדתן.

 

2. חוסן מנטלי וכוחות נפשיים:

בוגרת אדרנלין: "כאשר דוחקים אדם לפינה רק אז יוכל הוא לדעת כמה הוא חזק באמת."

מפקדת: את מסוגלת.. תמשיכי ללכת

בוגרת: לא מסוגלת המפקדת.

מפקדת: יש לך חמש שניות לקום ולהזיז ת'תחת!

לוחמת בצה"ל
ש' החיילת שהדפה את המחבלים בהר חריף :"לא חשבתי פעמיים, יצאתי מההאמר ועשיתי את מה שצריך לעשות".

בוגרת: קמה וממשיכה ללכת.

המסלול שאתן הולכות לעבור הוא שונה מאד מרוב המסלולים האחרים לבנות בצבא. זהו מסלול שידרוש מכן הרבה יותר, מסלול שילמד אתכם שהכישלון רק מחזק אתכן, מסלול שיוכיח לכן מי אתן ועד כמה אתן חזקות, מסלול שידרוש מכן להגיע אל נקודות קיצון, כאלה שלא דמיינתן שתוכלו לעמוד בהן. מסלול שבסופו של דבר יביא לכך שאחרים יוכלו לסמוך עלייך, הילדה שהייתה עסוקה ב"מה ללבוש היום למסיבה", כלוחמת שתדע לתפעל בהצלחה היתקלות מול מחבלים.

 

 

3. הכנה גופנית

מאמן: סקווט חצי תן !

חניכה: נו כמה זמן?!?!

מאמן: כמה זמן שבא לי.

חניכה: אני לא אצליח להחזיק יותר מעשר שניות .. אני אפול..

מאמן: את תצליחי, אני סומך עליך!

אז למה להקשות על החניכות אתן שואלות? לא נשקר לכן ונגיד שאנחנו לא נהנים מזה אבל מעל ההנאה שלנו אנו דואגים להכנה הגופנית האופטימלית עבורכן. מתי כבר יצא לכן להחזיק נשק או לרוץ מספר קילומטרים? מתי חשבתן לעצמכן שתקבלו פק"לים ותשמרו על עם ישראל בגבולות? שלא לדבר על כך שללא הכנה אידאלית במסגרת קבוצת כושר קרבי לבנות אתן בדרך לפציעה רצינית?! הכנת לוחמות לצבא

שימו לב כי גם ביחידות המיוחדות עובדים הלוחמים ע"פ סרגל מאמצים מותאם, כללית ופרטנית. סרגל אשר דואג לחזק את שרירי הגוף והעצמות ולאפשר ללוחמים לטפס צעד אחר צעד ולחזק את הגוף ללא פציעות. גוף האישה שונה מזה של גבר, אך דומה לו במהות – וכמו שמלחי הארץ שלנו בונים את עצמם לפי סרגל מאמצים שמתחיל במסע קל אחד של לא יותר מ-3 קילומטרים, כך גם אתן. ההבדל היחיד הוא אחוזי הפציעות. לאחר בדיקות וסטטיסטיקות שהרצנו מצאנו כי שיעור הפציעות הגבוה ביותר הוא בקרב לוחמים/לוחמות אשר לא עברו הכנה מקדימה לצה"ל, וכל מילה נוספת מיותרת.

 

4. הכנה למיונים

חניכה: המאמן, אם אין גיבוש לוחמות ואין את יום המא"ה אז למה בדיוק אנחנו מתכוננות?

שירות קרבי לבנות

מאמן: אתן מתכוננות לוועדות ההדחה.

בעבר היו הם הגיבושים אשר קבעו מי מתאימה יותר ומי מתאימה פחות לשירות קרבי כלוחמת, אך כיום ניתן לדעת זאת באמצעות בדיקות אחרות, בדיקות אשר נערכות במהלך השירות, למעשה בשבועיים הראשונים שלאחר הגיוס , שבועיים מכינה -צה"ל מכנה זאת .

בזמן מסוים בשירותכן (את הזמן המדויק והמבחנים נספר לכן כאשר תהפכו לחניכות של אדרנלין) אתן תעמדו למבחן. מבחן אשר יקבע מי מתאימה לפיקוד ואף לקצונה ומי אינה מתאימה בכלל.

מבחן אשר יבדוק בכלליות את האישיות שלכן והתפקוד השכלי והגופני כאחד. אז נכון, כיום כבר אין את הגיבוש להילחץ ממנו, אבל מצד שני גם אין דבר כואב יותר מהדחה מהמטרה אליה שאפתן, וכמו המשפט הידוע של מנכ"ל אדרנלין: "הניצחון דורש הכנה מוקדמת"

אז אם אתן באמת רוצות לסיים מנצחות, אם יש לכן שאיפה למצוינות ואתן יודעו שנועדתן ליותר, תגיעו אלינו כדי שגם לכן נהפוך את החלום למציאות – אדרנלין!

 

השם שלך (חובה)

מספר פלאפון: (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך