סיפור הצלחה של בוגר סדנת היממ | אדרנלין ביהס להכשרות

הוא הגיע אלינו שנשארו לו חודשיים בלבד להתכונן לגיבוש הקשה מכל, גיבוש ליחידת הימ"מ של משטרת ישראל.

סיפור ההצלחה של ש' – הדרך שלו אל יחידת הימ"מ מתחילה כאן!


מנכל: אתה מכיר את העובדה כי ברגע שעברת את הוועדות ליחידה אתה תזומן לגיבוש שנערך בדיוק חודשיים מהיום?
ש': חיובי וכמו שאמרתי בתחילת השיחה אני מוכן לעשות הכל כדי לעבור אותו.
מנכל: תבין שאתה מבקש ממני כרגע לאמן אותך ולגרום לך להדביק קצב של אנשים שהתאמנו לכך כבר שנה שלמה או מאידך אנשים שהגיעו לסדנא האחרונה שנערכה לפני כחצי שנה שלהם כל הכלים הנכונים קריטריונים גבוהים שעומדים ברףך הגבוה ביותר
ש': אני מאמין שאצליח, אני מאמין בכם..
מנכל: הבנתי, טוב אתה תכנס לסדנא הקרובה, קח בחשבון שהגוף שלך ידליק נורות בינהם שברי מאמץ, דלקות וכמובן תשישות ועייפות מתמדת אותן תרגיש ביום יום ואף חולשה..
ש': לקחתי את זה בחשבון ברגע שהתקשרתי אליך


 

הגעתי וישבתי למול שלושת הנציגים עליהם הם סיפרו לי אשר ערכו את אות הראיונות שעברתי למול מראייני וועדות הימ"מ, אותם הנהלים, המקום הזהה ומעבר להכל הקו המנחה והשאלות שעליהם התבקשתי לענות עוד בתחילת תהליכי המיון ליחידנה

הוא עבר את הראיונות לסדנא ועלה מול הצוות המיקצועי של ביה"ס אשר הדריך אותו בכל הקשור לתזונה נכונה, ותרופות מנע אשר ידאגו להקטין את הסיכויים לפציעות אם בכלל.


סדנאת הימ"מ | אדרנלין ביה"ס להכשרות

מנכל: זהו החלק הראשוני של הסדנא, החלק ממנו אנו נענה על כל סימני השאלה בעזרת נציגי היחידות המדוברות בינהם יחידת היממ יחידת הגדעונים ויחידת הימ"ס, הם הגיעו לפה על מנת לתת לכם את המידע הכללי על אותן יחידות ועד לפרטים המשמעותים אותם לא תשמעו בשום מקום אחר, כמו כן , יהיו שאלות שאת התשובות עליהן תקבלו רק כלוחמים ביחידה, תנו הכל!

החלק העיוני של הסדנא החל ואיתו השאלות שרק מעטים יזכו לתשובות עליהן:

ש': אתה בעצם אומר לי שהגיבוש של הימ"מ עובד על תשישות בצורה שונה מכל מה שהכרנו עד היום כאשר הדגש הוא (מידע אשר נחשוף לחניכי הסדנא בלבד)
נציג היחידה: בדיוק
ש': אין אפשרות להתכונן לדבר כזה.. לא מהחבינה הפיזית לפחות
נציג: וזוהי הסיבה שהשלב הבא הוא סימולציית הגיבוש המדוייקת שלנו ליחידת הימ"מ
תאריך הסימולציה הגיע, והם הגיעו מוכנים ל**** ימים של תנאי פנימיה אשר הפילו גם את המוכנים ביותר
ש': זוהי הייתה אותה תשישות עליה הם דיברו תוך כדי הקו המנחה והדגשים המאפיינים את גיבוש היחידה בהם התבקשנו לעמוד וכמובן ברמה אחת מעל כולם.

אנחנו כבר גמורים… אבל הם לא יפילו אותנו מהרגליים, לא אחרי מה שהם לימדו אותנו!

"למזלנו הם הכינו אותנו עוד לפני הסדנא בתוכניות אימונים יעודיות סימולציה על מנת שהם יוכלו לנתח אותנו עד סוף הסימולציה ללא אחוזי נפילה כלל"


הסימולציה מאחורינו

מנכל: הסימולציה מאחוריכם ואתם כמובן עמדתם בכל הקשיים אשר העמדנו למולכם, שימו לב כי הרמה של הסימולציה גבוה בכמה רמות קושי מהגיבוש עצמו וזו על מנת להפוך לכם את הגיבוש למאתגר בזמן שלכל השאר הוא ישאר בגדר הבלתי אפשרי.

י' מגבש הסדנא מטעם חטיבות המשטרה:

הוא החזיק בידו תיק ובו הפרופיל שלי, מרמת קו המחשבה ועד לנקודת עבודה תחת הלחץ, הוא הגיע אלי ואמר לי שהנתונים שלי גבוהים, והסיכויים שלי לעבור גדולים אך דרושה עוד עבודה אינטנסיבית שהגוף שלי יקבל בצורה מאוד קשה, ואני כמובן ידעתי על מה הוא מדבר שהרי את השיחה הזו בר עברתי ם מנכל בית הספר.

 

יום רודף יום והתוכניו נעשות קשות יותר, יום רודף יום וימי הסימולציה והמעקבים האישיים הופכים מאתגרים יותר, כולנו עולים ברמה בצורה נכרת רק שאני היחיד שנשארו לו שבועות בודדים לגיבוש.

מנכ"ל: שים לב אתה עדיין בגרף עליה אבל יש עוד עבודה, אני מוסיף לך אימון שלישי בשבוע רק שהפעם אתה תבצע אותו מולי.
ש': קיבלתי, אין בעיה .

"הוא דחף אותי חזק מכל מה שהכרתי, אותי היה פרטני ומדוייק כאחד וישב איתי על הנקודות הקטנות ביותר עד שהצלחתי, הוא הפך כל אימון למאתגר מהגיבוש ולא נתן לי רגע אחד להוריד את הראש ולהתכנס בתוך עצמי, " מהר יותר" "חזק יותר" " תנתח את הסיטואציה","תזדקף" חודש שלם שאלו היו המילים אשר סבבו תקופת עבודה כמוה עדיין לא חוויתי.


יום הגיבוש הגיע ואיתו  ההודעה שהוא שלח למנכל, הודעה שהביעה פחד..

" תשלח לי הודעה שתכניס אותי לראבק, הודעה שתיתן לי כוח להתגבר על הפחד"

מנכל: עבדת מספיק קשה, ולמדת מהטובים ביותר את כל הכלים הנדרשים לך לעבור, בחודשיים בלבד הפכנו את הבלתי אפשרי, לאפשרי , התגברנו על העומסים והגוף שלך קיבל את האימונים ללא פציעות כלל, נכון לרגעים אלו ממש אתה הבחור החזק ביותר שיצא מהסדנא האחרונה ולו הציונים ואחוזי ההצלחה המקסימלים להגיע ולהעפיל ליחידה, במקום לדבר איתי על פחד שגם מולו למדת להתמודד באחת הסדנאות אותן עברת, תפנים שאתה אדם חדש אחרי החודשים האלה, אדם שמסתכל על החיים בדרך שרק בודדים מסתכלים עליהם וכך אתה ושכמוך תעברו את הגיבוש ותהפכו ללוחמים ביחידה היוקרתית של מדינת ישראל, לך לשם ותשאג שאגה כזו שתפיל אותם מהרגליים, את המתגבשים והמגבשים של הימ"מ כאחד, לך לשם ותוכיח להם למה אתה מבן כולם, למה כולם מתחילים מהמקום השני, כי הראשון שלך"

 

מההודעה הזו לקחתי את המשפט האחרון שהוא אמר לי, " המקום הראשון שייך לי", המקום עליו עבדתי במשך חודשים, אבל חלמתי חיים שלמים!


גיבוש הימ"מ

מגבש: קדימה חברים, אתם מסתדרים על הקוואנו יוצאים למקצה ספרינטים שאת הקו המנחה שלו כבר הספקתם להבין מהצבא רק שהפעם יש עניין נוסף…
מגבש הימ"מ :מוכנים.. צאו!
ש': ספרינט אחרי ספרינט אני מוביל, ספרינט אחרי ספרינט אני מחזק את מעמדי בקבוצה ומוכיח לכולם למה אני החזק ביותר, כי אחרי מה שעברתי איתו הוא צדק לגמרי, זה לא קשה, זה מאתגר.

אחרי שלושה ימים שאנשים נופלים אחד אחרי השני הוא המשיך להוביל, אחרי שלושה ימים של תכנים עצימים מאין כמוהן תשישות ועייפות מצטברת, הם רק מתחילים!

מגבש הימ"מ: אחרי, אנחנו יוצאים למסע חברים, לדאוג לשמור מאחורי לא יותר מחמישה מטרים.
ש': הוא הולך בקצה מהיר ודואג שתמיד נסרח מאחור, אבל לא הפעם, לא שאני נמצא מתחת לאלונקה ובכלל, זה לא המסע הראשון שלו איתנו, אני בטוח שזה גם לא יהיה האחרון, קדימה עד הסוף!

"סיימנו, סוף סוף סיימנו, עכשיו מה שנותר הוא לקבל את התשובות להם חיכינו חיים שלמים"

הגיע מועד התשובות ואיתו התשובה המיוחלת מכל…

מגבש הימ"מ: שימו לב כי השמות שאקרא יעברו מיוני המשך אשר יסננו את רובכם, זהו שלב המיון הראשון בלבד, השמות הבאים לקום ולצעוד לכיווני:

אלו היו עשרה צעדים שהעידו על תקופה שלמה של רצון אדיר ודרך חיים
 חמש צעדים של אימונים לתוך הלילה
ארבע צעדים של תשישות ואפיסת כוחות
שלושה צעדים של כעס , עוצמה ,נחישות ובעיקר לחימה על הפסגה
שני צעדים של הנוף שרק הטובים ביותר יזכו לו
צעד אחד..

מגבש: ש'! ברוך הבא למיוני ההמשך של יחידת הימ"מ, שיהיה בהצלחה!


מחר אלו יהיו אתם שיעפילו ליחידות המורכבות היוקרתיות וברמה הגבוה ביותר שידעה מדינת ישראל והעולם בכלל, מחר אלו יהיו אתם שישאפו להגיע לאותה פסגה שצעדו בה לפניכם, ואנחנו כאן, להפוך אותה למציאות!

כמו שאומר מנכ"ל ביה"ס, הניצחון דורש הכנה מוקדמת, באם אתם מבקשים את הניצחון, את המקום המיוחל ביחידה וכנגד כל הסיכויים, לא תצליחו ללא הכנה המקצועית של אדרנלין ביה"ס להכשרות, אחרי שהקמנו את ביה"ס לצורך, היום אנחנו עומדים בזכות רף הצלחות חסר תקדים!


על הסדנא, התכנים האקסלוסיבים, נציגי חטיבות המשטרה וסגל ביה"ס היכנסו :
אדרנלין ביה"ס להכשרות – סדנאות חטיבות משטרת ישראל

לשכת גיוס משטרת ישראל

להגשת מועמדות לסדנא :

השם שלך (חובה)

מספר פלאפון: (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך