המדריך המלא גדנ"ע צלילה | גדנ"ע שייטת | אדרנלין כושר קרבי

כמו שכבר הבנתם חברים יקרים, ברוכים הבאים לגדנ"ע הצלילה של שייטת 13 !

 

ברוכים הבאים חברים , לדרך הקצרה ביותר לגיבוש של יחידת הקומנדו של חייל הים, השייטת !
לפני שנתחיל מספר דגשים.
דגש ראשון: שימו לב חברים כי באם תתקבלו לגיבוש דרך הגדנע , באם סיימתם אך לא עברתם לא תקבלו ראיונות.
דגש שני: היות והגעתם בדרך הקלה, גדנת הצלילה של השייטת ולא דרך יום סיירות ,תצטרכו להוכיח את עצמכם יותר מכל השאר בגיבוש ליחידה .
דגש שלישי: גם באם לא סיימתם את כל מבחני הצלילה , אתם עדיין זכאים לטופס אשר יבטיח לכם את כניסתכם לגיבוש .

אז היום הראשון של הגדנ"ע יוצא לדרך , ואתם יחד איתו!
חוויות חניך: השעה 8:00 אנחנו כבר עומדים ומחכים בתחנת הרכבת "חוף הכרמל" לטיוליות אשר יאספו אותנו לבסיס עתלית של השייטת , הבסיס אליו אנחנו שואפים להגיע רק לא "לקייטנה" הזאת אלא לגיבוש !
וכמו בכל יום ראשון בצבא ההגנה לישראל ,הדבר הראשון שתעשו בכינוי ע"י קבוצת אדרנלין כושר קרבי, "יום ההתארגנות",  אתם תגיעו לבסיס ותחלו בסיור  "תחומים" איפה מותר או אסור להסתובב , לאחר מתן הגבולות ע"י המפקדים תילקחו למבצר השייטת , מקום יפייפיה אשר יסבירו לכם על עברו ומה מתבצע בו היום- אין סיבה לזכור את הרקע , לא תיבחנו על זה אבל למי שמחפש להעשיר את הידע על חיל הים, זה הזמן לפתוח אוזנים.
השלב הבא לאחר הסיור הוא בדיקות רפואיות  וחתימה  על טופס סודיות עליה על ציוד גדנע (ביגוד/קיטבק/אוהל)והתמיינות לקבוצות לפי מספר כוכבי צלילה .
הקבוצות מורכבת לפי:

הקבוצות הגדולות: ללא רקע וכוכבי צלילה כלל.
קבוצות בינוניות : כוכב צלילה אחד
קבוצות קטנות : 2 כוכבי צלילה
קבוצות מיוחדות (5-6 אנשים) שלושה ויותר כוכבי צלילה .

שימו לב: את הגדנע אנו נסקר כגדנעים ללא כוכבי צלילה כלל !
לאחר החלוקה לקבוצות יגיע עליכם מדריך צלילה משייטת 13 אשר יפתח בשיחת היכרות , הסבר של מה צפוי לכם בחמישה הימים הבאים (לימודים מעשיים/תאורטי ) ועל המבחנים המסכמים.
לאחר השיחה תצאו לאכול ולישון ,היום הראשון כבר מאחוריכם חברים !

בוקר טוב , יום שני של הגדנע יוצא לדרך.

חוויות חניך: כמובן שמותר להסתובב עם שעונים אז הצצתי בשעון כשהתעוררנו ואתם יכולים להיות רגועים, השעה 7-8:00 בבוקר (בבית אני מתעורר כבר יותר מוקדם) קמים מתחלקים לאותם הקבוצות שחולקנו אתמול ומתחיל היום.
שימו לב חברים , ביום השני תחולקו לשני צוותים פנימים של הקבוצה , צוות א' וצוות ב' , כאשר לצוותים לוזי"ם מקבילים , כאשר צוות אחד לומד השני מתרגל מעשי וההפך.
אנו נסקר לכם את הגדנע מעיני החניך אשר היה משוייך לצוות א :
שימו לב חברים היום מחולק בגדנ"ע לשני חלקים :
• לוז בוקר – צהריים
• לוז צהריים – ערב
כאשר מה שמפריד בינהם הן ארוחת הצהריים והערב.
לוז בוקר : נכנסים לכיתה ועוברים הדרכה בליווי מצגת ממדרי צלילה שדואג להעביר לנו את המוטו" צלילה היא חוויה שנועדה קודם כל לכיף" ולאחר מכן נכנסים קצת לחומר "הרטוב" מונחי צלילה ולימוד מעשי על ציוד הצוללן
( ריתמה, גרבי סנפירים, חגורת משקולות,בלון חמצן, סנפירים, חבל הצלה ,משקפת ושנורקל) ,שיעור שבסופו תצאו לארוחת צהריים וחזרה לצוותים לחלק המעשי של היום.

לוז צהריים ערב: חלק מעשי : לאחר הלמידה על ציוד הצוללן אתם תצאו לצלילה הראשונה והפשוטה ביותר של הגדנ"ע , צלילה שמתחילה בקו החוף כאשר אתם מחולקים לזוגות ורתומים בחבל ההצלה אחד לשני בעת כניסתכם בהליכה למים כאשר אתם מצוידים במשקפת שנורקל וסנפירים-כאשר המדריכים מחפשים לבדוק הסתגלות .
הצלילה עורכת כשעה שבסיומה תצאו לאכול , מספר שעות של זמן חופשי וכניסה לשינה .

 

בוקר טוב חברים , דומה אך שונה, גדנע השייטת , היום השלישי .
חוויות חניך: גדנ"ע הצלילה של השייטת , ואני שוב בצוות א' וכמו שכבר הספקתי להבין זה הצוות שאת היום שלו מתחיל בלימוד התיאורטי , הפעם מחלקים לנו מחברת ויומן קטן שבתוכו יחתמו לכם על מספר הצלילות שעשיתם.
לוז בוקר: לומדים מהבוקר עד הצהריים , שימו לב חברים לפתוח אוזניים ולהיות קשובים החומר הופך למעשי יותר , יוצאים לארוחת ונכנסים ללוז ערב.
לוז ערב: עליה על ציוד צלילה לאחר שלמדנו עליו, רק שהפעם ללא השנורקל, נעמדים בקו החוף ונכנסים יחד עם המגבשים למים ללמוד איך מנפחים ומרוקנים ריתמת צלילה (הריתמה עליה יושבים בלוני החמצן אשר בלחיצת כפתור אתם מרוקנים אותה ובכך שוקעם או מנפחים אותה וכך צפים), וירידה לעומק 2 מטרים לביצוע תרגילים בתוך המים:

תרגיל ראשון: הוצאה והחזרת משקפת בתוך המים וניקוי המים שבתוכה.
תרגיל שני: הנשמה מפה לפה , אחד מכם יצטרך להנשים בעזרת פיית החמצן שלו את חבר שלו אשר ימצא ללא פייה.
הסבר: אתם תיקחו נשימה מהפייה ותעבירו אותה לפה של חבר שלכם אך שימו לב אתם היחידים שנוגעים בפייה מהסיבה שהשותף שלכם יכול להיכנס ללחץ(באם זה היה מצב אמת) ולחטוף לכם את הפייה ובכך לסכן אתכם בחוסר חמצן, כאשר הוא יסיים לקחת חמצן , הוא ילחץ לכם על הכתף ואז תחזירו את הפייה אליכם ללקיחת נשימה נוספת וככה תתרגלו בזוגות .
תרגיל שלוש :ניתוק ולבישת חגורת המשקולות.
הסבר: חגורת המשקולות היא בעצם מה שמאפשר לכם לשקוע לאחר הניתוק אתם תצפו , לדאוג לא להוציא את הראש מחוץ למים- אחרת המדריכים יתעצבנו עליכם .
תרגיל רביעי: כל הקבוצה מתאגדת לצורת מעגל כאשר שני בני זוג מוצאים את המשקפות פותחים עיינים במים ושוחים סיבוב אחד מסביב לקבוצה (המטרה לבטל את התלות שלכם במשקפת)
דגש שניתן ע"י החניך: תדאגו לקחת פיקוד על בן הזוג ולהוביל את השחייה מסביב לקוצה זה ייתן לכם קרדיט ע"י המגבשים.

אתם תצאו מהמים וכמו שכבר הבנתם ארוחה , זמן מנוחה ושינה .

שוב חברים , בוקר טוב , היום הרביעי יוצא לדרך .
לוז בוקר שיגרתי ,לימוד בוקר –שפת סימנים של צוללנים(יכולת התקשורת שלכם במים ע"י סימונים המצביעים על מצבכם ומצב הציוד , תקין /לא תקין )
אורחת צהריים ויציאה ללוז ערב, לוז מעשי .

חוויות חניך: שימו לב חברים , אתם תעלו על מורנה –סירת הגומי של השייטת , ותסעו לאמצע הים על מנת שתוכלו לצלול לספינה השקועה של השייטת –עומק של 8-16 מטרים בהערכה גסה .
דגש: שימו לב גם בגיבוש שייטת –במסעות יתנו לכם נוהל אחד בלבלד –אין זנבות בשייטת , אף אחד לא נסרח מאחור ולכן לדאוג במהלך הצלילה להיצמד למדריך שכמובן לא מסתכל לאחור , פשוט צולל לעומק ובמהירות, על תשכחו יש לכם פה עסק עם מדריך צלילה בקומנדו של חיל הים .
תרגילים :
ראשית תעברו את כל התרגילים שעברתם יום קודם לכן רק בצורה שונה , קשה יותר (כביכול) ולאחר מכן תתרגלו את שפת הסימנים לצוללן.
דוגמאות:
תרגיל מעשי : ביום השלישי הורדתם חגורת צלילה הפעם ביום הרביעי אתם מורידים ריתמה ובלוני חמצן, ורק ע"י הוראה מהמדריך תוכלו ללבוש אותם שוב .
תרגול שפת סימנים: אתם תסתכלו על המדריך כמובן שתוך המים והוא יצביע כל פעם על בחור אחר ויסמן לו שאלה בשפת הסימנים , אותי הוא שאל שתי שאלות .

מדריך: (מצביע עלי) ושואל אותי בעזרת סימוני ידיים, מה מצב מיכל האויר
אני: מסמן לו –שהמיכל מלא
מדריך: מסמן , אז הכל בסדר?
אני: מחזיר לו , הכל בסדר.
ומפה תקחו את הלימודים התאורטיים ברצינות כי כמו שכבר שמתם לב אתם תבחנו עליהם בתוך המים !

עולים למורנה , שטים לבסיס אוכלים, נחים וישנים .

יום אחרון ל 2 כוכבי צלילה חברים , היום החמישי.
קמים בבוקר למבחן תאורטי.
דגש: שימו לב המדריך יחלק לכם את הדפים ויצא מהכיתה, המבחן עובד על אמינות , כל אחד לעצמו , לאחר מכן יחזור ויאסוף את המבחנים .
מנוחה ,ארוחת צהריים ונכנסים ללוז צהריים ערב, המבחן המעשי :
חוויות חניך: עלינו על המורנה , ושוב ממנה צללנו לספינה הטרופה של השייטת ר שהפעם העומק הינו 20 מטרים , ותירגלנו 2 מצבים :
• שהייה במקום
• עלייה איטית (8 מטרים לדקה)
לאחר מכן תעלו על המורנה ותחזרו לבסיס שם תצפו בתצוגת תחליט של מסלולניקים של שייטת 13 אשר בסופה יגיעו לדבר עם כל קבוצה בצורה אוטנטית ללא מדריך .
שימו לב: הם לא יספרו לכם מה תעברו בגיבוש אך לא יפסיקו לחזור על המשפט הידוע של המסלולניקים " הגיבוש הוא בדיחה לעומת המסלול"
טוב חברים זהו היום החמישי אשר אחרי השיחה למול השייטים תעברו ראיונות מול מדריכי הצלילה ,חתימה על כוכבי צלילה ומתן טופס זימון לגיבוש השייטת .

דגשים מעיני חניך: שימו לב חברים הדגש המשמעותי ביותר מבחינתי הוא לשמור תמיד על רוגע , תהיו רגועים , ואל תלחצו כאשר אתם מרגישים קושי מסויים באחד מהתרגילים שיתבצעו בעומקים הנמוכים יותר , תזכרו יש לידכם מדריכים והכל תרגלתם כבר לפני כן ביבשה.

טוב חברים , זוהי גנדעת השייטת, חוויה מעשירה ובעיקר מטורפת שתיתן לכם שיעור או שניים לחיים וכמובן את הגיבוש שרק מעטים מכם יזכו לעבור .

לזכור שזהו אינו גיבוש , אך הרצינות שלכם מתבקשת כי בסופו של יום צורת ההתנהלות שלכם בגדנע תעלה מול המגבשים בעת ההתמיינות בגיבוש של השייטת .אז אם כבר נרשמתם ומה שנשאר לכם הוא המיון הראשוני ולאחריו הגיבוש, הגיע הזמן להתעורר ולהבטיח את מקומכם ביחידה !

להצטרפות השאירו פרטים עוד היום, כי הניצחון דורש הכנה מוקדמת -אדרנלין !

השם שלך (חובה)

מספר פלאפון: (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך