אימון ניסיון חינם וקבלת שובר של 40% הנחה לרכישת מדרסים / ציוד וביגוד ספורט ברשת SAUCONY למצטרפים!     058-7071724
   
          דרושים

גיבוש יחטיות גולני | סיירת גולני | אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

גיבוש יח"טיות גולני | אגוז | סיירת גולני המאוחדת | אגוז – המדריך המלא


לאור העובדה שנכנסתם למאמר על יחטיות גולני, אתם מעוניינים לשרת בחטיבת גולני בדגש על היחידות המיוחדות שלה, חברים לאור הרצינות שהפגנתם החלטנו לחשוף בפניכם את השינויים שחלים ביחידה ברגעים אלו ממש, שינויים שעלו על הכתב ויצאו אל הפועל החל מהמחזור גיוס האחרון, אתם מכוונים לאגוז/פלס"ר/פלחה"ן או עורב, תתחילו לכוון מסלול מחדש כי מרגע זה ואילך..

שימו לב חברים החל מהתאריך 29.5.2018 כל היחידות אשר תתגבשו אליהן בגיבוש היחטיות של חטיבת גולני, כל היחידות אשר מרכיבות את גדס״ר גולני מתאחדות ליחידה אחת בשם ״סיירת גולני״

שמעתם נכון, לא תשמעו יותר את השם עורב/פלחה״ן/ פלס״ר של החטיבה החומה, אך אל תתבלבלו, הגיבוש נשאר באותה מתכונת רק שהפעם אתם מתגבשים לאגוז ולשלושת הפלוגות של ״סיירת גולני״ המאוחדת.

סיירת אשר בנויה משלוש פלוגות ייעודיות אשר תפקידן הוא : פשיטה, איתור והשמדה.

כמו כן חברים, לא להתבלבל, בגיבוש אתם מתמיינים אך ורק לסיירת גולני המאוחדת, ליחידת לאגוז תגיעו רק דרך הגיבוש האחוד של סיירת מטכל או שייטת 13 כמו כן דרך יחטיות גבעתי וזו כדי לעודד גיוס לחטיבה הסגולה.

איך הן מחולקות ברמה הפרטנית, כמה לוחמים בפלוגה, מה כמות האנשים אשר יעפילו לסיירת או לאגוז – מידע זה נשמור לחניכנו בלבד.


במאמר זה יפורט לכם הגיבוש האחרון של החטיבה, שימו לב כי האקטים לא משתנים לכן פיקחו את העיניים ותתרכזו, כי כמו שהמנכ"ל האדיר שלנו תמיד אומר, הניצחון דורש הכנה מוקדמת- וברגע זה התחלתם !


שימו לב חברים כי המאמר שלפינכם מחולק לשני חלקים, האחד גיבוש יחטיות גולני הקו הבסיס ושני הוא הגיבוש אשר התקיים במועד האחרון וזו על מנת להעניק לכם קווים מנחים אשר מרכיבים את גיבוש היחידה- אותם אנו מצפים מכם לזהות.

אתם תקראו את מהלך כל היום של הגיבוש ומיד לאחריו אם התבצעו שינויים בגיבוש האחרון אתם תמצאו אותם מתחת לכותרת "עדכון מגיבוש יחטיות גולני שהתקיים במועד האחרון"

 

גיבוש יחטיות גולני היום הראשון | אדרנלין

כמו בכל גיבוש גם יחטיות גולני מתחיל בשלבי ההתארגנות הידועים בינהם טםפסולוגיה, בדיקות רפואיות ועליה על ציוד

חוויות חניך: שימו לב שחלק משלבי ההתארגנות כוללים עלייה על ציוד אישי שעיקרו הוא תד"ל ואת חפירה, ולכן תבדקו טוב מאוד שהתד"ל נוח לכם והרצועות במקום, וכמו כן שאת החפירה מתקפל חזרה למצב הסגור שלו ולא נתקע אי שם באמצע, אחרת הגיבוש יהיה לכם קשה יותר מלאחרים.

אז לאחר בסיום ההתארגנות והחלוקה לקבוצות תפגשו את המגבשים שלכם שידאגו להפריש כבר חצי מכם בחמש הדקות הראשונות של הגיבוש.

גיבוש
28870009_10215833628943065_6933765439362800411_n

אקט ראשון |  מרוץ פילים
הסבר: אתם תמלאו שק בהוראת המגבש ותכניסו לתד"ל. לאחר מכן תצאו ל-12-15 ספרינטים שאורכם 40 מטרים, הלוך וחזור.

אקט שני | חפירת בור
הסבר: חפירת בור של מטר על מטר במשך 25-30 דקות.

אקט שלישי | שקים
הסבר: שק על העורף בהוראת המגבש. 40 מטרים של עלייה שאותם תלכו במשך 25 דקות, כשהמטרה היא לצבור את מספר הסיבובים הרב ביותר.
חוויות מעיני החניך
זה היה התרגיל שסוגר את היום הראשון, ככה לפחות חשבתי, אבל כבר הונפצה השמועה שבערב תגיע ההקפצה, והיא לא איחרה להגיע. אז אחרי שתלכו לישון תתכוננו מנטלית להיות מוקפצים, כי חלקכם פשוט יחליטו שזה סוף הגיבש מבחינתם.

אקט רביעי | ההקפצה
הסבר: אחרי כחצי שעה של שינה, תוקפצו למסע קצר של קילומטר וחצי שאורכו תלוי אך ורק בקצב שלכם, אבל כמו שכבר הספקתם להבין לא מעבר ל-30 דקות.

דגשים גיבוש יחטיות גולני

  • זמן האקטים, והמהלכים אשר תצטרכו לבצע לפני כל אקט הינם חשובים וקבועים (לא משתנים לאורך כל הגיבוש) תדעו לחלק את הזמן בצורה נכונה ולהיתחשב בכל הקריטריונים, מה הם הקריטריונים והמהלכים הנכונים, את זה תגלו לאחר שתצטרפו לאדרנלין !

עדכון גיבוש יחטיות גולני המועד האחרון | אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

חוויות חניך: יצאנו למתחם הפיזי ויישרנו קו למול המפקד שהחליט להפוך את היום הזה ליצירתי מהרגיל
מגבש: שימו לב, בתרגיל הקרוב אתם מבעים ספרינטים וזחילות לפי פקודת המגבשים, בן הפקודות יהיו יישור קו בשכיבה, גב אל המגבש, גב| פנים אל המגבש, באמצע ספרינט הוא שאג לזחול וההפך(ספרינטים במצבים ועוד מגוון מצבים לבחירתם)
חניך: הם ידעו שזה מה שנעבור, הם ידענו להכניס אותנו לראש הנכון ולבצע את התכנים המדויקים כולל הסברת הקו המנחה שעומד מאחורי כל תרגיל, אלו הם המאמנים שלי, זוהי אדרנלין!

המלצה מטעם אדרנלין:
כל העניין הוא להבין שזהו אקט אחד בודד וכל מקצה הוא חלק מאקט גדול ויחיד ולא משנה צורת המקצה, אם בריצה אם בזחילה, ברגע שתזכרו זאת הם לא יצליחו להוציא אתכם מאיזון.

חניך: מיד לאחר האקט הודיע המגבש שהתרגיל לא נספר ורק היווה חימום, דבר אשר גרם לשני שליש מהמתגבשים לפרוש מגיבוש יחטיות גולני( באם הוא דובר אמת או שקר- מידע זה נחשוף בפני חניכנו בלבד)

מיד לאחר סיום האקט אתם תצאו לארבעת האקטים הממשיכים של היום הראשון

 

שינוי המיקום של גיבוש חטיבת גולני

כמו שכבר הספקתם להבין, היות וארבעת גיבושי גולני האחרונים חדלו באמצע לאור מתגבשים חלשים מהרגיל וחוסר בכוח אדם (היות וכולם פרשו- פרט לחניכנו כמובן ) ולאור המסקנות אשר הוסקו מהגיבוש האחרון אשר התבצע לאחר שינוי המתאר של הגיבוש- שגם ממנו פרשו כולם אך רק בסוף היום השני, החליטה החטיבה שאת הסינון לסיירת גולני הם יבצעו בעצמם על מנת לא להיתקע באמצע הגיבוש ללא מועמדים, לכן הוחלט שהיום הראשון של הגיבוש יהפוך ליום המנפה ממנו ינופו כ *** ****  אשר ירכיבו קבוצות קטנות על מנת להוציא מהם את הטובים ביותר וללא יוצא מן הכלל, כי מיד לאחר הסינון הראשוני הם יודיעו לכם שמפה והלאה לא תוכלו לפרוש היות ומיקום הגיבוש משתנה.

מגבש: שימו לב, אנחנו יוצאים מהבאח' והפעם לגולן, כל מי שעולה על האוטובוסים האלה זה על חזור מבחינתנו, ולא תהיה לא האפשרות לחזור עד לסוף הגיבוש.

חניך: הגיעו אוטובוסים והודיעו למתגבשים שהגיבוש האמיתי עוד לפניהם ועכשיו הם נוסעים לגולן להשלים שם את שאר ימי הגיבוש, אני שכבר ידעתי על כך הבנתי שמפה והלאה, נשארו לי יומיים להפעיל לאגוז!


גיבוש יחטיות גולני – היום השני | אדרנלין

חוויות חניך: עוד לפני שהסתפקנו להתאפס על עצמנו, הוקפצו לתוך הטבע של הגולן וכבר מצאנו את עצמנו עומדים על קו הזינוק שהוא מחלק לנו הוראות ברורות של איך התרגיל מתנהל על כל כלליו ,בלי חימום ושום הודעה מוקדמת היום השני של הגיבוש יוצא לדרך !

אקט ראשון | ספרינטים (ראש בראש)
חוויטות חניך: שימו לב הוא פקדש עלינו ( המגבש), אתם יוצאים לספרינטים ראש בראש, משמע אני מעיף את האחרונים מהגיבוש, צא!
חוויות מעיני חניך
לא ידענו מתי בדיוק יהיה הספרינט אשר יקבע מי יעוף ומי לא, רק ידענו שאסור להגיע למצב שאתה נסרח לשני המקומות האחרונים בשום שלב באקט הספרינטים.
מגבש: מצויין, זה יהיה הספרינט האחרון, שניים אחרונים מופרשים מגיבוש יחטיות גולני, צא!
חניך : אללה כולם דוחפים קדימה, כולם שוברים בשק, אף אחד לא מתכוון להגיע במקום האחרון!
מגבש: שניכם, 15-16 צאו לי מהקבוצה.

 

אקט שני | זחילות
חוויות חניך: יגיעו המגבשים וייתחמו אתכם במגרש אותו אתם תזחלו במשך קרוב לשעה-שעתיים עם הפסקות שתייה, כשהמטרה העיקרית שלהם היא לייאש אתכם ולגרום לכם לפרוש עצמאית.אלונקה
זחלנו לאורך המגרש המתוחם בזמן שהם ישבו. מקצים של 50-60 מטר שברגע שהראשון מגיע לנקודת הסיום האקט מתחיל מחדש רק שהראשון צריך לרוץ 50 מטר לקו הזינוק על מנת להתחיל לזחול בזמן שאחרים נתקעו על הקו ופשוט התחילו לזחול.

אקט שלישי | אלונקה סוציומטרית

אקט רביעי | חפירת בור
הסבר: הזמן הוא 25 דקות ומטרתכם היא לחפור את הבור הכי עמוק שאתם יכולים לחפור, כמובן שהבור צריך לעמוד קודם כל בקריטריונים אותם מציב המגבש , שהם : אורך רוחב ועומק מינימלי הינם מטר !


מיד לאחרק האקטים הפיזים אתם תצאו לחלק אשר ימיין אתכם ברמה השכלית והחברתית כאחד

אקטיים קבוצתיים בגיבוש:

משימת ראשונה| משימת האלונקה
הסבר: כובד האלונקה בערך 80-100 קילוגרם והמטרה היא להעלות אותה בעלייה תלולה בזמן הקצר ביותר בלי שתיגע בריצפה אפילו לא פעם אחת, ובכל פעם שהיא נוגעת אתם חוזרים לנקודת ההתחלה.

יחטיות גולני - זחילות

משימת שניה | משימת הבנייה
הסבר: עליכם לבנות את המבנה הגבוה ביותר מציוד שתמצאו בשטח הכולל ה-כ-ל כולל ציוד אישי.

משימה שלישית | משימת החפירה

הסבר: ימתחו חבל שגובהו מהריצפה הוא 0.5 ס"מ, כשמטרתכם היא לחפור ולעבור לצד השני של החבל מבלי לגעת בו.

חוויות מעיני חניך
הם סופרים כמה פעמים ניסית לעומת אחרים וכמה פעמים נגעת באת החפירה, ככה שגם אם נגעתם ואפילו בטעות אתם עוצרים ומתחילים לכסות את הבור, משום שההצלחה חשובה אבל בתרגיל הזה, הדרך חשובה יותר!

הפסקת צהריים ואוכל שבסיומם תחזרו שוב ללא אחר מאשר מקצה זחילות לתוך הלילה, תרגיל סוגר יום.


עדכון גיבוש יחטיות גולני המועד האחרון | אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

עדכון הים השני – השינוי היחיד שהתבצע הוא במשימת המחשבה השני של הגיבוש

משימת שניה | משימת זיכרון
הסבר: הם הראו לנו את סמל החטיבה למשך דקה בלבד, ופקדו עלינו ליצור אותו מעצמים שבשטח ובעבודת צוות – אורך התרגיל ומה קורה אם תכשלו ( מידע אשר נחשוף בפני חניכנו בלבד )


גיבוש יחטיות גולני היום השלישי | אדרנלין 

שוב אנחנו מזכירים- זוהי המתכונת של הגיבוש אך שאתם תתגבשו המיונים היו לסיירת גולני המאוחדת ולא לעורב/ פלחה"ן או פלסר גבעתי

הסבר: כמו בכל גיבוש היום הראשון שייך להתארגנות, היום השני הוא הקשה ביותר והיום השלישי בד"כ הוא יום של הורדת מתח (פרט לגיבוש מטכל ושייטת האחודים, גיבושים אשר היום השלישי הינו היום הממיין והעצים ביותר בהם), אז אולי הוא לא קשה כמו היום השני אבל אל תשארו אדישי- כי עד כה לא זכו להגיע אליו חמישה גיבושים מתוך שבעה.

אקט ראשון | זחילות קלאסי
הסבר: מקצים של הלוך וחזור בכמות של ( מידע אשר נחשוך בפני חנכינו בלבד) שאורכם הכללי הינו כעשרים וחמש דקות שלמות.

אקט שני | ספריטים קלאסי
הסבר: אתם תבצעו כמות של (מידע אשר נחשוף בפני חניכנו)

ארוחת בוקר, הכוללת מנוחה של עשרים דקות שבסיומה תרגילים סוציומטרים

תרגיל ראשון | משימת זיכרון
הסבר: זכירת מפה שקיבלתם במהלך אותו בוקר

תרגיל שני | ידע צבאי כללי
הסבר: הסברת מושגים צבאיים ששמעתם במהלך הגיבוש

תרגיל שלישי | הרצאה
הסבר: נושא לדון עליו במשך 2 דקות מול החבר'ה הנותרים לבחירתכם.

 אחרי שנחתם תוך כדי שאתם בעצם מבצעים משימות אשר מנתחות את יכולות הפיקוד,קור הרוח והמנהיגות שלכם, ברוכים הבאים למסע של גולני ! 

חוויות מעיני החניך
המסע – אחרי שישבתם והפעלתם קצת יכולות חשיבה, הגיע הזמן להזיז את הרגליים במסע הכולל אלונקה גולני 2פתוחה, תד"לים ופקלי מים, אשר יסחוט לכם את טיפת האנרגיה האחרונה שתשאר לכם בגוף, אבל יעצב לכם את השרירים בגוף. יש קבוצות אשר המסע מתנהל בהן לבד – מוסרים להם נ.ד. (נקודת דקירה) ועליהם להגיע לשם לבד כאשר המגבשים מתצפתים עליהם לאורך כל המסע ובבסיומו מתחקרים את הצוות, ולעומתן יש קבוצות אשר המפקדים הם אלו שקבעו את הקצב ומי שלא עמד בו מצא את עצמו בחוץ. אנחנו בכל אופן, רצנו כשלפנינו עורפו של המגבש!

 

לאחר סיום המסע ועוד מספר תרגילי זחילות, ספרינטים ותרגילי אלונקה סוציומטרית, הגיעו צהרי היום שהובילו את המגבשים לקפל את הציוד לעלות לאוטובוסים ולחזור לבא"ח על מנת להעביר ראיונות אישיים ולסגור את היום בארוחה מפנקת בחדר אוכל,  זהו מהלכו של גיבוש היחטיות של חטיבת גולני, אותו אתם עתידים לעבור, הבנתם בעצמכם כי על מנת לעבור אותו תדרשו להגיע מוכנים, ברמה הגבוה ביותר, רמה שרק אנחנו מסוגלים להביא אתכם אליה כמו המאמרים שאתם קוריאם ברגעים אלו ממש.


הם יצאו שבעה, והפעילו שבעה, תוצאות הגיבוש האחרון:

א',א' – אגוז

א',מ,ש,א',ע,- סיירת גולני

לאלו מכם שרוצים להפוך ללוחמי סיירת גולני ולענוד בגאווה את סיכת היחידה, אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי היא הגוך היחיד אשר מסוגל להביא אתכם אל היעד וללא עירורין, הגוף אותו אתם וצה"ל כאחד הכרתם כמי שייצר את היוקרה והיכולות להעפיל ליחידות החוד המרכיבות היום את מערך העלית כאחד, אתם מבקשים אץת הפסגה עשו זאת עם מי שייצר אותה | אדרנלין !

 

רוצים להגיע מוכנים לגיבוש יח"טיות גולני? השאירו פרטים והצטרפו אלינו:

השם שלך (חובה)

מספר פלאפון: (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך