גיבוש לוטר/ חרוב המדריך המלא | אדרנלין כושר קרבי

גיבוש לוטר/חרוב המדריך המלא |  האדרנלין כושר קרבי

הבנתם נכון חברים חרוב היא לא עוד גדוד אותו תמצאו בחטיבת חי"ר אלא סיירת עוצמתית שהולכת ומתפתחת, חרוב היא יחידה מיוחדת אשר שייכת לחטיבת כפיר והפעם כדי להגיע אליה תדרשו יותר מלהתגבש יום וחצי, הפעם כדי להגיע לסיירת חרוב תדרשו לעמוד בתנאי גיבוש קשים מתמיד אשר לא נופל ואף עצים משאר גיבושי היחטיות היות והפעם אתם נבחנים על מנת להגיע לשתי יחידות עלית, האחת יחידת הלוטר המפורסמת, השניה סיירת חרוב.


מה עליכם לדעת על שתי היחידות אשר מובילות את הלחימה בטרור בשטחי איו"ש

 

יחידת הלוט"ר(לוחמה בטרור)

בעבר מסלול לוט"ר היה מורכב רק מחיילים אשר נפלו מאחת הסיירות המובחרות של צבא ההגנה לישראל, כיום, ינם שתי דרכים להגיע ליחידה:
1.ראיונות לאחר נפילה
2.יחטיות כפיר

הכשרה:
מסלול ההכשרה הינו שנה וחודשים כאשר בסופו יסיימו הלוחמים ברובאי פיקודי (רובאי 08)

שלבי המסלול:
1.טירונות בסיס" בחטיבת כפיר ( רובאי 05)
2.טירונות יחידה ומסע עליה ליחידה ( מתקן אדם )
3.תכנים מורחבים" ניווטים,התמחות בירי ואמל"ח, קרב מגע, לוחמה בשטח בנוי, צניחה
4. תוכן מיקצועי: חלוקה לפי ייעוד למקצועות השונים בינהם: פורצים, לת"ק, צלפי לוט"ר ולוחמי גובה.
5. פיקוד והדרכה" קורס מכים ובדרכה מקוצרים וחלוקת לפי ייעוד ביחידה.


סיירת חרוב החדשה:

סיירת "חרוב" (93) היא יחידה המתפקדת כאחת מהיחידות המובחרות של צה"ל, יחידה אשר מתמחה בלחימה בטרור, בדגש על איו"ש ורצועת עזה, הסיירת משמשת כחוד החנית של חטיבת כפיר.

הכשרה:מסלול הכשרת הלוחמים בחרוב נמשך כשנה כאשר בסופו יסיימו הלוחמים ברובאי 07
שלבי המסלול :
1.טירונות בסיס: בחטיבת כפיר (רובאי 05)
2.ההכשרה המתקדמת (אימון מתקדם) כוללת לוחמה זעירה , ניווטים בשטח פתוח ובנוי, פשיטה, לוחמה בשטח בנוי מתקדמת, קורס לוחמה בטרור ועוד.


אחרי שסקרנו את שתי היחידות המיוחדות אשר הוקמה לצורך ומתן המענה של הלחימה בטרור, הגיע הזמן להבין מה תדרשו כדי להעפיל אליהן!

חוויות חניך: ידענו לאן נכנסנו כי כבר עידכנו אותנו באדרנלין שהגיבוש הפעם מונה שלושה, אשר היום הראשון ממבינהם תפס את המתכונת של גיבושי היחטיות באשר הם, זהו היו הקשה ביותר אשר נועד שנפות את כל המתמודדים ואפילו את החזיק ביותר !

גיבוש לוטר /חרוב | היום הראשון זוז!

השעה 20:30 בערב ואחרי התארגנו בבא'ח זה התחיל, גיבוש של שלושה ימים שיסיימו אותו עשרות מתוך מאות ויעברו בודדים, מה קורה בגיבוש, מדוע השעה הראשונה היא הקשה ביותר ואיך מעפילים לסיירת, גיבוש חרוב המאמר המלא, יצאנו לדרך!

תרגיל ראשון | ספרינטים
חוויות חניך: הם העמידו שק במרחק שלושים מטרים ואחרי הסבר קצר ומפורט וללא התראה מוקדמת הם הזניקו אותתנו לתרגיל שפתח את גיבוש חרוב, בכל הכוח קדימה ע"י הדגשים שנאי מכיר והפכו לחלק ממני, אחרי עבודה קשה של טכניקה תרגילי דמה ברמה הגבוה ביותר וקווים מנחים אותם הם דעגו להטמיע בי ולהפוך לחלק ממני הגעתי ראשון, בספרינט הזה ואלו שאחריו, זה ההבדל בנינו, ועכשיו זה הזמן להביא אותו לידי ביטוי
דגש: שימו לב כי כבר בתרגיל הזה פרשו לפחות כ….. מכל צוות, וזו כדי להיכנס לתרגיל השני.

תרגיל שני | ספרינטים
"רק התפסיה שנעבור את אותם מקצי הספרינטים ובאותה כמות גרמה להם לקחת צעד אחרוה, אבל לא אני, ולא אחרי מה שעברתי, אבל זוהי תהיה נקודת הורדת הלחץ של הגיבוש כי מיד לאחר מכן אתם תצו למשימה שתרגיע את הרוחות"

תרגיל שלישי | משימה מחשבתית (דיון קבוצתי)
מגבש: שימו לב חברים ינתן לכם נושא כללי עליו עליכם לדון, שבסופו אני מבקש תשובה מכלל הצוות
הסבר: שימו לב חברים במב הזה מעבר לקו המנחה אתכם הם מבקשים ראות יכולת הנהגה, התלבטות וזו לא ע"י שימוש בכוח אלא… ( הצטרפו לאדרנלין וגלו את ארבעת הכללים שיעניקו לכם את זכות הדיבור)

תרגיל רביעי | אלונקה סוציומטרית קלאסית
מגבש: שימו לב חברים התרגיל הסתיים, סוף זמן אתם נעמדים בשני תורים מאחורי ואנחנו ויצים למסע, אף אחד לא נסרח מאחור והראשונים שומרים על מרחק של חמישה מטרים בלבד ממני, לא פחות ולא יוצא.
חוויות חניך: זהו היום הראשון חברים, אתם תצאו למתחם האוהלים בו תבנו את אוהל הסיירים לו תקראו בית ביומיים הקרובים, תתפללו תפילת ערבית, תאכלו פריסה שתינתן לכלל הצוות ותצאו להתארגנות לשינה, היום הראשון שתחיל בשעה 20:30 וכמו בכל גיבוש נגמר אחרי 7 שעות שלמות של עשיתה ועצימות פיזית לא נתפסת, אתם מבקשים להגיע לסיירת חרוב, תעמדו בעומס!


גיבוש לוטר/חרוב | היום השני

חוויות חניך: הם ישקימו אותנו בשעות הבוקר המאוחרות להתארגנות תפילה פריסת אוכל וכמובן הליכה לכיוון מתחם הגיבוש, כל המהלך יקח כשעתיים וחצי ומשם אחרי יום עצים במיוחד ממנו פרשו כמעט חמישים אחוזים מהתמגבשים אתם תכנסו ליום השני של הגיבוש, יום המשימות.

משימות מחשבה 

משימה ראשונה | פירוק והרכבת מאג
משימה שניה | משימת שולחן החול
משימה שלישית | הרצאות
חוויות חניך: אתם תדרשו להרצאות בפני כל הצוות שלכם על נושא שאתם בחרתם, כמו כן באם המגבש יבחר הוא יוכל לשנות נושא כראות עינו, אני שלמדתי את ארבעת הדגשים להרצאה למול צוות התנהלי היטב למול ה נושא שהוא נתן לי וססיימתי עם ידי על העליונה, על ארבעת הדגשים תוכלו למצוא כאחד מחניכי אדרנלין.

משימה רביעית | דיון קבוצתי
משימה חמישית | בניית עמדת תצפית
מגבש: שימו לב חברים אני מבקש מכם לבנות עמדה אשר תוכל לתצפת על האויב אשר נמצא חמישים מטרים מכם בקו צפון בלי שהוא יוכל לפגע בכם, אלו הם הנקודות העיריות של עמדה, למשימה זו יש לכם … זוז!

מיד לאחר חמשת המשימות הפותחות את היום אתם תצאו לארוחת צהריים לחידוש כוחות ויוכלת חשיבה משום שהחלק המורכב של היום עוד לפניכם.

"נעמדו בח' למולנו כאשר הוא הסביר לנו שהיום עוד בעיצומו וזה הזמן לשנס מונים ולצעוד קדימה כי מרגע זה ואילך המשימות יהפכו מאתגרות מאי פעם

משימה שישית | משימת העכביש
משימה שביעית | התמצאות
משימה שמינית | תכנון ופשיטה
חוויות חניך: הוא נעמד על "הכיפה" וסימן לנו שעל הצוות להתארגן ולתכנן את דרכו אליו בלי שיבחין, המטרה הייתה לפשוט על "הכיפה" ולהגיע למגבש בלי שישים לב, בכל פעם שהוא יזהה נאלץ קחת את הכוח אחורה ולהאתרגן מחדש
מגבש: מזרח, קומו אתם נראים לעין, קחו אחורה ותתארגנו מחדש
חניך: אם לא נפשוט מכמה כיוונים שונים, אם לא נעשה זאת במקביל לא נצליח, אני מחלק אתכם לארבע צוותים שיגיעו במקביל מכיוונים שונים על מנת ליצור הסח דעת, בזמן הזה שני הצוותים האחרים ינועו קדימה וזו כדי להפתיע ולתפוס אותו לא מוכן.
מתגבשים: קיבלנו
חניך: זוז !
"הם היו חדים מתמיד, הם התנהלו כצוות אך אם זו הם נתפסו בסוף, לא דבר שגרם לנו לא לציין את מי שהוביל את הכוח כמעט אל הניצחון שהרי מטרת התרגיל היא לבדוק עבודת צוות הובלה ויכולת הנהגה.

משימה תשיעית | שדה מוקשים
משימה עשירית | הסדרות ע"י גובה
חוויות חניך: הוא הסביר על מטרת התרגיל וללא הבחנה או הודעה מוקדמת הוא הזניק אותנו בזמן קצוב להתסדר לפי גבהים, הדבר הראשון שעליכם להבין הוא שאתה צריך להתנהל למול כאוס משום שכל אחד זז לפי ראות עיניו במקום לעבוד כצוות, איך יוצרים את ההובלה, איך בונים אמון וסיטואציה שרק את הדעה שלך מבקשים, כל זה ועוד תלמדו כחניכי אדרנלין
משימה אחת עשרה | לימוד ציר ובוחן ניווט

משימות היום השני הסתיימו ואיתו ארוחת הערב ותפילת ערבית סוגרת יום.. האומנם..

מגבש: בזמן הבא עליתם על כל הציוד המחלקתי ונעמדתם בשני טורי, זוז, הבנתם נכון חברים זה לא נגמר עד שזה לא נגמר..


המסע של גיבוש יחידת הלוטר | חרוב

חוויות חניך מסע של יותר משעה אשר נועד להפריש גם את החזקים מבינו, מסע אשר התחיל ללא אלונקה כלל והסתיים למול אלונקות פתוחות וקצב שש, אורכו של המסע הינו שישה קילומטרים אשר את האלונקה תפתחו בשלושת הקילומטרים האחרונים, לגיבוש הזה רגלים חזקות לא יספיקו!

משימת לילה | מאהל
חוויות חניך: הבסיס דומה לכל משימה צוותית אחרת, יש מי שמוביל ויש מי שמובל, באם הצלחתם לשמור על סדר ולחלק את הכוח לפי תפקידים ולהפקיד אחראים על כל חלק מהמאהל, אתם תעמדו במשימה, מה שחשוב בכל התרגיל הוא לדעת לא לקחת את ההובלה בכוח אלא לקבל אותה ובאם לא תצליחו עליכם…ובכך תסיימו את התרגיל בהצלחה.


יום שלישי | גיבוש לוטר/חרוב המדריך המלא

חוויות חניך: הפעם היום יתחיל בשעה 6:30 בדיוק ע"י הקפצה מצד המגבשים מננה תאו לפריסה והתארגנות למסע סוגר גיבוש.

גיבוש חרוב/לוטר המדריך המלא | מסע סוגר גיבוש 
חוויות חניך: זה היה המסע הקשה ביותר שביצענו עד כה משום שאת המסע הזה ביצענו כצוות עצמאי למול אלונקה פתוחה, המטרה הייתה להגיע מנקודה א' לנקודה ב' תוך זמן שהם הקציבו לנו, רק שהפעם אנחנו אחראים למצב הצוות וקצב ההליכה, רק אנחנו שואגים קדימה ודוחפים ברגעי קושי ותשישות, הם פקדו לנו שאת ***** הקילומטרים הבאים אנחנו מבצעים לבד ואחריות הצלחת המשימה מוטלת עלינו, ועלינו בלבד, זה היה המסע שצעקתי בכל הכוח דחפתי והחלפתי כל אחד באשר הוא גם אם זה אומר לא לנוח כלל בידיעה שהצוות חייב להצליח משום שיש מי שמחכה לנו בקו הסיום ובכלל!
את המסע הוא סיים בהצלחה, בידיעה שהם ניצחנו את כל המכשולים, מה שהם "לא ידעו" פרט חניכנו שיש מי שצופה בהם לאורך כל הדרך וכותב את הערות שיקבעו עתיד שלם, מי הוביל ומי נסרח מאחור!


הם יצאו חמישה ועברו את הגיבוש, שניים לחרוב ושלושה ללוט"ר, הם יצאו בידיעה שהם החזקים ביותר ועליהם להיווכח זאת ברגע אחד שיקבע שירות שלם, גיבוש חרוב שהפך בפרק זמן קצר מהרגיל לגיבוש מהמורכבים שתפגשו, משום שחרוב כיום מהווה את הסיירת שתלך ותצמח ותהפוך לאחת מהסיירות המובחרות שידעו חטיבות החי"ר!

תמונה ראשית צולמה בתרג"ד של סיירת חרוב באדיבות גל מויאל

אם גם אתם מחפשים לצאת לגיבוש ולהעפיל קדימה, אם גם אתם מחפשים לצאת לגיבוש ולדעת מה קורה מחר, זה הזמן להצטרך אלינו ולהפוך למכונות משומנות , לוחמי היחידות מיוחדות והגל הבא שיגן על מדינת ישראל!

השם שלך (חובה)

מספר פלאפון: (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך

<