גיבוש מטכל | גיבוש היחידה | המדריך המלא – אדרנלין כושר קרבי

עברתם בהצלחה את יום הסיירות? יפה מאד, אבל כעת הלחץ רק הולך וגדל.


בעקבות המתכונת החדשה

לשלושת היחידות גיוס חד שנתי בחודש נובמבר אליו יתגייסו כ100 לוחמים בלבד.
לפני שנת 2016 הכלל הידוע של סיירת מטכל הוא כי רק 12 לוחמים יסיימו את המסלול, היום לאחר מתכונת השירות החדשה שאורכה הינו חמש וחצי שנים, לטקס הסיכה יגיעו רק שמונה לוחמים בלבד!

מה קורה בגיבוש היחידה | סיירת מטכל


יום הגיבוש הגיע ואתם עולים על הטיוליות שייקחו אתכם למתחם הגיבוש (מתחם אשר השתנה בשנת 2016 , מתחם אותו אנחנו חושפים רק לחניכינו).

כמו כן, אתם תרדו בזה אחר זה ותיווכחו שאתם מעל 450 איש, אם לא יותר, שהולכים להתחרות על כ-180 מקומות,60 לכל יחידה: סיירת מטכ"ל, יחידת שלדג ויחידת החילוץ והפינוי בהיטס 669.

סיירת מטכל : לאחר הקבלה ליחידה אתם תעברו יום של סיווג ביטחוני אותן יעברו רק בודדים אשר יורשו להיכנס ליחידה ולהתחיל מסלול בבאח צנחנים לצד מגלן ודובדבן.

יחידת החילוץ וההצלה 669 : לאחר קבלתכם ליחידה אתם תצאו ליום הבריכה הידוע (גיבושון 699) אשר יבחן אתכם לפי אקטים המשקפים את אופי היחידה ורמת התאמתכם אליה, על הגיבושון היכנסו : יום בריכה/גיבושון 669 

נוהל ממתין: חלקכם תמצאו מתאימים ליחידה אחת או יותר, לכI באם מצאו אתכם מתאימיo ליותר מאחת אתם תכנסו בנוהל ממתין, משמע אתם תתקבלו לאחת היחידות ובאם תיפלו תעברו ליחידה אליה המתנתם. לדוג': חניך שסיים את גיבוש מטכל האחרון בהצלחה, הוא התקבל לסיירת מטכל ובד בבד המתין ליחידת הקומנדו של חיל האויר הידוע , יחידת שלדג.

 

רף האימונים עולה, הדיסטנס מתחזק והגבולות נמתחים. זה מה שחניכינו עוברים לקראת אותם גיבושים מיוחלים, הרבה מכם פנו אלינו בדאגה דרך הרשתות החברתיות, והחלטנו פעם אחת ולתמיד לספר לכולם מה באמת מחכה לכם בגיבוש "היחידה״.

 

 


גיבוש סיירת מטכ"ל | היום הראשון יוצא לדרך!

חוויות חניך: הגענו וירדנו מהטיולית שהובילה אותנו אל תוך הבסיס, שם חיכה לנו אפסנאי הגיבוש אשר הורה לנו לקחת קיטבג, 3 זוגות מדים, את חפירה , 3 יתדות לאוהל, פלג אוהל סיירים ואפוד משנות ה70 אותו תצטרכו להרכיב ולשפצ״ר כדי שלא יפריע לכם במהלך הגיבוש.  איך להתנהל עם הציוד ואיך זה יעזור לכם? תגיעו לאדרנלין ותגלו!

בדיוק בשעה 14:00 אחרי נוהל ההתארגנות, עברתם אצל רופא ואכלתם (ארוחה אישית מהבית שאתם הבאתם) יגיע רגע החלוקה, אתם תחולקו ל-25 קבוצות ולהם 6 מגבשים, שניים מכל יחידה, אשר בראשם יעמדו מגבשי סיירת מטכל שיתנו את הקצב בזמן שהאחרים יתפקדו "כמלאכים" ורק בתרגילים יעודים ליחידתם יקחו את ההובלה. הם יחליטו איפה תרוצו ולאן תזחלו. הם יהיו אלו שיעמדו מולכם כשתשאגו את מספרכם ומקומכם. הם יהיו אלו שיצליחו לגרום לכם ליפול מהרגליים!

את מה שבאמת קורה שם אנחנו מעבירים לחניכינו בצורה מעשית באימונים השגרתיים  ובגיבוש אדרנלין כושר קרבי, הגיבוש היחידי מסוגו אשר יקנה לכם את הסיכויים הגבוהים ביותר שמתבצע במתחם הזהה למתחם לגיבוש אל מול מאמנים יוצאי סיירת מטכ"ל שלד ו669 במשך 48 שעות, אבל פה נכתוב לכם את הנקודות העיקריות שבחרנו לחשוף בפניכם על מנת לשפר לכם את סיכויי ההצלחה בגיבוש סיירת מטכ״ל.

 

 


אחרי החלוקה לקבוצות, עליה על ציוד צבאי וקבל מספר אישי, גיבוש היחידה מתחיל!

תרגיל ראשון: מירוץ פילים!מירוץ פילים

חוויות חניך: "הרמתם את הציוד המבצעי והלכתם אחרי בשני טורים, זוז!"
אחרי קרוב ל-10 דקות הליכה בדיונה תקבלו את הפקודה להעמיד את הציוד המבצעי במסודר ולעמוד על קו ההזנקה כאשר הציוד האישי עליכם, קו ההזנקה שיתחיל את המיון שלושת היחידות.
מפקד: רואים את השיח הזה? בכמה זמן אתם חושבים שאתם יכולים להקיף אותו ולחזור?
אני: 45 שניות המפקד.
המפקד: 20 שניות צאו!
רצים, מקיפים, עומדים בשלשות ומעיפים "הקשב".
המפקד: עמדתם בזמן?
אני: לא המפקד.
מפקד: אתם חושבים שתצליחו לעמוד בזמן?!
אני: כן המפקד!
וככה 10 סיבובים של קד״רים, עוד לפני שהגיבוש התחיל.
המפקד: שימו לב, כל מה שרצתם עד עכשיו לא מעניין, מעכשיו אתם רצים לפי סדרי הגעה כשכל הציוד עדיין עליכם, ראשון נעמד מימין לציוד וכן הלאה, צאו!

דגש: שימו לב חברים, ממש כמו ביום הסיירות ובכל גיבושי היחטיות וחטיבת הקומנדו המגבשים מתחילים לספור את סדרי הגעה מהספרינט ה….

תרגיל שני: אלונקה סוציומטרית, כמו ביום הסיירות, רק הפעם למרחק גדול יותר ועם זמני מנוחה קצרים יותר.
תרגיל שלישי: תרגיל סחיבת השקים.
הסבר: דיונה המחולקת ל-3 חלקים – פסגה, אמצע(מתחם השקים) וסוף (כיסא מגבש).
רצים עד לשקים, תופסים שק אישי, זוחלים איתו עד לכיסא המגבש ובחזרה לשקים, מורידים את השק ועולים בריצה לפסגה שם המגבשים יספרו את מספר הסיבובים אותם עשיתם, כאשר המטרה היא כמובן לעשות את מספר הסיבובים הרב ביותר.
תרגיל רביעי: זחילות עד למגבש. (אין מרחק תחום)
חוויות חניך: "קדימה, כמו שלמדתי באדרנלין, קצב יציב, לשמור על טכניקה, בספירה של … עוד קצת אני מגיע ,עוד קצת, הנה…. וברגע שתחשבו שהגעתם הוא ייקח עשרה צעדים אחורה ויסמן לכם… הדרך עוד ארוכה, אבל אני לא מוותר, לא ככה חונכתי, אני מגיע אליו ויהי מה!
אז אחרי 30 צעדים אחורה הגעתי אליו, אבל מה שהגיע לאחר מכן, זה כבר סיפור אחר לגמרי.
מגבש: ״חדל!״, רושמים מספרים לפי מרחקים, ואז מגיעה ההתניה: "כל מי שמגיע לקו רשאי להתחיל זחילה, צא!" מה שאומר שאני מתחיל בחיסרון מול כולם, אני הרחוק ביותר,
וכמו שהמאמן שלי מאדרנלין תמיד אומר, "להיות ראשון זה לא תמיד יתרון".

דגשים:
1.מנוחה בין האקטים  הינה 10-15 דק׳
2.אורכו של כל תרגיל הינו (מידע של חניכי אדרנלין) ככה שבעזרת הידע הזה, לא יוכלו לשבור אתכם!
לא לשכוח את ארבעת הדגשים למנוחה אשר יכניסו אתכם ליתרון מול האחרים באקט הבא.

שימו לב חבריםהיום הראשון יסתיים ע"י בניית אוהל סיירים יחד עם חבר לצוות לו יש את החלק השני של האוהל, סידור הציוד האישי וכניסה לשינה עמוקה אחרי יום מפרך, כי הגיבוש רק התחיל!


עידכון מגיבוש מטכל שהתקיים ברגעים אלו ממש :

סדר התרגילים היה שונה מהרגיל אך אין שינוי במהותם

תרגיל ראשון: ספרינט משולב זחילה למעלות הדיונה – הראשון שמגיע לעשרה סיבובים
תרגיל שני: אלונקה סוציומטרית
תרגיל שלישי: מרוץ הפילים הידוע
תרגיל רביעי: ספרינטים


לפנות בוקר טוב, היום השני של הגיבוש הממיין לסיירת מטכל שלדג ויחידת 669 ממשיך תנועה!

 

חוויות חניך: ארבע לפנות בוקר, אזעקה, קמים על הרגליים, מסתדרים ב-ח׳ ומגלים שעוד 4 חבר'ה פרשו במהלך הלילה. מעמידים את ציוד הלחימה באמצע ומחכים למגבשים.
מגבש: אתם מרגישים טוב? מישהו רוצה לפרוש? מעולה, ציוד עליכם, שני טורים אחרי, זוז!
בהליכה מהירה יצאנו לדיונה שעליה נתחיל את היום, אחרי מונולוג קורע לב של המגבש על כמה שאנחנו לא עושים טובה לאף אחד שאנחנו פה, על כמה שהקבוצה חלשה ועוד משפטים שאיתם הוא ניסה לשבור את רוח הצוות,הוא התחיל את היום בתרגיל הידוע לכולנו.

תרגיל ראשון: אלונקה סוציומטרית
המפקד: מישהו פה מרגיש לא טוב? רוצה לנוח? שימו לב שמי שמרגיש לא טוב תמיד יכול להזמין את עצמו לכוס מים, גם אם זה במהלך האקט, אם יש לו חול בנעליים הוא יכול לצאת רגע החוצה ולס.. (וכמובן בלי הודעה מוקדמת) צאו!
מזל שכבר למדנו באדרנלין על המונולוגים האלה ואיך להתמודד איתם!

תרגיל שני: משימת זיכרון – קשרי הצלה של יחידת החילוץ וההצלה 669
הסבר: מגבש מיחידת 669 יעמוד למולכם ויציג בפניכם שני סוגי קשרים אחד אחרי השני, אותם תצטרכו לזכור בע"פ ולחזור עליהם לפי פקודה.
תרגיל שלישי: חפירת בורות (דומה לתרגיל מיום הסיירות, רק שהפעם יש גם בור קבוצתי. איך להתנהל בתרגיל, מה המגבשים רוצים לראות וכמה להשקיע בכל אחד מהבורות – תצטרפו אלינו ותגלו!)


עידכון מגיבוש מטכל שהתקיים ברגעים אלו ממש 

תרגיל ראשון: זחילת שק – המטרה היא לזחול למעלות הדיונה ולרדת- למול שק, הראשון שמגיע לחמש עשרה סיבובים
תרגיל שני: זחילה עד למדריך ( את מספר המקצים המלא נשמור לחניכנו בלבד) יש להבין כי מדובר על זחילה אורכה מהרגיל אשר לא יורדת מ-… מטרים )
תרגיל שלישי: כמופיע בגיבושי העבר


חברים יקרים הגיע הזמן לבדוק את הפן השכלי ,לאחר ארוחת בוקר/תפילה, אתם תגיעו ל-״מתחם המשימות של הגיבוש".

מתחם המשימות – מתחם בו תעברו משימות חשיבה קבוצתיות ואישיות, לפיהן המגבשים יידעו להרכיב ניתוח ראשוני של האופי ושל היכולות הקוגניטיביות שלכם.

משימה ראשונה: העברת הצוות מקצה אחד לשני בנהלים שאסור לשבור.
משימה שנייה: העברת ציוד בתוך "שדה מוקשים" – מתחם חול שמעליו רשת ברזל שצריך לעבור מתחתיה ומאידך לא לגעת בקרקע אלא להשתמש בציוד הנמצא בשטח (מוט עץ, 2 חביות, אלונקה)
משימה שלישית: סיפור אישי וחידה אשר יספרו לכם לוחמי 669 ברמה האישית, אותו תצטרכו לזכור. למתי אתם שואלים? נפגש באחת מקבוצות אדרנלין לפתור את התעלומה!

לאחר משימות אלו, אתם תתקפלו לפי פקודת המגבש המוביל מסיירת מטכל למטווח ותצאו לארוחת צהריים מהשעה 13:00 ועד השעה 16:00 ,מנוחה שתסתיים ביום סיירות נוסף לתוך הלילה. (ספרינטים, זחילות, אלונקה סוצימטרית וסחיבת שקים)


היום השלישי של גיבש היחידה | יום הראיונות והניפוי הראשוני יוצא לדרך!

 יום שיתחיל בהקפצה ומסע ארוך ועצים לתוך הדיונות של ..

חוויות חניך:
הוא רץ ואנחנו חייבים לשמור על מקסימום חמישה מטרים מאחוריו, הבעיה שהוא כנראה שכח שאנחנו על ציוד כבד עלינו… או שלא!
למעלה ולמטה…הדיונה הזאת, הדיונה שמולנו, הדיונה שמאחורינו וזאת שלצידינו, הוא לא פסח על שום דיונה, ואנחנו כמובן, אחריו!
אז המסע נגמר, לתוך יום סיירות המונה שוב ארבעה אקטים עד לשעות הבוקר שיסתיים בהתקפלות למטווח לשלב הראיונות האישיים בהם ישאלו אתכם מספר שאלות שהתשובות להן יתנו למגבשים את הקו המנחה למכלול הסיבות אשר הביא אתכם להתגבש ליחידה. התש מה שייקבע מי מכם ממשיך את הגיבוש לסיירת מטכ״ל, יחידת שלדג ו-669, יחידת החילוץ והפינוי בהיטס, ומי לא!

שימו לב: את הקו המנחה והשאלות עצמן אתם תפגשו בסימולציות לראיון אישי אשר אנו מבצעים לחניכנו לפני גיבושי מטכל, שייטת, טייס, היחטיות לחטיבת הקומנדו וצנחנים.


עידכון מגיבוש מטכל שהתקיים ברגעים אלו ממש

היום יתחיל בשעה 3:30 לפנות בוקר כדי להספיק את כל התכנים עד לשלב הראיונות, וכמו בגיבושים קודמים – תכני יום סיירות הידוים לכולנו, אך הפעם הם ביצעו שינוי מינורי, ביניהם :

תרגיל ראשון: זחילות למול שק (בעבר הזחילות התבצעו ללא שק)- לפי סדרי הגעה (מס מיקצים 12 בדיוק)
תרגיל שני: אלונקה סוציומטרית (נשאר כהרגלו)

הבנתם נכון חברים, בוטלו שני תרגילי היומ"ס נוספים – ובמקומם אתם תצאו למסע ארוך מגיבושים קודמים – מסע אשר בעבר התחיל כאקט הפותח את הקפצת היום השלישי – אך עכשיו מתבצע לאחר האקטים הפיזיים על מנת לבחון אתכם ברגעים הקשים ביותר שלכם, רגעי התשישות .


שלב הראיונות של גיבוש מטכל

 

חויות חניך: השעה 15:00-16:00 בצהריים, הם הושיבו אותנו במטווח אחרי קיפול האוהלים והחלו בחלוקה לקבוצות החדשות ע"י הקראת שמות.
הגעתי לקבוצה וראיתי את הפחד של כולם, הפחד מהידיעה שאנחנו הטובים ביותר ורק מעטים מאיתנו יזכו לעבור, הפחד מהמגבשים החדשים שאליהם צריך להתרגל מחדש, ובעיקר הפחד מהיומיים האחרונים של גיבוש מטכ"ל!

תרגיל ראשון(בצוות החדש): ספרינטים – אתם תעמדו על הקו כשמולכם שק במרחק שבעים מטרים!
חוויות חניך: אז אחרי שסיימתי ראשון בארבעה מקצים, הוא החליט לעשות לזה סוף, ככה לפחות הוא חשב!
מגבש מיחידת שלדג: מעכשיו אתה מתחיל חמישה מטרים מאחורי כולם, עוף אחורה.
חניך: מגיע ראשון בעוד 3 מקצים.
מגבש: עמד למולי וקבע עובדה: "אתה עייף, תפרוש! לא תצליח להעפיל למקום הראשון אחרי מה שעברת, הגוף שלך מרוסק ,זה רק עניין של זמן, צאו!״
חניך: אחרי מה שעברתי באדרנלין, זה קטן עלי, אני לא יורד מהמקום הראשון!
מגבש: מעכשיו אתה תצא מתי שאני אגיד, אתם צאו! 2 שניות לאחר מכן, אתה, צא! וככה הסתיימו להם 15 מיקצי אותם סיימתי במקום הראשון.
תרגיל שני: אלונקה סוציומטרית

הסבר: תרגיל שמחולק ל 3 פקודות – שני שקים, אחד נקרא מחבל א' והשני מחבל ב' – כל פעם אתם צריכים לרוץ אל המחבל אותו קורא המגבש.
את הפקודה השלישית נחשוף רק בפני חניכינו!

תרגיל שלישי: זחילות עד למגבש

תרגיל רביעי: זחילות במעגל
הסבר: אתם תזחלו במעגל שהמגבשים יתחמו בעזרת שקים, לזמן לא מוגבל כשהמטרה היא לסגור כמה שיותר סיבובים ולעקוף כמה שיותר בפקודה של מגבש.
תרגיל חמישי: סחיבת שקים – צבירת מספר הסיבובים הרב ביותר.


עידכון מהגיבוש האחרון

התרגיל הראשון והשני נשארו זהים לחלוטין – אך בוטלו שאר התרגילים הפיזיים ובמקומם אתם תצאו לתרגיל השלישי והסוגר של היום, שמעתם נכון, לא יופיעו תרגילי מחשה לאחר מכון משום..(סיבה תקראו בהמשך המאמר)

תרגיל שלישי– מסע (אורכו , המשקל אותו תשימו על האלונקה ,ומספר הדיונות אותן תעלו וכמה פעמים, נחשוף בפני חניכנו בלבד)


לאחר האקטים הפיזים האלו אתם תצאו שוב ל-״מתחם המשימות של הגיבוש" למשימות חשיבה ויצירתיות:

משימה ראשונה: מעבר מצד אחד של הגדר לשני בלי לגעת בגדר (חפירת בור מתחתיה).
משימה שניה: משימת הסוואה לפי דגשים שיתנו לכם המגבשים.
משימה שלישית: לכבוש כיפה בלי שהמגבשים יתפסו אותך.
משימה רביעית: מתלה שזיפים.
משימה חמישית: הצגת נושא בפני הצוות למשך 2 דקות.
חוויות חניך: אני אדבר איתכם על אדרנלין כושר קרבי. אדרנלין כושר קרבי הינה רשת קבוצות הכושר הקרבי הקשוחה אשר מתמקדת בהכנת הנוער ליחידות המיוחדות בצורה הפרטנית ביותר…
מגבש: (לאחר דקה של שיחה) תסביר לי מספר ** למה לא כדאי להתגייס לצבא.

שימו לב: ישנם ארבעה דגשים איך לנהל את הדיון הנ"ל בצורה הטובה ביותר על מנת שלא תמצאו את עצמם עומדים מולם  מחוסרי מילים.

לאחר משימות אלו אתם תתקפלו למטווח למשימה אחת אחרונה.
משימה שישית: פירוק והרכבת רובה M16 לפי זמנים, כאשר לכל אחד שתי הזדמנויות בלבד.

דגשים ליום השלישי:
1.המנוחות מתקצרות ל6-7 דקות
2.במהלך היום תקבלו מפה וסיפור, עליהם תשאלו בהמשך.

שימו לב:כי כל התרגילים המצוינים במאמר, יופיעו בסדר שונה בגיבוש. כמו כן, בעקבות הזזת מתחם הגיבוש יתכן כי עדיין אין את כל המתקנים המלאים לביצוע תרגילים מסוימים.


הסיבה שתרגילי המחשבה לא יתבצעו ביום השלישי:

אחרי הרבה מחשבה החליטו שבעקבות הראיונות ורף הניפוי הגבוה יש להעצים את היום הלישי ולדחוף את המתגבישם למקסימום וזו יעשו ע"י עומס יפיזי וגבוה משאר ימי הגיבוש, הבנתם נכון חברים, הם החליטו להפוך את היום הלישי ליום פיזי ועצים במיוחד, היום הפיזי הקשה ביותר בגיבוש מטכל, ובאשר לתרגילי המחשבה, הסרו דאגה מליבכם, את  אותם התרגילים בדיוק, בחרה היחידה להעביר  ליום הרביעי( מתי תעברו אותם, ומה המשקל שלהם אחרי שהעירו אותם ליום סוגר הגיבוש- המשיכו לקרוא ותחשפו למידע שרק אנחנו מסוגלים להעביר לכם)


ברוכים הבאים אל הסוף | גיבוש סיירת מטכל יום סוגר הגיבוש

ההקפצה!

השעה 1-3:00 לפנות בוקר של היום הרביעי, זאת תהיה אזעקה שתקפיץ את כולכם לעלות על ציוד ולחכות בטורים מסודרים למגבשים שלכם.

חוויות חניך: עומדים ב-ח׳ וקופאים מקור, אנשים בלי לשים לב סגרו את הכפתור באחרון בחולצת ה-ב׳, כפתור המעיד על "נוהל התאבדות".
חבר לצוות: ״דיי אני לא מסוגל יותר, אני פורש.״
חניך: ״אחי נשארו לנו פחות מכמה שעות לסיום הגיבוש, אל תשבר״
חבר לצוות: ״לא אחי, אחרי מה שעברתי, זה לא בשבילי.. אני פורש..״.
אז ההקפצה הזאת עשתה את שלה והפרישה את החבר'ה המתנדנדים של היום השלישי/רביעי, האם זאת הקפצת שווא או שלאחריה אתם מתחילים את היום הרביעי, מידע אשר יקבלו רק חניכינו!

דגש: חשוב לציין כי בקבוצות בודדות, במקום לחזור למצב שינה, יבצעו המתגבשים כעשרה ספרינטים לפי סדרי הגעה ורק אז יחזירו אתכם ללוז גיבוש(שינה), דבר אשר אנחנו בעצמנו מעבירים בגיבוש אדרנלין אשר עד היום זיכה את משתתפיו ל100% הצלחה

הבוקר הגיע, בין אם התעוררתם אליו או שהוקפצתם אליו כבר במהלך הלילה, ואתם מאחורי המגבש ב-2 טורים מתכוננים ליום האחרון של גיבוש היחידה אשר על כף המאזניים סיירת מטכל, שלדג ויחידת 669.

תרגיל ראשון: זחילות(על דיונה)1

הסבר: אתם תזחלו למעלה ולמטה כאשר עליכם שק אותו תמלאו בפסגת הדיונה ותרוקנו לרגליה בערימה אישית שלכם – לא להתבלבל עם הערימות של המגבשים האחרים!
תרגיל שני: אלונקה סוציומטרית
תרגיל שלישי: מעגל זנבות
תרגיל רביעי: מעגל כוח

יציאה לארוחת בוקר ותפילה
תרגיל חמישי: משימת מחשבה (הסיפור על המקלט ופצצת האטום).
תרגיל שישי: אלונקה סוצימטרית

שימו לב: קו המחשה זהה אם כי יש אפשרות שמשימת המחשבה תשתנה בהתאם למחזור הגיבוש.


עידכון מהגיבוש מטכל שהתקיים ברגעים אלו ממש:

ביום זה התבצעו שני התרגילים הראשונים המופיעים בגיבוש מטכל בלבד – על מנת לתת את מרחב הזמן הזה לתרגילי המחשבה, אשר הופיעו בצורה מסודרת ביום השלישי (משימת הגדר, כיבוש הכיפה, מתלה שזיפים, הרצאה בפני הצוות)


לאחר מכן אתם תתקפלו למטווח לשתי משימות אחרונות בהחלט, כמו כן באם מדובר בגיבוש האחרון זהו המשך היום לאחר ביצוע משימות החשיבה בחלק הראשון של היום: 

משימה ראשונה: פירוק והרכבת רובה מסוג קלשניקוב – שתי נסיונות בלבד
משימה שנייה: "ארץ עיר" לכתוב את כל הערים המתחילות באות ט' – ללא התייעצות כלל.
מבחן הזיכרון: המפה והסיפור שנתנו לכם לשנן עוד ביום השלישי, עליהם תשאלו בצורה פרטנית ע"י שני מגבשים, לפי תור אקראי.
אחרי המבחן תצאו למסע עם אלונקה פתוחה ושמונה שקים לתוך הדיונות של הגיבוש, מסע ארוך שיסתיים בעוד שתי משימות קבוצתיות!
משימה ראשונה: בניית המבנה הגבוה והרחב ביותר כקבוצה מהציוד הנמצא בשטח.
משימה שנייה: בניית המבנה האישי הגבוה ביותר ובמקביל הקבוצתי הגבוה ביותר.
דגש: מהו הדגש אותו מחפשים המגבשים בשני התרגילים האלה, ומהו יחס העבודה בן המשימה האישית לקבוצתית, לתשובות אלו מוזמנים להצטרף אלינו ולגלות!
חוויות חניך: אחרי התרגילים הקבוצתיים הם העמידו אותנו בקו, כשמולנו שק ואלונקה פתוחה. ארבעת הראשונים זוכים לקחת את האלונקה ולצאת איתה למסע כאשר שאר המתגבשים רצים בשני טורים מאחורי האלונקה, צאו!
מתגבש: מה הולך שם מקדימה, דחפו, הכל נופל עלינו.
אני: בדיוק ירדתי מהאלונקה, ושמתי לב שהבחור המוביל בצידה הימני של האלונקה מתחיל להתנדנד, הוא מעולף, הוא עוד רגע מתמוטט וכל האלונקה עליו, אז איגפתי את האלונקה וברגע האחרון בין ההתעלפות לנפילת האלונקה הצלחתי לקפוץ עליו ולחסום בעזרת הגב שלי את הידית של האלונקה מראשו
מגבש: רץ ומרים את האלונקה ממני, ואחרי שהוא רואה שהכל בסדר, הוא מזעיק חובש לקחת את המעולף וכמו שציפיתם, המסע המשיך!
שימו לב: מעבר לכך שהמסע הזה בודק חוסן מנטלי ועבודת צוות הוא בודק גם איך אתם מתנהלים מול רגעי הקושי, רגעים שברורים לכולם מתי הם קורים לכן, ברגע של קושי אל תרדו מהאלונקה עד שיסתיים!
חוויות חניך: זהו זה נגמר… כל העבודה הקשה, כל האימונים המפרכים, השעות המאוחרות של הלילה, הלחץ הפחד, החלום, השאיפה, זה נגמר, אני רואה את המטווחים, זה סוף הגיבוש, חמישה צעדים אחרונים של דם, יזע ודמעות, ארבעה צעדים של התמדה ומשמעת עצמית, שלושה צעדים של עקשנות ושבירת מחסומים מנטאליים, שני צעדים של חלום, שאיפה ומטרה, צעד אחד של עבודה קשה ושל הגשמה! גיבוש מטכ"ל החלק הפיזי, מאחורי… ככה לפחות חשבתי:

חפירת בור-סימולציה אדרנלין

תרגיל ראשון: חפירת בור, לפי פרמטרים אותם יתנו לכם המגבשים.
מסע חזרה למטווח, קיפול אלונקה ויציאה לתרגיל הבא.
תרגיל שני: פירוק והרכבת M16 בקבוצות של ארבעה.
הסבר: אתה רץ אחרי שמזניקים אותך, מרכיב ומפרק את הנשק, רץ חזרה נוגע במתגבש שאיתך בצוות. הוא יוצא וחוזר חלילה.
אז מה שנשאר לכם אחרי התרגיל האחרון זה למלא שאלון סוציומטרי, לשבת ובפעם הראשונה מזה ארבעה ימים לנוח, לצחוק, ולשמוע קצת על האנשים שעברו איתך את "הגיהנום" של היחידות המיוחדות.


עידכון מגיבוש מטכל שהתבצע ברגעים אלו ממש

במקום שני התרגילים סוגרי היום אשר הופיעו בגיבושי העבר, התקיימו בגיבוש האחרון תרגילים שונים לגמרי

תרגיל ראשון: זחילות במעגל, לפי מספר סיבובים ועקיפות
חוויות חניך: הוא הורה לנו שבכל פעם שהוא צועק עקיפה עלינו לעקוף את מספר המתגבשים הרב ביותר, מספר זה יצטרף למספר הסיבובים אותנו עשינו, פה כבר נעזרת בארבעת בכללים של אדרנלין לביצוע עקיפה בעת זחילה, מיור לציין שסיימתי עם מספר הסיבובים והעקיפות הרב ביותר)

משימה שניה: חפירת תעלה
חוויות חניך: עליכם לחפור תעלה שרוחבה ועומקה הוא מטר, ומנגד לאורך אין קריטקיונים, אני מחפש את התעלה הארוכה ביותר, זוז!

מיד לאחר ביצוע החפירה אתם תצאו למסע סוגר גיבוש מטכל, המסע אשר פתח את החלק השני של גיבושי העבר עליו כבר הספקתם לקרוא


גיבוש מטכל | יום חמישי – יום התשובות

אתם תקומו ביקיצה טיבעית לחלוטים בערך בשעה 8 בבוקר לבצע מסדר רס"ר, פירוק מתחם הגיבוש ותסגרו בהזדכות על הציוד הצבאי, בינהם: נשק , אפוד, מימיות, את חפירה, קיטבק מדים וכובע).

חוויות חניך: זהו הרגע המכריע, נשארו לא יותר מ-150מתגבשים, זהו הרגע שהוא יצא אלינו והחל בהקראת שמות מרשימת שמות שמופיעה על שלושה דפים שונים, כל אחד ליחידה אחרת, זהו הרגע בוא הזמן עצר מלכת, זהו הרגע בו הפכנו חלום למציאות!

 

בגיוס נובמבר הקרוב אנחנו מגייסים את

ג'- תל אביב – מטכל
ה' – חיפה – מטכל
ל'- עכו – מטכל
ד,- ירושלים – שלדג
ת' פתח תקווה – 669
י' עכו – 669

כי הניצחון דורש הכנה מוקדמת | אדרנלין כושר קרבי

כמו שכבר הבנתם בתור חניך אדרנלין, התקבלתי לסיירת מטכ"ל, אחרי עבודה קשה, התמדה, והמון השקעה של המאמנים בי, אני נותן לכם את המילה שלי חברים, במאמר הבא שיכתב על סיירת מטכ"ל, אני מופיע שם ועלי הסיכה של היחידה!

אז אחרי שהבנתם במה מדובר, כנראה שהבנתם שעוד ריצה בים או קבוצה ממוצעת לא יספיקו כדי להביא אתכם ליחידות המיוחדות, ובפרט לגיבוש היחידה הממיין למטכ"ל שלדג ו669, אז אם גם אתם כמוני, חדורי מטרה, אם גם לכם אין ייעוד אחר מזה, אין לכם יום נוסף לבזבז!

 

פוסט עתידי

שימו לב: כי כל התמונות המופיעות במאמר נלקחו מסימולציות וגיבוש אדרנלין

אם גם לכם סיירת מטכל, שלדג ויחידת 669 הן דרך חיים, אגיע הזמן לקחת את עצמכם צעד אחד קדימה , הגיע הזמן להתחיל להפוך חלום למציאות ,הצטרפו אלינו ואת הספרינט הבא שתעשו ,תעשו בסיירת מטכ"ל , מוכנים? צא!

השם שלך (חובה)

מספר פלאפון: (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך