ניווט ספורטיבי – לא רק בצבא, אלא גם בימי גיבוש לעובדים

כששומעים את המילה "ניווט", תמיד חושבים על פעילות שמתקשרת רק לצבא. הרי לכולנו זכור הניווט הצבאי הרגלי, שהתקיים בלילה, כאשר כחיילים החזקנו מפה ואת הנשק שלנו והיינו צריכים להגיע למטרה שהוצבה בפנינו. הניווט בצבא יכול ניווט קרקעי או ניווט אווירי.

ההבדל בין הניווט הצבאי לבין הניווט הספורטיבי הוא כאמור שבראשון האמצעי הוא להגיע למטרה כלשהי ואילו בשני, הוא המטרה עצמו (כלומר האתגר והספורט שבו, משחקים תפקיד משמעותי).

כך בשנים האחרונות, הניווט הספורטיבי צבר תאוצה בקרב פעילויות גיבוש, המתקיימות כחלק מיום חברה או יום גיבוש לעובדים וכמו כן גם בקרב משפחות, שרוצות לשבור שגרה ולהכיר לילדים שלהם פעילות חדשה וספורטיבית, ממנה הם רק יכולים ללמוד איך לנווט טוב יותר.

אז מה זה בעצם ניווט ספורטיבי?

כאשר רוצים לקיים פעילות גיבוש מסוג זה, נותנים לעובדים להשתמש במצפן ומפה, כאשר המשימה היא לסיים את המסלול כמה שיותר מהר. כמובן, שיש כאן אלמנט של תחרותיות (שכן כל הניווט משולב גם בריצת שטח.

את הניווט הספורטיבי ניתן להתאים לקהלים בגילאים שונים, כאשר יש גם אפשרות להרכיב מסלול קצר הנמשך מספר קילומטרים בודדים לעומת מסלול ארוך הנמשך כמה עשרות קילומטרים. הכל כמובן תלוי ביכולת הפיזית של המשתתפים ובגילם.

לכן, במידה ואתם רוצים לקיים יום גיבוש מיוחד לעובדים, שיפעיל אותם פיזית ויגרום להם הנאה וכיף, מומלץ לבדוק את הניווט הספורטיבי. כיום, הניווט מתקיים באתרים רבים בארץ והוא יכול להתקיים כמעט בכל מזג אוויר (למעט תקופות גשומות וקרות).

מה תורם הניווט הספורטיבי?

יש יתרונות רבים לניווט זה, בהם: הכרה טובה יותר של הארץ בה אנו גרים, שיפור יכולת התמצאות במרחב, שיפור היחסים בין העובדים (גיבוש), הנאה וכיף (שבירה של השגרה, בה העובדים יושבים במשרד מול המחשב) ועוד.

איך מזמינים ניווט ספורטיבי?

חברות רבות הפועלות בתחום פעילויות הגיבוש, מציעות גם את הניווט הספורטיבי. לפני שאתם משריינים תאריך, מומלץ לקבל הצעת מחיר ממספר חברות ולבדוק מהו מסלול הניווט המוצע, מהו אורכו, היכן מתקיים בארץ וכמו כן מהו המחיר הסופי (היות שלא מדובר על פעילות יקרה הדורשת ציוד מתוחכם או מתקדם, היא גם אמורה להיות יחסית במחיר הוגן ואטרקטיבי, בהשוואה לפעילויות גיבוש אחרות). יתרה מזאת, בדקו גם המלצות על החברה ובקשו לדבר עם חברות או ארגונים, שהזמינו דרכה את הפעילות. לאחר שאספתם את כל המידע, שריינו תאריך כמה שיותר מוקדם ותפתיעו את העובדים שלכם עם יום כיפי ומהנה.