נעלי ריצה ללוחמים

סביר להניח שכולנו מכירים לפחות אדם אחד שרץ היום, לא משנה אם מדובר בריצה על תקן תחביב או ריצה במרוצים ותחרויות שונות. בעשור האחרון יותר ויותר אנשים רצים, וכמות המשתתפים במרוצים העממיים עולה מדי שנה.
וככל הנראה- כשתהיו לוחמים תצטרכו כמובן לרוץ הרבה יותר מכל בן אדם אחר שעושה את זה בשביל התחביב….

לכן זה לא מפתיע שכמות החנויות ואתרי האינטרנט שמציעים נעלי ריצה עולה מדי שנה וכך גם ההיצע בתחום.

כמעט כל החברות ההנעלה הגדולות בתחום הספורט מציעות נעלי ריצה,
חלקן מציעות מספר רב של דגמים על פי מודלים שונים.
חלק מציעות מודלים של נעלי ריצה שמדמות ריצה יחפה (ללא נעליים)
ואחרות מציעות נעלי ריצה עם בולמי זעזועים וריפודים שונים שאמורים לשמור על הנעל.
חברות רבות מתייחסות גם לשאלה של הדרופ של הנעל
(הפער בין החלק העליון לחלק התחתון, ככל שהוא גבוה יותר כך הוא נחשב איכותי יותר).
מאחר ועם השנים עלתה דרישה מצד הרצים להתחשב בנקודות שונות לגבי הנעליים,
הרי שהחברות פיתחו מודלים שונים על פיהן הן פיתחו זוגות נעליים בטכנולוגיות ייחודיות אשר מאפשרות ריצה בשטח וכן על כביש או מסלול.

נקודות חשובות שצריך לדעת על נעלי ריצה

לא פעם תזכו לראות רצים מחליפים זוגות נעליים לעיתים תכופות, הסיבה היא שהטענה אומרת שאחרי כל 600 ק"מ ריצה יש להחליף זוג נעליים, שכן הנעליים המשומשות עלולות לגרום נזק לרגל. 600 ק"מ אומנם נשמע הרבה, אך באופן עקרוני, מרבית המתאמנים עושים 200 ק"מ בחודש (ממוצע של 50 בשבוע) ולכן אחרי 3 חודשים הם מחליפים זוג נעליים.

נקודה נוספת שצריך לדעת על נעלי ריצה היא, שעם הזמן הם הרגל נוטה להתרחב כתוצאה מהריצה ולכן רצוי לרכוש תמיד נעליים בחצי מידה גדולה יותר מאשר המידה המקורית. על מנת לשמור על המידה של הנעל, יש לשמור אותה במקום פתוח ולא סגור, אז גם שומרים היטב שהיא לא תשמור את הריחות שלה.

במידה והנעליים נרטבות אסור לייבש אותן במכונות ייבוש אלא יש לשים בתוכן ניירות ולחכות עד שיתביישו, בדרך כלל מדובר על הליך מהיר מאוד. אם תחליטו להכניס את הנעל למכונת ייבוש, תגלו מהר מאוד שהיא נהרסה.

נקודה אחרונה שחשוב לדעת, אתם תדעו שהנעליים שלכם "גמרו את הסוס" כשהסוליה תהיה שחוקה ודקה, ובכל ריצה תרגישו את המכות של הרגל באספלט. אז עליכם לרכוש נעלי ריצה חדשות אחרת תגרמו לעצמכם פציעה ברגל.

להבדיל מבגדי ספורט, נעלי ריצה רצוי לקנות אחרי שמודדים אותן בחנות, ובודקים שהם אכן מתאימות ונוחות לכם לצורך ריצה.