מתגייסים? כל הטיפים החשובים בשבילכם

אם אתם עומדים לפני גיוס, בוודאי כמו רבים אחרים אתם מתרגשים מאוד ואינכם יודעים כיצד להתכונן לקראת הגיוס כראוי. ובכן, מובן שהצבא דואג לכם לרוב הדברים להם אתם זקוקים בזמן השירות, ואין יותר מדי קניות שאתם צריכים לעשות, אך יחד עם זאת, ישנם כמה פריטים אישיים וציוד שכדאי לכם להביא מהבית. פריטים אלו יוכלו לשפר את השירות הצבאי שלכם ולאפשר לכם ליהנות ממנו כמה שרק אפשר.

 

ציוד אישי פרטי – להביא מהבית או לסמוך על הצבא

מתגייסים

אמנם ביום הגיוס תקבלו ערכה הכוללת ציוד אישי רב ושימושי, אך ישנם גם פריטים שתרגישו הרבה יותר בנוח להביא אותם מהבית, וייתכן גם כי מה שתקבלו בצבא לא יספיק לכם או פחות יתאים למידותיכם המדויקות. לכן, חפצים אישיים כמו מברשת ומשחת שיניים או אפילו ביגוד כמו תחתונים וגופיות, כדאי לכם לרכוש לפני הגיוס ולהביא מהבית. הם ישמשו אתכם רבות במהלך השירות שלכם. בנוסף, ביום הגיוס עצמו, כדאי לכם להגיע עם בגדים פשוטים ועם נעליים נוחות כמו נעלי ספורט של נייק אשר יוכלו לשמש אתכם גם לאחר הגיוס. זכרו כי יום הגיוס עצמו הוא יום ארוך ומעייף מאוד. לכן, נעלי ספורט נוחות יוכלו לסייע לכם לעבור את היום בצורה הרבה יותר נוחה ופחות מעייפת ומתישה.

 

אל תתביישו לשאול

פעמים רבות, עם הגיוס לצבא, המתגייסים מתביישים לשאול שאלות ואינם יודעים באמת לקראת מה הם הולכים, מה שגורם מהר מאוד להלם ולקושי בהסתגלות לחיים בצבא. לכן, גם אם זו נראית לכם שאלה טיפשית, אל תתביישו לשאול אותה – גם לפני הגיוס וגם במהלך הגיוס. כל שאלה כזו תסייע לכם להבין טוב יותר את דרך ההתנהלות בצבא ותעזור לכם להשתלב בו היטב.

 

שמרו על כושר גופני

אם אתם מתכוונים להתגייס ליחידות קרביות ומובחרות, אל תחכו לרגע הגיוס ולטירונות בכדי לשפר את הכושר הגופני שלכם. התחילו באימוני כושר ובשמירה על כללי תזונה נכונה כבר לפני מועד הגיוס עצמו, כך שתוכלו להגיע מוכנים יותר לשלבים הקשים של הטירונות, ליום הסיירות ובכלל – כמעט לכל יום בצבא כחיילים ביחידות קרביות.

עם הטיפים הללו, אין ספק כי תגיעו מוכנים יותר אל יום הגיוס וכי תרגישו מוכנים יותר לקראת הצבא. אמצו את הטיפים שפורטו במאמר זה, יחד עם טיפים שתקבלו מבני משפחה וחברים, ותוכלו לדעת מול מה אתם עומדים ולהשתלב בצבא בנוחות, בקלות ובמהירות רבה.