קרב מגע

קורס קרב מגע - אדרנלין כושר קרבי

קרב מגע - במה מדובר וקצת רקע

קרב מגע היא אומנות לחימה מפיתוח ישראלי אשר מבוססת על מתן מענה ע"י שימוש בטכניקות מהירות ויעילות למצבים שיכולים להתרחש בחיי היומיום. זוהי אומנות לחימה שכל מטרתה היא להקנות יכולת הישרדות, יכולת שימושית לאור מצבנו הביטחוני במדינת ישראל ובכלל.

אז איך זה מתקשר אלינו?

קרב המגע הישראלי אומץ ופותח בצה"ל כאומנות לחימה צבאית המיועדות לקרבות פנים מול פנים במקרה של היתקלויות בלוחמי אויב. בקרב מגע משולבות טכניקות כנגד נשקים קרים וחמים כאחד. זרמים נוספים בתחום הביטחוני שהתפתחו בצה"ל הם: "קרב מגע קומנדו" ו"קרב מגע מבצעי" שעליהם נרחיב בהמשך.

 

מבצע - מעיני בוגר אדרנלין

"זה היה לפנות בוקר שנכנסו לתוך *** *****, זה היה בית אחד שהווה את המטרה העיקרית" 

אימון קרב מגע
בתמונה: מבצע של יחידת "מתילן" באזור ירושלים

בוגר: אפשר להרגיש את המתח באוויר, משהו מרגיש לי לא נכון...

מפקד: פעל!

בוגר: אז נכנסו לתוך הבית כמו שלמדנו, התחלנו מגמת סריקה תוך כדי... מחבל!!!

"קדימה בדילוגים, כמו שלמדנו, להסתער בכל הכוח, לפתוח באש, הדבר היחיד שמניע אותנו הוא האדרנלין, לפחד אין מקום פה".

בוגר: אחרי שסיימנו את ההיתקלות עלינו לקומה השנייה של הבית והתחלנו לסרוק חדר אחרי חדר בכדי להוציא את מי שהתבקשנו.

"הוא נכנס לתוך החדר הריק כשאיתו חבר נוסף לצוות. הוא נכנס לחדר שבו הם חיכו להם, אורבים להם, מחכים לתת מכה, ותוך רגע בלי שהוא שם לב הוא מצא את עצמו עומד פנים מול פנים עם "גמר תחמושת" מול המטרה!"

 

"קרב מגע מבצעי, קרב מגע קומנדו" 

קרב מגע בישראל
בתמונה: בוגרים בשבוע מכין לוט"ר לפני הכניסה לקורס

אחת מהכשרות היסוד של הלוחם היא למידה של שיטת קרב המגע הישראלית המשלבת טכניקות לחימה הבנויות על לחימה עם הנשק הצה"לי (תבור, אם-16) ותורות לחימה הנלמדות באופן תדיר עם האירועים בשטח.

כמו כן, ביחידות הקומנדו, קרב מגע מהווה תוכן התופס שלב ארוך במסלול אותו עוברים הלוחמים המכונה שלב הלוט"ר (לוחמת טרור): תקופה של 3-4 חודשי לחימה אינטנסיביים מול המדריכים הטובים בתחום, אשר לוקחים את הלוחמים לקצה גבול היכולת שלהם, לעיתים עד כדי שבירה, על מנת לחזק להם את הגוף והנפש כאחד ולהכין אותם לימים בהם יאלצו להתמודד עם הסכנות האמיתיות פנים מול פנים.

 

אדרנלין לוט"ר - בואו ללמוד קרב מגע

לימוד קרב מגע

אז אחרי מספר שנים של עבודה אינטנסיבית כשלנגד עינינו עומדת המטרה להפוך את הנוער שלנו ללוחמים המובחרים הבאים החלטנו לשלב להם בתכנית האימונים המיוחדת גם אימוני לוטר אשר מועברים ע"י הטובים והמנוסים בתחום.

כמו כן לאור בקשות רבות שהתבקשנו פתחנו קבוצות נוספות העוסקות בלימוד קרב מגע לכל הגילאים על מנת לאפשר לאזרחים מכל גיל לקבל הכנה למצבים היכולים להתרחש ברחוב ליד הבית, בדרך לעבודה או בכל מקום אחר. בין אם מדובר על חניך שידע להתמודד עם אדם אשר ניסה לדקור אותו במועדון או חניכה שהצליחה להימלט מאונס הודות לשימוש נכון בקרב מגע, הקבוצות של אדרנלין בנויות לפי גילאים ומועבר בהן תוכן ייחודי בהתאם למשתתפי הקבוצה הספציפית.

אם גם לכם חשוב לדעת כיצד להגן על עצמכם ועל אחת כמה וכמה על האהובים והיקרים לכם, אם גם לכם בוער הרצון לדעת לתת מענה למפגעים שמסכנים את חיינו במידת הצורך, זה הזמן לאזור אומץ, זה הזמן לקבל החלטה, זה הזמן לעשייה!


למי מתאים הקורס?
  • המסלול הכללי: נשים וגברים מכל הגילאים אשר מעוניינים ללמוד יסודות קרב מגע שיסייעו להם להתמודד עם סיטואציות שעלולות להתרחש כחלק מהחיים במדינת ישראל.

  • מסלול הכשרה לשירות קרבי: בני נוער (בנים ובנות) בגילאי 15 עד 18 שמעוניינים לקבל הכשרה מקיפה לקראת שירות קרבי ביחידות מובחרות בצה"ל.

הרשמה לקורס קרב מגע באדרנלין