אימון ניסיון חינם וקבלת שובר של 40% הנחה לרכישת מדרסים / ציוד וביגוד ספורט ברשת SAUCONY למצטרפים!     058-7071724
   
          דרושים

גיבוש יחטיות גבעתי | סיירת גבעתי | המאמר המלא – אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

אז אחרי שעברתם את מבחן הבר-אור שבוע לפני כן ועמדתם בתוצאה הדרושה, ברוכים הבאים לגיבוש יחטיות גבעתי, שיתחיל ביום השני של השבוע השני שלכם בחטיבה הסגולה


עליתם מולנו בשבוע האחרון בשאלות על החטיבה וכל מה שצופן הגיבוש שלה, הגיע הזמן לפרוש את הקלפים על השולחן!

 

ברגעים אלו ממש, הם החלו בשינויים שהחלו בחטיבת גולני ולאור הצלחה אדירה ממשיכים עד אליכם, עד לחטיבת גבעתי!

ראשית, אתם מכוונים למסלול החדש של היחידה, מאחר וסיירת רימון נסגרה והשתלבה בתוך יחידת מגלן (הפ"זמניקים שובצו בצוותי ******** והצעירים שבסיירת יצאו לתכני המסלול עליה ליחידה וברגעים אלו ממש מבצעים ניווטים בדרום תל אביב) הם החליטו לסגור את הגדס"ר ולהקים את סיירת גבעתי, הבנתם נכון חברים, עולים שלב!

לא תשמעו שוב את השמות עורב/פלחה״ן/ פלס״ר , אך אל תתבלבלו, הגיבוש נשאר באותה מתכונת רק שהפעם אתם מתגבשים  ״לסיירת גבעתי המאוחדת"

סיירת אשר בנויה משלוש צוותים ייעודיות אשר תפקידם הוא : פשיטה, איתור והשמדה, אחרי שהפלס"ר של היחידה זכה בתחרות הכושר הקרבית מבן יחידות העלית של צה"ל הגיע הזמן שתבינו שסגול לא יורד במים!

שנית, כיום כדי לעודד גיוס לחטיבה הסגולה מגיבוש יחטיות גבעתי חלקכם יתקבלו לאוגז, שמעתם נכון חברים, לאחת מהיחידות אשר מרכיבות אשר חטיבת הקומנדו.


שימו לב חברים כי המאמר שלפינכם מחולק לשני חלקים, האחד גיבוש יחטיות גבעתי הקו הבסיס ושני הוא הגיבוש אשר התקיים במועד האחרון וזו על מנת להעניק לכם קווים מנחים אשר מרכיבים את גיבוש החטיבה, וסיירת גבעתי המאחודת- אותם אנו מצפים מכם לזהות.

אתם תקראו את מהלך כל היום של הגיבוש ומיד לאחריו אם התבצעו שינויים בגיבוש האחרון אתם תמצאו אותם מתחת לכותרת "עדכון מגיבוש יחטיות גבעתי שהתקיים במועד האחרון"

היום הראשון של גיבוש יח"טיות גבעתי | אדרנלין

חוויות חניך: בדיוק כמו שהסבירו לנו המאמנים באדרנלין, היום הראשון הוא יום התארגנות אשר יעבוד בתורה הבאה:

 1. התאפסות על ציוד
 2. ארוחה-תאכלו לשובע בלבד
 3. חלוקה לצוותים, הגדרת נהלים, וחלוקה למספרי ברזל על ידי המגבשים

שימו לב חברים כי המאמר שלפינכם מחולק לשני חלקים, האחד גיבוש יחטיות גבעתי הקו הבסיס ושני הוא הגיבוש אשר התקיים במועד האחרון וזו על מנת להעניק לכם קווים מנחים אשר מרכיבים את גיבוש החטיבה – אותם אנו מצפים מכם לזהות.

אתם תקראו את מהלך כל היום של הגיבוש ומיד לאחריו אם התבצעו שינויים בגיבוש האחרון אתם תמצאו אותם מתחת לכותרת "עדכון מגיבוש יחטיות גבעתי שהתקיים במועד האחרון"

גיבוש סיירת גבעתי המאוחדת | אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

הגיבוש התחיל בדיוק כמו יום רגיל בטירונות חי"ר, פתיחת זמן ע"י המגבשים והעברת הציוד מנקודה אחת לאחרת, כמובן בזמנים בהם לא תצליחו לעמוד וזו במטרה להתיש אתכם פיזית ומנטלית ו

זו לפני האקטים המשלבים סדרי הגעה, הבנתם נכון חברים, כבר ברגעים אלו ממש היו מי שיצאו הצידה להקיא או התמוטטו בעקבות חוסר חמצן, ואלו שןכ נשארו על הרגליים הבינו שהגיבוש הזה הולך להיות ארוך מהרגיל..

מגבש: מצויין, אני שמח לראות שחלקכם עדיין על הרגליים,כי מהתרגיל הבא חצי מכם כבר לא יהיו פה!

אקט שני | ספרינטים
חוויות חניך: נעמדו על קו הזנקה מותשים ועייפים בידיעה שאת האקט הקרוב רק חצי מאיתנו נשרוד, הבנם נכון חברים זהו אקט ממנו פרשו שישה אנים מהצוות בו התגבשתי.
מגבש: כולם לשכב על הגב, לעצום את ראש נוגע בריצפה וידיים לצידי הראש..
חוויות חניך: הוא החל לספר לנו על יום שיגרתי בחייו כאשר באמצע שום מקום הם שאגו עלינו את המילה הידועה, צא!
מגבש: מספר ומקום?!
חניך: מספר עשר, מקום ראשון ( אני שכבר הכרתי את הפעולה ציפיתי לזינוק ונשכבתי דרוך בדיוק כמו שלמדתי באדרנלין)
שימו לב: במהלך האקט ישנו המגבשים את מנח גופכם פעם בשכיבה על הגב או הבטן, גב אל כיוון המטרה והכל בליווי גורם ההפתעה.

בסוף אקט הספרינטים ואחרי שיפרשו מכם כמעט חצי , יחכה לכם מסע של כמה מאות מטרים לנקודה אחרת בגיבוש שם תתחילו את האקט הבא.

אקט שלישי | זחילות
חוויות חניך: שימו לב, בדיוק כמו בספרינטים, אתם זוחלים (40 מטר) מקיפים את השק מימין לשמאל וחוזרים לנקודת ההתחלה, וכמובן לפי סדרי הגעה, צא!
חניך: אללה בקצב אחיד, לפי הטכניקה והדגשים אותםלמדתי באדרנלין תוך כדי שמירה על מרפקים וברכיים במנח הנכון, אני מסיים את הזחילה הזו ראשון!
מפקד: מספר עשר טוס חמישה צעדים אחורה, הרמת ישבן..
חניך: ידעתי שהוא שם עלי עין, כי זה בדיוק מה שהם אמרו לי שיקרה, ברגע שהם נתפלים אליך יש לדבר לעניין שתי אפשרויות האחת הם מבקשים שתפרוש השניה הם רוצים אותך ליחידה(איך מזהים בן השתיים- את זה כבר נספר לחניכנו) הוא ביקש אותי והראה את זה יותר מתמיד, ואני בחרתי לא לאכזב, ובכל פעם שהוא הרים אותי על הרגליים ושלח אותי אחורה ( חמש פעמים בדיוק) סיימתי והעפלתי למקום הראשון, כי זה מה שמצופה מהחזיקם ביותר.

אקט רביעי | קדרים (קליטה דרך רגליים)
חוויות חניך: שוב אותו הסיפור חוזר חלילה, בדיוק כמו בתחילת הגיבוש, לעלות ולרדת מציוד בזמנים לא אידיאלים, להסתדר בח' במקומות ובמרחקים שונים שלא יאפשרו אפילו למהיר ביותר לבצע את זה, וזה לא כולל סידור ציוד, מסדרי מימיה ופקלים עד שינשרו לכם הידיים, ואם זה לא הספיק לכם, ברוכים הבאים לאקט הפיזי הבא!

אקט חמישי | תרגיל השקים הקלאסי
הסבר תרגיל : זהו תרגיל שיחולק ל-2 מקצים, בהם תצטרכו לעשות את מספר הסיבובים הגבוה ביותר.

חוויות חניך: אז אחרי שתפרתי 18 סיבובים במקצה הראשון, אין סיבה שלא אשבור את השיא של עצמי ואעפיל ליותר במקצה הבא, ובהזנקה של המגבש, פתחתי את הרגליים בספרינט והשתמשתי בכלים שאותם למדתי על מנת לשבור את שאר המתגבשים פסיכולוגית וזו כדי להעפיל שוב למקום הראשון באקט השקים ולסיים את היום הראשון בהובלה ויצירת קיר תודעתי למול המתגבשים האחרים, עד ש…
מפקד: עשר תגיע אלי!
חניך: התרגיל בדיוק הגיע לנקודת השיא, נקודה בה הוא בחר לעצור אותי ולתת לאחרים להדביק אותי בעזרת השאלה אליה התכוננתי מבעוד מועד.
מפקד: עשר, זה נראה שיכולת לעשות הרבה יותר סיבובים במקצה הראשון, מבחינתי זה אומר אחת משתי האופציות הבאות, האחת  שוויתרת לעצמך או השניה שהיא גרועה לא פחות, שמרת כוחות ולא נתת אתץ המקסימום שלך בתרגיל הקודם?! (ובזמן שהוא מדבר איתי השאר מצמצמים סיבובים)
חניך: ידעתי לאן הוא מכוון, ידעתי מהי התשובה אותה הוא מבקש ובאם אסטה ולו במילה אחת אמצא את עצמי מחוץ לגיבוש, תשובה אותה ואת הקווים המנחים שלה תלמדו בסדנאות ההעשרה של חברת אדרנלין, החברה היחידה שמכינה לסיירות, לחטיבת העוז וליחידות העלית של צה"ל וללא עוררין.
מפקד: הבנתי אותך עשר, תמשיך בתרגיל.

אקט שישי | מסע
הסבר: אתם תצאו למסע של שלושה קילמוטרים לנקודה אותה המגבשים יורו לכם לזכור היות ויום לאחר מכם תתבקשו לצייר מפה לפי כל הנקודות בהן ביקרתם במתחם הגיבוש.

התרגיל הסתיים ואיתו שוב פתחנו במסע קצר לתוך הלילה שלאחריו הקמנו אוהלים וישנו בשטח. היום הראשון של יחטיות גבעתי, מאחורינו, אבל שלא כמו בגיבושים אחרים, אתם הקושי האמיתי רק התחיל.


עדכון מגיבוש יחטיות גבעתי האחרון שהתקיים ברגעים אלו ממש | אדרנלין הכנה לצה"ל

עדכון היום הראשון של גיבוש יחטיות גבעתי – לילה פותח גיבוש

שימו לב חברים כי השינוי המהותי בגיבוש יחטיות גבעתי הוא "נוהל הלילה", הגיבוש יחל בשעות הצהריים המאוחרות וזו על מנת להתחמק מעומס החום והמנוחה שאיתו, הם יגבשו אתכם לתוך הלילה והזריחה שאחריו ורק אז אתם תצאו לשינה ערבה וזו כדי לקום שוב בצהריים ולהיכנס למתכונת עבודת לילית בת ( מידע אשר נחשוף בפני חניכנו), וזוהי, בן היתר, הסיבה מדוע הגיבוש התקצר ביום, משום שהפעם יש זמן רב יותר לביצוע האקטים הפיזים והמחשבים כאחד.

שינוי האקטים | סדר האקטים נשאר ללא שינוי כלל פרט לאקט השישי, אותו נפרט לפניכם ברגעים אלו:

אקט שיש | זחילות
הסבר: הפעם מדובר במרחק של שני קילומטרים בודדים בלבד אשר בסופם אתם תעלו לבא"ח לשינה בתוך שקי שינה.
דגש: שימו לב כי האקט השישי נכנס לפני כשנה ומאז, כשלושה גיבושים של החטיבה האקט הנ"ל הוא האקט אשר איתו תסיימו את היום הראשון של גיבוש יחטיות גבעתי.

– סוף עדכון –


גיבוש יחטיות גבעתי היום השני | אדרנלין כושר קרבי  ( מתכונת קלאסית )

קמים בשעות הבוקר המאחורת , שמונה בבוקר בדיוק, ולאחר מעט זמן של התארגנות מגיעים המגבשים ומוציאים אותנו למסע לתוך המטווחים, והפעם על מנת לבדוק מי מאיתנו הוא החד ביותר,המאוחרות כי לבצע אקטים פיזים עצימים וזו על מנת שתנסו להעפיל למקומות הראשונים, כי בעוד שאתם מנסים חניכי אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי מצליחים לבצע זאת וללא רבב.

משימות חשיבה / תרגילים צוותיים:

משימה ראשונה | משימת זיכרון
הסבר: ציור הבא"ח ממנו יצאנו לגיבוש לפי זיכרון (ואותה הנקודה אליה הגעתם במסע של היום הראשון)

משימה שנייה | קאורדינציה
הסבר: פירוק והרכבת מאג שתי נסיונות בלבלד לאחר תצוגה נשנית

משימה שלישית | הסוואה
הסבר: בניית עמדת הסוואה אשר יכולה לכוון לאזור הכביש (דמיוני) ושאי-אפשר לפגוע בה מאותו כיוון( תרגיל אותו תפגשו ביום השלישי של גיבוש מטכל או בשמו גיבוש היחידה)

משימה רביעית | משימת חשיבה
הסבר: משימת החשיבה-המקלט והפצצה הגרעינית-כמו שכבר שמעתם עליה, ואם לא, מוזמנים להצטרף לאדרנלין ולקבל את כל התשובות לכל השאלות והמשימות בגיבושים ברמת פירוט גבוהה ביותר.

תרגילי המחשבה הסתיימו וברגע זה קיבלנו ציונים ברורים לגבי ההתנהלות שלנו בצוות, עכשיו לאחר שהבינו מי הוא החד ביותר מבן כולנו, הגיע הזמן לחזור ולבדוק מי מאיתנו בוחר להמשיך את היום השני לגיבוש דרך התרגיל שכולכם כבר מכירים.

אקט ראשון | ספרינטים
הסבר : פרינטים והפעם למרחק 50 מטרים
דגש: שימו לב כי אקט לא יכול לעבור את ה** דקות, אז קדימה, למדתם את זה תוך כדי אימונים, לחפש את אותה נקודת שבירה שהמאמנים לימדו אותנו עליה, אותה נקודה שהמגבשים מתכננים להביא אותנו אליה ורק אז למתוח לנו את הגבולות עד הסוף, לא לשכוח מתי היא מגיעה ואיך, כי אנחנו פותחים הכי מהר ורק אז מגבירים!

אקט שני | אלונקה סוציומטרית
אלונקה סוציומטרית. פה אין עניין של להגיע ראשון אלה מטרה אחת נעלה, להגיע לאלונקה.
חוויות חניך: כמו שהורגלנו ביום הראשון, בכל סיום אקט אנו ניצא למסע קצר על מנת שנגיע מותשים לתרגיל הפיזי הבא.

שימו לב כי מסע אף פעם לא יתחיל שאין לפניו מקצה פיזי, באם זה זחילה או אלונקה סוציומטרית, לא לשכוח שאתם אף פעם לא יורדים מהאלונקה ברגעים הקשיים שלה, כגון עלייה / חול רך במיוחד, אלא רק לאחר אותם רגעים.

"סוף המסע יגיע כאשר תראו שוב את האוהלים, תפתחו בארוחת ערב ושינה עמוקה שתפתח איתה את היום האחרון של גיבוש יח"טיות גבעתי!"


עדכון מהגיבוש יחטיות גבעתי האחרון שהתקיים ברגעים אלו ממש | אדרנלין הכנה לצה"ל

עדכון היום השני של גיבוש יחטיות גבעתי – יום סוגר גיבוש

שימו לב חברים, היום השני יחל בשעות הצהריים וזו אחרי לילה שלם של אקטים פיזים ומחשבתיים אותם קראתם לעי'ל, מעבר למסע העצמאי איתו סיימו המגבשים את היום השני בגיבושי העבר, היום המתכונת ארוכה מבעבר, אי לכך ובהתאם לזו נוספו שלושה תרגילי מחשבה אותם נפקט ברגעים אלו ממש.

משימה ראשון לאחר המסע | ממעגל זנבות 

הסבר: אתם תבצעו חמישה סיבובים של מעגלי זנבות כאשר עומדות לכם שתי מטרות למול העיניים, האחת להישאר האחרון עם הזנב במעגל, השניה להצליח ולגנוב את מספר הזנבות הרב ביותר

משימה שניה לאחר המסע | מתלה שזיפים אישי

הסבר: אתם תעלו על המתח לפי הוראתו המגבש ותעצמו עיניים כאשר המטרה היא לסיים האחרון שנמצא על המתח, כמה מקצים תעברו ומהו הכלי איתו תצליחו לסיים האחרונים ולעמוד כמובילים על כולם ( מידע זה נשמור לחניכי אדרנלין בלבד, אז מדוע אתם עדין לא אחד מחניכנו האדירם)

משימה שלישית לאחר מסע | מתלה שזיפים קבוצתי

חוויות חניך: הם חילקו את הצוות לשניים כאשר שלושה נתלים על המתח בכל פעם, ויש אפשרות להחליף אותם, אך מי שהיה על המתח לא יוכל לחזור, המטרה היא להישאר הצוות האחרון שנמצא על מוט הברזל, אתם תבצעו שני מקצים וזו על מנת לבדוק יכולת שיפור, הסקת מסקנות וניהול נכון לאחר ההתנסות הראשונה.

לאחר ביצוע המשימה השלישית אתם תבצעו ראיונות לקראת הבוקר, מילוי שאלון סוציומטרי ותצאו לשינה שאיתה סיימתם את גיבוש יחטיות גבעתי.

אך מנגד, עליכם להמשיך ולקרוא את המתכונת הבסיסית ואת המהלכים אותם ביצעו מתגבשי החטיבה בשנים עברו וזו על מנת להכיר את קו-הבסיס של הגיבוש אשר לא השתנה כלל כמו כן אתם תזכו להבין שאת רוב התרגילים של היום השלישי דחסו במתכונת הלילה של היום השני לגיבוש חטיבת גבעתי.

– סוף עדכון –


גיבוש יחטיות גבעתי היום השלישי | אדרנלין ( מתכונת קלאסית )

יום שכבר הספקתם לשמוע עליו, היום בוא מתרחש המסע העצמי, מסע שהגיע לבדוק דבר אחד ומורם מעם, אמינות!

חוויות חניך: הוא הראה לנו את הנקודות אותן אלינו לדקור( להגיע ) והודיע לנו שאת המסע הזה אנו מבצעים לבד וללא הובלת מגבש או התערבות כללית מצידם, אנחנו ברשות עצמנו!
מגבש: זוהי הנקודה אליה אתם צריכים להגיע יחד עם אלונקה פתוחה וצוות שלם ללא נפילים, מוכנים,צא לדרך!
חניך: יצאנו בדיוק כמו שהוא פקד עלינו כאשר אני והייתי מתחת לאלונקה, לפי מרחק הנקודות שהוא סימן לנו, לא ספרתי מעל לשלושה קילומטרים, ולכן החלטתי שזה בדיוק הזמן להשחיר אלונקה – אני לא יורד מהאלונקה, דוחף קדימה, צועק, נותן ראבק ומדרבן את כל מי שוויתר תוך כדי שאני מפקד על אלונקה שלמה וזו כדי להעפיל לסיירת אליה חלמתי כל חיי, סיירת גבעתי!

המסע הסתיים באזור בוחן המסלול של החטיבה ששם חיכו לנו האקטים הממיינים הבאים:

אקט ראשון | מתלה שזיפים – 4 פעמים רצופות
הסבר: אתם תתלךו על מוט המתח בהוראת המגבש ותדרשו להיות האדם האחרון שנשאר תלוי על מוט המתח, כמו כן התרגיל מתבצע בעצימת עיניים וזו על מנת לשמור על חוסר וודאות מוחלט למצב המתגבשים האחרים

אקט שני | מעגל זנבות – 3 פעמים רצופות
הסבר: המגבשים יורו לכם להיכנס לתוך מעגל אשר תחום בעזרת שקים כאשר לכל אחד שק אותו הוא יתלה על מכנסו, שק שבעצם יהווה זנב עליו יצטרך לשמור כאשר המטרה היא להישאר האחרון שנשאר עם הזנב במכנסיו או בעל הזנבות הרב ביותר

אקט רביעי | תרגיל צוותי: מעבר הקיר של הבוחן מסלול עם אלונקה בלי לגעת בו.
הסבר: המגבשים יעניקו לכם זמן של …( מידע אשר נחשוף בפני חניכנו בלבד) שהוא הזמן היחיד אשר ינתן לכם לבצע את התרגיל, כמו כן באם אחד מכם או האלונקה לצור העניין יגעו בקיר, התרגיל יתאפס ותאצלו לבצע הכל מההתחלה.

אקט חמישי | זחילה לבקבוק מול יריב ולחימה עליו
הסבר: אקט אשר מתבצע כטוריניר, אתם תמלחמו בכל מקצה מול אדם אחד, אתם תצאו מנקודה שווה במרחקה לבקבוק והראשון שיגיע לאיו נצח, באם תגיעו יחד תאלצו להיאבק עליו.

יצאנו למנוחה, שתינו מים, ישבנו במעגל, מילאנו את השאלות הסוציומטרי על המתגבשים איתך בצוות, מסע קטן עליה לבא"ח שבסיומו המגבשים עם חיוך על הפנים ומחיאות כפיים מצד המתגבשים המלוות את המילים שלהן כל כך חיכינו – כל הכבוד לכם.

תרגיל שישי | טורניר זחילה
מגבש: שימו לב אתם נעמדים אחד למון השני בשני טורים ונשכבים על הריצפה כאשר אני מזניק כל פעם את הזוג הראשון לתחרות זחילה, זה טורניר שמבקש אדם אחד שינצח בו.
חוויות חניך: זה בדיוק המ שעברתי בסאת הגיבושים של מנכל אדנרלין ובליווי הכלים אותם הוא בנה והעניק לנו, כלי אחר כלי, דגש אחרי דגש, העפלתי והפכתי להיות המקום הראשון של התרגיל שסגר גיבוש של שלושה ימים מלאים

 


יחטיות גבעתי - גיבוש
גיבוש יחטיות גבעתי – תמונה מהמסלול – בוגרי אדרנלין

 

שבוע לאחר הגיבוש מגיע מסדר הדמעות והתשובות להן חיכיתם – ברוכים הבאים חניכי אדרנלין, לשלושת הצוותים אשר מרכיבים את סיירת גבעתי אשר בעבר נקראו: פלחה"ן, פלס"ר ועורב, כי לא נועדתם לפחות מכך!

הם יצאו שבעה חניכים והתקבלו כולם לסיירת גבעתי, הם יצאו לגיבוש ושאגו את השאגה עליה הם שמעו באימונים, זו שהעניקה להם את היכולת לצאת בהצהרות, להסתכל למגבשים בעיניים ולסמן לכולם, אני כאן כדי להישאר!

בכל מחזור גיוס מחדש אנחנו אלו שמגייסים את הטובים ביותר ליחידות המובילות של צה"ל וללא יוצא מן הכלל, החניכים שלנו התקבלו לשלל הסיירות של חטיבת גבעתי ללא אחוזי נפילה כלל  וזו משום שהם פעלו תחת הגוף היחיד שמסוגל להביא אותם אל הפסגה וזו באמצעות קורס ההכנה היוקרתי בענף ליחידות העלית אשר מתבצע בצוותים יעודים לפי יחידות, אתם מבקשים להפעיל ליחידות העלית בעלי ארגז הכלים הבלעדי היחיד אשר יבטיח את מקומכם, אתם מבקשים את אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

 

אתם מבקשים להיות מהחלוצים של סיירת גבעתי, אתם מבקשים לזכות בכומתה הסגולה והפעם מתוך הסיירת של החטיבה, אתם מבקשים את אדרנלין כושר קרבי ליחידות העלית של צבא ההגנה לישראל ומשרד הביטחון!

  השם שלך (חובה)

  מספר פלאפון: (חובה)

  האימייל שלך: (חובה)

  נושא

  ההודעה שלך

  Call Now Button דילוג לתוכן