... ...
אימון ניסיון חינם וקבלת שובר של 40% הנחה לרכישת מדרסים / ציוד וביגוד ספורט ברשת SAUCONY למצטרפים!     058-7071724
   
          דרושים

גיבוש יחטיות גולני | סיירת גולני | אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

גיבוש יח"טיות גולני | אגוז | סיירת גולני המאוחדת | אגוז – המדריך המלא

לאור העובדה שנכנסתם למאמר על יחטיות גולני, אתם מעוניינים לשרת בחטיבת גולני בדגש על היחידות המיוחדות שלה, חברים לאור הרצינות שהפגנתם החלטנו לחשוף בפניכם את השינויים שחלים ביחידה ברגעים אלו ממש, שינויים שעלו על הכתב ויצאו אל הפועל החל מהמחזור גיוס האחרון, אתם מכוונים לאגוז/פלס"ר/פלחה"ן או עורב, תתחילו לכוון מסלול מחדש כי מרגע זה ואילך..

שימו לב חברים החל מהתאריך 30.5.2018 כל היחידות אשר תתגבשו אליהן בגיבוש היחטיות של חטיבת גולני, כל היחידות אשר מרכיבות את גדס״ר גולני מתאחדות ליחידה אחת בשם ״סיירת גולני״

שמעתם נכון, לא תשמעו יותר את השם עורב/פלחה״ן/ פלס״ר של החטיבה החומה, אך אל תתבלבלו, הגיבוש נשאר באותה מתכונת רק שהפעם אתם מתגבשים לאגוז ולשלושת הפלוגות של ״סיירת גולני״ המאוחדת.

סיירת אשר בנויה משלוש פלוגות ייעודיות אשר תפקידן הוא : פשיטה, איתור והשמדה.

כמו כן חברים, לא להתבלבל, בגיבוש אתם מתמיינים לא רק לסיירת גולני המאוחדת, אלא גם ליחידת אגוז אך מספר ההקצאות אליה יהיו מעטות בלבד היות וניתן להגיע אליה בנוסף דרך הגיבוש האחוד של סיירת מטכל או שייטת 13 ו/או  דרך יחטיות גבעתי וזו כדי לעודד גיוס לחטיבה הסגולה.

איך הן מחולקות ברמה הפרטנית, כמה לוחמים בפלוגה, מה כמות האנשים אשר יעפילו לסיירת או לאגוז – מידע זה נשמור לחניכנו בלבד.


שימו לב חברים כי המאמר שלפינכם מחולק לשני חלקים, האחד גיבוש יחטיות גולני הקו הבסיס ושני הוא הגיבוש אשר התקיים במועד האחרון וזו על מנת להעניק לכם קווים מנחים אשר מרכיבים את גיבוש היחידה- אותם אנו מצפים מכם לזהות.

אתם תקראו את מהלך כל היום של הגיבוש ומיד לאחריו אם התבצעו שינויים בגיבוש האחרון אתם תמצאו אותם מתחת לכותרת "עדכון מגיבוש יחטיות גולני שהתקיים במועד האחרון"


נוהל רמת הגולן | אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

נוהל עליה לגולן, שימו לב כי זהו נוהל משתנה, יכול להיות שיתקיים ויכול שלא, הדבר תלוי בהחלטת החטיבה. 

כמו שכבר הספקתם להבין, היות ומספר גיבושי גולני בשנים האחרונות חדלו באמצע לאור מתגבשים חלשים מהרגיל וחוסר בכוח אדם (היות וכולם פרשו- פרט לחניכנו כמובן ) ולאור המסקנות של השולחן העגול, החליטה החטיבה שאת הסינון לסיירת גולני הם יבצעו בעצמם וזו על מנת לא להיתקע ללא מועמדים, אי לכך ובהתאם לזו הוחלט שהיום הראשון של הגיבוש יהפוך ליום המנפה ביותר, ממנו בממוצע ינופו *** ****  ומהנותרים ממנו יורכבו צוותים קטנים ואיכותים אשר ימשיכו את הגיבוש במתאר שונה לגמרי, רמת הגולן, אליה יגיוע המתגבשים בסוף היום הראשון וזו כדי לפתוח את היום השני במתאר שונה לחלוטין.

מגבש: אנחנו יוצאים מהבאח' והפעם לגולן, כל מי שעולה על האוטובוסים האלה זה על חזור מבחינתנו, ולא תהיה לא האפשרות לחזור עד לסוף הגיבוש.

ומשסיימנו להסביר על הנוהל וההקדמות מאחורינו, הגיע הזמן לצלול לגיבוש יחטיות גולני.


גיבוש יחטיות גולני היום הראשון | אדרנלין

כמו בכל גיבוש גם יחטיות גולני מתחיל בשלבי ההתארגנות הידועים בינהם טפסולוגיה, בדיקות רפואיות ועליה על ציוד

חוויות חניך: שימו לב כי חלק משלבי ההתארגנות כוללים עלייה על ציוד אישי שעיקרו הוא תד"ל ואת חפירה, בדקו היטב את איכות וטיב הציוד אחרת תאלצו להתגבש עם בלאי שיקשה עליכם להתלבט וברמה ניכרת לעין.

לאחר סיום ההתארגנות והחלוקה לקבוצות תפגשו את המגבשים שלכם שידאגו להפריש **** מכם בחמש הדקות הראשונות של הגיבוש, אותם אפרט ברגעים אלו ממש.

חוויות חניך: יצאנו למתחם הפיזי ויישרנו קו למול המפקד שהחליט להפוך את היום הזה ליצירתי מהרגיל
מגבש: שימו לב, בתרגיל הקרוב אתם מבצעים ספרינטים וזחילות לפי פקודת המגבשים, בן הפקודות יהיו יישור קו בשכיבה, גב אל המגבש, והתקלות אותם תפגשו במהלך האקט עצמו.
חניך: הם ידעו שזה מה שנעבור, הם ידענו להכניס אותנו לראש הנכון ולבצע את התכנים המדויקים כולל הסברת הקו המנחה שעומד מאחורי כל תרגיל, אלו הם המאמנים שלי, זוהי אדרנלין!

המלצה מטעם אדרנלין:
כל העניין הוא להבין שזהו אקט אחד בודד וכל מקצה הוא חלק מאקט גדול ויחיד ולא משנה צורת המקצה, אם בריצה אם בזחילה, ברגע שתזכרו זאת הם לא יצליחו להוציא אתכם מאיזון.

 מיד לאחר האקט הודיע המגבש שהתרגיל לא נספר ורק היווה חימום, דבר אשר גרם לשני שליש מהמתגבשים לפרוש מגיבוש יחטיות גולני( באם הוא דובר אמת או שקר- מידע זה נחשוף בפני חניכנו בלבד)

28870009_10215833628943065_6933765439362800411_n

אקט שני |  מרוץ פילים
הסבר: אתם תמלאו שק בהוראת המגבש ותכניסו לתד"ל. לאחר מכן תצאו ל-12-15 ספרינטים שאורכם 40 מטרים, הלוך וחזור.

אקט שלישי | חפירת בור
הסבר: חפירת בור של מטר על מטר במשך 25-30 דקות.

אקט רביעי | שקים
הסבר: שק על העורף בהוראת המגבש. 40 מטרים של עלייה שאותם תלכו במשך 25 דקות, כשהמטרה היא לצבור את מספר הסיבובים הרב ביותר.
חוויות מעיני החניך
זה היה התרגיל שסוגר את היום הראשון, ככה לפחות חשבתי, אבל כבר הונפצה השמועה שבערב תגיע ההקפצה, והיא לא איחרה להגיע. אז אחרי שתלכו לישון תתכוננו מנטלית להיות מוקפצים, כי חלקכם פשוט יחליטו שזה סוף הגיבש מבחינתם.

אקט חמישי | ההקפצה
הסבר: אחרי כחצי שעה של שינה, תוקפצו למסע קצר של קילומטר וחצי שאורכו תלוי אך ורק בקצב שלכם אשר בסיומו השורדים מביננו יעלו לאוטובוס לרמת הגולן.

דגשים גיבוש יחטיות גולני

 • זמן האקטים, והמהלכים אשר תצטרכו לבצע לפני כל אקט הינם חשובים וקבועים (לא משתנים לאורך כל הגיבוש) תדעו לחלק את הזמן בצורה נכונה ולהיתחשב בכל הקריטריונים, מה הם הקריטריונים והמהלכים הנכונים, את זה תגלו לאחר שתצטרפו לאדרנלין !

עדכון גיבוש יחטיות גולני המועד האחרון | אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

גיבוש יחטיות גולני המעודכן היום הראשון

מספר התרגילים צנח לארבע בלבד אך מספר המקצים אותם תבצעו עומד על עשרים מקצים בכל תרגיל וללא יוצא מן הכלל

אקט ראשון | זחילות
הסבר: מקצה זחילות למרחק ארבעים מטרים הלוך וארבעים חזור כאשר המטרה היא להסתדר לפי סדרי הגעה

אקט שני |  ספרינטים
הסבר: אתם תבצעו עשרים ספרינטים שאורכם 40 מטרים הלוך וארבעים מטרים חזור כאשר את ששת הספרינטים הראשונים ( מידע אשר נחשוף בפני חניכנו בלבד).

אקט שלישי | משימת הסוואה

הסבר: אתם תקבלו שבע דקות להיטמע בשטח וזו ע"י שיקול דעתכם לפי ג"ג אשר יסמנו לכם, לאחריהם יחלו המגבשים לחפש אתכם במטרה למצוא את כולכם ולנקד את העמדות אותם בניתם.

אקט רביעי | משולב
הסבר: ביצוע ספרינט וזחילה משולבים לפי הוראות המגבשים למרחקים זהים לתרגילים הקודמים כאשר המטרה היא להסתדר לפי סדרי הגעה, תרגיל אשר יסיים את היום הראשון ממנו תצאו להתארגנות ושינה לקראת היום השני.

-סוף עדכון-


גיבוש יחטיות גולני – היום השני | אדרנלין

חוויות חניך: עוד לפני שהסתפקנו להתאפס על עצמנו, הוקפצו לתוך הטבע של הגולן וכבר מצאנו את עצמנו עומדים על קו הזינוק שהוא מחלק לנו הוראות ברורות של איך התרגיל מתנהל על כל כלליו ,בלי חימום ושום הודעה מוקדמת היום השני של הגיבוש יוצא לדרך !

אקט ראשון | ספרינטים (ראש בראש)
חוויטות חניך: שימו לב הוא פקדש עלינו ( המגבש), אתם יוצאים לספרינטים ראש בראש, משמע אני מעיף את האחרונים מהגיבוש, צא!

חוויות מעיני חניך
לא ידענו מתי בדיוק יהיה הספרינט אשר יקבע מי יעוף ומי לא, רק ידענו שאסור להגיע למצב שאתה נסרח לשני המקומות האחרונים בשום שלב באקט הספרינטים.
מגבש: מצויין, זה יהיה הספרינט האחרון, שניים אחרונים מופרשים מגיבוש יחטיות גולני, צא!
חניך : אללה כולם דוחפים קדימה, כולם שוברים בשק, אף אחד לא מתכוון להגיע במקום האחרון!
מגבש: שניכם, 15-16 צאו לי מהקבוצה.

אקט שני | זחילות
חוויות חניך: יגיעו המגבשים וייתחמו אתכם במגרש אותו אתם תזחלו במשך קרוב לשעה-שעתיים עם הפסקות שתייה, כשהמטרה העיקרית שלהם היא לייאש אתכם ולגרום לכם לפרוש עצמאית.אלונקה
זחלנו לאורך המגרש המתוחם בזמן שהם ישבו. מקצים של 50-60 מטר שברגע שהראשון מגיע לנקודת הסיום האקט מתחיל מחדש רק שהראשון צריך לרוץ 50 מטר לקו הזינוק על מנת להתחיל לזחול בזמן שאחרים נתקעו על הקו ופשוט התחילו לזחול.

אקט שלישי | אלונקה סוציומטרית
הסבר: ריצה לכיוון השק שממוקם ארבעים מטרים מכם כזי להקיך אותו ולחזור לאחת מידיות האלונקה אותה תסחבו סיבוב נוסף אל עבר השק, במטרה להגיע אל האלונקה בכל ***** המקצים הבאים.

אקט רביעי | חפירת בור
הסבר: הזמן הוא 25 דקות ומטרתכם היא לחפור את הבור הכי עמוק שאתם יכולים לחפור, כמובן שהבור צריך לעמוד קודם כל בקריטריונים אותם מציב המגבש , שהם : אורך רוחב ועומק מינימלי הינם מטר !

משימות חשיבה
האקטים הפיזיים הסתיימו והגיע הזמן לבדוק את רמת המשכל והיכולות החברתיות שלכם

משימת ראשונה | משימת האלונקה
הסבר: כובד האלונקה בערך 80-100 קילוגרם והמטרה היא להעלות אותה בעלייה תלולה בזמן הקצר ביותר בלי שתיגע בריצפה אפילו לא פעם אחת, ובכל פעם שהיא נוגעת אתם חוזרים לנקודת ההתחלה.

יחטיות גולני - זחילות

משימת שניה | משימת זיכרון
הסבר: הם הראו לנו את סמל החטיבה למשך דקה בלבד, ופקדו עלינו ליצור אותו מעצמים שבשטח ובעבודת צוות – אורך התרגיל ומה קורה אם תכשלו ( מידע אשר נחשוף בפני חניכנו בלבד )

משימה שלישית | משימת החפירה
הסבר: ימתחו חבל שגובהו מהריצפה הוא 0.5 ס"מ, כשמטרתכם היא לחפור ולעבור לצד השני של החבל מבלי לגעת בו.

חוויות מעיני חניך
הם סופרים כמה פעמים ניסית לעומת אחרים וכמה פעמים נגעת באת החפירה, ככה שגם אם נגעתם ואפילו בטעות אתם עוצרים ומתחילים לכסות את הבור, משום שההצלחה חשובה אבל בתרגיל הזה, הדרך חשובה יותר!

הפסקת צהריים ואוכל שבסיומם תחזרו שוב ללא אחר מאשר מקצה זחילות לתוך הלילה, תרגיל סוגר יום.


עדכון גיבוש יחטיות גולני המועד האחרון | אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

גיבוש יחטיות גולני המעודכן היום השני | הפעם לא הייתה עליה לגולן, וזו מסיבות אותן נחשוף בסוף המאמר

 

אקט ראשון | זחילות
חוויות חניך: הם הקפיצו אותנו עם כל האמצעים העומדים לרשותם וזו כדי להוציא אותנו מאיזון, ולפני שהספקנו לשים לב נעמדו על קו ההזנקה לקבלת הסבר קצר והזנקה לזחילה כאשר למקצה זה יצאנו ממצב שתיים בכל פעם מחדש, וללא יוצא מן הכלל.

אקט שני | משימת התגוננות
הסבר: המטרה לבנות עמדה שתוכלו לתצפת על הכביש הדמיוני שלפינכם ובלי להיפגע.

אקט שלישי | ספרינטים

אקט רביעי | אלונקה סוציומטרית
הסבר: מקצה ממנו תצאו לפי מצבים אותם יבקש המגבש בינהם שכיבה, מצב שתיים וכדומה, כאשר המטרה היא להתברג אל מתחת לאלונקה לאורך המקצה כולו ללא יוצא מן הכלל, אתם תרוצו למרחק ארבעים מטרים תקיפו שק ותחזרו וזו על מנת לתפוס אלונקה ולצאת לסיבוב נוסף.

אקט חמישי | חפירת בור לפני הנחיות מגבש
הסבר: אתם תצאו לחפירת תעלה שעומקה ורוחבה הינו מטר, אך אורכה הינו נתון לביצועים אותם תפגינו, תרגיל ממנו תצאו להתארגנות וושינה שתפתח את היום השלישי של הגיבוש.

-סוף עידכון-


גיבוש יחטיות גולני היום השלישי | אדרנלין 

 כמו בכל גיבוש היום הראשון שייך להתארגנות, היום השני הוא הקשה ביותר והיום השלישי בד"כ הוא יום של הורדת מתח (פרט לגיבוש מטכל ושייטת האחודים, גיבושים אשר היום השלישי הינו היום הממיין והעצים ביותר בהם), אז אולי הוא לא קשה כמו היום השני אבל אל תשארו אדישי- כי עד כה לא זכו להגיע אליו חמישה גיבושים מתוך שבעה.

אקט ראשון | זחילות קלאסי
הסבר: מקצים של הלוך וחזור בכמות של ( מידע אשר נחשוך בפני חנכינו בלבד) שאורכם הכללי הינו כעשרים וחמש דקות שלמות.

אקט שני | ספריטים קלאסי
הסבר: אתם תבצעו כמות של (מידע אשר נחשוף בפני חניכנו)

ארוחת בוקר, הכוללת מנוחה של עשרים דקות שבסיומה תרגילים סוציומטרים

משימה ראשונה | משימת זיכרון
הסבר: זכירת מפה שקיבלתם במהלך אותו בוקר

משימה שניה | ידע צבאי כללי
הסבר: הסברת מושגים צבאיים ששמעתם במהלך הגיבוש

משימה שלישית | הרצאה
הסבר: נושא לדון עליו במשך 2 דקות מול החבר'ה הנותרים לבחירתכם.

 אחרי שנחתם תוך כדי שאתם בעצם מבצעים משימות אשר מנתחות את יכולות הפיקוד,קור הרוח והמנהיגות שלכם, ברוכים הבאים למסע של גולני ! 

חוויות מעיני החניך
המסע – אחרי שישבתם והפעלתם קצת יכולות חשיבה, הגיע הזמן להזיז את הרגליים במסע הכולל אלונקה גולני 2פתוחה, תד"לים ופקלי מים, אשר יסחוט לכם את טיפת האנרגיה האחרונה שתשאר לכם בגוף, אבל יעצב לכם את השרירים בגוף. יש קבוצות אשר המסע מתנהל בהן לבד – מוסרים להם נ.ד. (נקודת דקירה) ועליהם להגיע לשם לבד כאשר המגבשים מתצפתים עליהם לאורך כל המסע ובבסיומו מתחקרים את הצוות, ולעומתן יש קבוצות אשר המפקדים הם אלו שקבעו את הקצב ומי שלא עמד בו מצא את עצמו בחוץ. אנחנו בכל אופן, רצנו כשלפנינו עורפו של המגבש!

לאחר סיום המסע ועוד מספר תרגילי זחילות, ספרינטים ותרגילי אלונקה סוציומטרית, הגיעו צהרי היום שהובילו את המגבשים לקפל את הציוד לעלות לאוטובוסים ולחזור לבא"ח על מנת להעביר ראיונות אישיים ולסגור את היום בארוחה מפנקת בחדר אוכל,  זהו מהלכו של גיבוש היחטיות של חטיבת גולני, אותו אתם עתידים לעבור, הבנתם בעצמכם כי על מנת לעבור אותו תדרשו להגיע מוכנים, ברמה הגבוה ביותר, רמה שרק אנחנו מסוגלים להביא אתכם אליה כמו המאמרים שאתם קוריאם ברגעים אלו ממש.


עדכון גיבוש יחטיות גולני המועד האחרון | אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

גיבוש יחטיות גולני המעודכן היום השלישי

אקט ראשון | ספרינטים קלאסי
הסבר: את התרגיל התחלנו בהקפצה צוותית אשר אליה כבר התרגלנו וזו כדי למצוא את עצמנו שוב נעמדים על הקו ללא זמן נשימה כדי לחזות בשק הנמצא למולנו והפקודה אשר פילחה את האויר וללא שום הכנה מוקדמת, צאו.

( ככה הוא חשב לפחות, שהרי אני מגיע מאדרנלין, מהמקום הקשוח ביותר אשר המנטרה שלו היא : הניצחון דורש הכנה מוקדמת וזוהי הסיבה שבסדר הדמעות האחרון, את שמי הם קראו למי שנבחר להיות מלוחמיה של הסיירת היבשתית, אגוז)

אקט שני | פירוק והרכבת מאג
הסבר: אתם תפרקו ותרכיבו מאג לפי תצוגת תכלית מצד המגבש בעם השניה, יש לציין כי לכל אחד ינתנו שתי הזדמנויות וזו על מנת לבדוק גרף שיפור.

אקט שלישי | זחילות
הסבר: אתם תצאו ל**** *** מקצי זחילות כאשר המטרה הינה להתברג למקומות הראשונים לפי סדרי הגעה, שימו לב כי יהיו מקצים בהם המגבשים יחדלו באמצע וידרגו את מי שהעפיל למרחק הרב ביותר, אי לכך ובהתאם לזו אתם תתבקשו לזחול בקצב מהיר לכל אורך המקצה.

אקט רביעי | משימת ניווט
הסבר: אקטו אשר מגיע לבדוק חדור, דריכות, כריזמה ומעבר להכל אחריות והגדלת ראש, אקט אשר את ההסבר אליו נחשוף בפני חניכי אדרנלין בלבד.

מיד לאחר משימה הניווט אתם תצאו למילוי שאלונים סוצימטרים, ראיונות והזדכות על הציוד, אשר איתו יסתיים הגיבוש לחטיבה החומה.

-סוף עדכון-


נוהל לילה אשר החליף את נוהל הגולן

בעקבות בקשת החטיבה להתחמק מעומס חום ולבצע אקטים ארוכים ועצימים ללא עצירה כלל, את הגיבוש האחרון ביצעה החטיבה בלילות בלבד, הכוונה שימי הגיבוש החלו מהשעה 20:00-8:00 שלמחרת, שתיים עשרה שעות של תכנים ללא שום סיבה לחדל, אי לכך ובהתאם לזו בוטל נוהל רמת הגולן וזו משום רמת הקושי שעלתה והזמן אותו ביקשו לנצל.


הם יצאו שבעה, והפעילו שבעה, תוצאות הגיבוש האחרון:

א',א' – אגוז

א',מ,ש,א',ע,- סיירת גולני

לאלו מכם שרוצים להפוך ללוחמי סיירת גולני ולענוד בגאווה את סיכת היחידה, אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי היא הגוך היחיד אשר מסוגל להביא אתכם אל היעד וללא עוררין, הגוף אותו אתם וצה"ל כאחד הכרתם כמי שייצר את היוקרה והיכולות להעפיל ליחידות החוד המרכיבות היום את מערך העלית כאחד, אתם מבקשים את הפסגה עשו זאת עם מי שייצר אותה | אדרנלין !

 

רוצים להגיע מוכנים לגיבוש יח"טיות גולני? השאירו פרטים והצטרפו אלינו:

  השם שלך (חובה)

  מספר פלאפון: (חובה)

  האימייל שלך: (חובה)

  נושא

  ההודעה שלך

  Call Now Button דילוג לתוכן