גיבוש מטכל | גיבוש היחידה | המדריך המלא – אדרנלין כושר קרבי

עברתם בהצלחה את יום הסיירות? יפה מאד, אבל כעת הלחץ רק הולך וגדל.


בעקבות המתכונת החדשה

גיבוש מטכל שינה את שמו לגיבוש האחוד בו תתמניינו לחמש יחידות שונות ביניהן: מטכל, שלדג, 669, מגלן, דובדבן ואגוז

מערך צוותי המגבשים | הרכב המגבשים וזכות הבחירה בשולחן העגול:
שני מגבשים מסיירת מטכל להם זכות בחירה ראשונה, שני מגבשים מיחידת שלדג ונציג ממגלן להם זכות בחירה שניה, נציג מיחידת 669, דובדבן ואגוז להם זכות בחירה אחרונה.

יחידת 669 חילוץ והצלה בהייטס

ראוי לציין, לאור העובדה כי ליחידת 669 קו עבודה למול מתאר ימי, היום היחידה מתמיינת גם מגיבוש שייטת ( יהיה נציג בכל צוות בגיבוש השייטת מיחידת החילוץ וההצלה) וזוהי הסיבה בגללה הורידו נציג מהיחידה בגיבוש מטכל והעניקו להם זכות בחירה לאחר הגיבוש, היות והם מקבלים מתגבשים משני גיבושי סיירת, האחד הגיבוש האחוד הלו האו גיבוש מטכל והשני גיבוש שייטת.

מערך גיוס חד שנתי

לשלושת היחידות גיוס חד שנתי בחודש נובמבר אליו יתגייסו כ100 לוחמים בלבד.
לפני שנת 2016 הכלל הידוע של סיירת מטכל הוא כי רק 12 לוחמים יסיימו את המסלול, היום לאחר מתכונת השירות החדשה שאורכה הינו חמש וחצי שנים, לטקס הסיכה יגיעו רק שמונה מכל צוות יסיימו מסלולו!


מה קורה בגיבוש היחידה | סיירת מטכל

יום הגיבוש הגיע ואתם עולים על הטיוליות שייקחו אתכם למתחם הגיבוש (מתחם אשר השתנה בשנת 2016 , מתחם אותו אנחנו חושפים רק לחניכינו).

כמו כן, אתם תרדו בזה אחר זה ותיווכחו שאתם מעל 450 איש, אם לא יותר, שהולכים להתחרות על כ-180 מקומות,60 לכל יחידה: סיירת מטכ"ל, יחידת שלדג, יחידת החילוץ והפינוי בהיטס 669, יחידת מגלן, דובדבן ואגוז.

סיירת מטכל | לאחר הקבלה ליחידה אתם תעברו יום של סיווג ביטחוני אותן יעברו רק בודדים אשר יורשו להיכנס ליחידה ולהתחיל מסלול בבאח צנחנים לצד מגלן ודובדבן, כמו כן באם לא תעברו תקבלו ראיונות ליחידת 669, חטיבת העוז, יהל"ם ועוקץ

יחידת החילוץ וההצלה 669 | לאחר קבלתכם ליחידה אתם תצאו ליום הבריכה הידוע (גיבושון 699) אשר יבחן אתכם לפי אקטים המשקפים את אופי היחידה ורמת התאמתכם אליה, על הגיבושון היכנסו : יום בריכה/גיבושון 669 

נוהל ממתין | חלקכם תמצאו מתאימים ליחידה אחת או יותר, לכן באם מצאו אתכם מתאימיo ליותר מאחת אתם תכנסו בנוהל ממתין, משמע אתם תתקבלו לאחת היחידות ובאם תיפלו תעברו ליחידה אליה המתנתם. לדוג': חניך שסיים את גיבוש מטכל האחרון בהצלחה, הוא התקבל לסיירת מטכל ובד בבד המתין ליחידת הקומנדו של חיל האויר הידוע , יחידת שלדג.

חטיבת עוז | שבוע לאחר הגיבוש תקבלו בעזרת הודעה ממיטב שהתקבלתם לחטיבת העוז אך שבוציכם ביחידות המרכיבות אותה טרם נקבע ויקבע בהמשך, כמו כן לא תאלצו לעבור גיבוש נוסף, גם למי שיקבל דובדבן מכם.

ראיונות | באם אל התקבלתם לאחת מהיחיודת, אתם תקבלו ראיונות לחטיבת הצנחנים יהלם ועוקץ,
שימו לב כי באם תבקשו להגיע לדובדבן או מגלן מטעם היחידה תתבקשו לבצע יחטיות צנחנים

רף האימונים עולה, הדיסטנס מתחזק והגבולות נמתחים. זה מה שחניכינו עוברים לקראת אותם גיבושים מיוחלים, הרבה מכם פנו אלינו בדאגה דרך הרשתות החברתיות, והחלטנו פעם אחת ולתמיד לספר לכולם מה באמת מחכה לכם בגיבוש "היחידה״.

 


שימו לב חברים כי המאמר שלפינכם מחולק לשני חלקים, האחד גיבוש מטכל הקו הבסיס ושני הוא הגיבוש אשר התקיים במועד האחרון וזו על מנת להעניק לכם קווים מנחים אשר מרכיבים את גיבוש היחידה- אותם אנו מצפים מכם לזהות.

אתם תקראו את מהלך כל היום של הגיבוש ומיד לאחריו אם התבצעו שינויים בגיבוש האחרון אתם תמצאו אותם מתחת לכותרת "עדכון מגיבוש מטכל שהתקיים במועד האחרון"

גיבוש מטכל | גיבוש היחידה | הגיבוש האחוד – יום ראשון | אדרנלין חברה להכשרות

הגענו וירדנו מהטיולית שהובילה אותנו אל תוך הבסיס, שם חיכה לנו אפסנאי הגיבוש אשר הורה לנו לקחת קיטבג, 3 זוגות מדים, את חפירה , 3 יתדות לאוהל, פלג אוהל סיירים ואפוד משנות ה70 אותו תצטרכו להרכיב ולשפצ״ר כדי שלא יפריע לכם במהלך הגיבוש.  איך להתנהל עם הציוד ואיך זה יעזור לכם? תגיעו לאדרנלין ותגלו!

בדיוק בשעה 14:00 אחרי נוהל ההתארגנות, עברתם אצל רופא ואכלתם (ארוחה אישית מהבית שאתם הבאתם) יגיע רגע החלוקה, אתם תחולקו ל-25 קבוצות ולהם 6 מגבשים, שניים מכל יחידה, אשר בראשם יעמדו מגבשי סיירת מטכל שיתנו את הקצב בזמן שהאחרים יתפקדו "כמלאכים" ורק בתרגילים יעודים ליחידתם יקחו את ההובלה. הם יחליטו איפה תרוצו ולאן תזחלו. הם יהיו אלו שיעמדו מולכם כשתשאגו את מספרכם ומקומכם. הם יהיו אלו שיצליחו לגרום לכם ליפול מהרגליים!

את מה שבאמת קורה שם אנחנו מעבירים לחניכינו בצורה מעשית באימונים השגרתיים  ובגיבוש אדרנלין כושר קרבי, הגיבוש היחידי מסוגו אשר יקנה לכם את הסיכויים הגבוהים ביותר שמתבצע במתחם הזהה למתחם לגיבוש אל מול מאמנים יוצאי סיירת מטכ"ל שלד ו669 במשך 48 שעות, אבל פה נכתוב לכם את הנקודות העיקריות שבחרנו לחשוף בפניכם על מנת לשפר לכם את סיכויי ההצלחה בגיבוש סיירת מטכ״ל.

אחרי החלוקה לקבוצות, עליה על ציוד צבאי וקבל מספר אישי, גיבוש היחידה מתחיל!

 

תרגיל ראשון | מירוץ פיליםמירוץ פילים

חוויות חניך: "הרמתם את הציוד המבצעי והלכתם אחרי בשני טורים, זוז!"
אחרי קרוב לעשר דקות הליכה בדיונה תקבלו את הפקודה להעמיד את הציוד המבצעי במסודר ולעמוד על קו ההזנקה כאשר הציוד האישי עליכם.
חניך: קו ההזנקה שיתחיל את המיון לסיירת מטכל.
מפקד: רואים את השיח הזה, בכמה זמן אתם חושבים שאתם יכולים להקיף אותו ולחזור?
אני: 45 שניות המפקד.
המפקד: 20 שניות, צאו!
רצים, מקיפים, עומדים בשלשות ומעיפים "הקשב".
המפקד: עמדתם בזמן?
אני: לא המפקד.
מפקד: אתם חושבים שתצליחו לעמוד בזמן?!
אני: כן המפקד!
וככה 10 סיבובים של קד״רים, עוד לפני שהגיבוש התחיל.
המפקד: שימו לב, כל מה שרצתם עד עכשיו לא מעניין, מעכשיו אתם רצים לפי סדרי הגעה כשכל הציוד עדיין עליכם, ראשון נעמד מימין לציוד וכן הלאה, צאו!

דגש: שימו לב חברים, ממש כמו ביום הסיירות ובכל גיבושי היחטיות וחטיבת הקומנדו המגבשים מתחילים לספור את סדרי הגעה מהספרינט ה…

 

תרגיל שני | אלונקה סוציומטרית
הסבר: כמו ביום הסיירות, רק הפעם למרחק גדול יותר ועם זמני מנוחה קצרים יותר.

תרגיל שלישי | סחיבת שקים
הסבר: דיונה המחולקת ל-3 חלקים – פסגה, אמצע(מתחם השקים) וסוף (כיסא מגבש).
רצים עד לשקים, תופסים שק אישי, זוחלים איתו עד לכיסא המגבש ובחזרה לשקים, מורידים את השק ועולים בריצה לפסגה שם המגבשים יספרו את מספר הסיבובים אותם עשיתם, כאשר המטרה היא כמובן לעשות את מספר הסיבובים הרב ביותר.

תרגיל רביעי | זחילות עד למגבש. (אין מרחק תחום)
חוויות חניך: "קדימה, כמו שלמדתי באדרנלין, קצב יציב, לשמור על טכניקה, ובספריה של …עוד קצת אני מגיע, וברגע שתחשבו שהגעתם הוא ייקח עשרה צעדים אחורה ויסמן לכם… הדרך עוד ארוכה, אבל אני לא מוותר, לא ככה חונכתי, אני מגיע אליו ויהי מה!
אז אחרי 30 צעדים אחורה הגעתי אליו, אבל מה שהגיע לאחר מכן, זה כבר סיפור אחר לגמרי.
מגבש: ״חדל!״, רושמים מספרים לפי מרחקים, ואז מגיעה ההתניה: "כל מי שמגיע לקו רשאי להתחיל זחילה, צא!" מה שאומר שאני מתחיל בחיסרון מול כולם, אני הרחוק ביותר,
וכמו שהמאמן שלי מאדרנלין תמיד אומר, "להיות ראשון זה לא תמיד יתרון".

גיבוש מטכל | דגשים
1.מנוחה בין האקטים  הינה שמונה לעשר דקות
2.אורכו של כל תרגיל הינו (מידע של חניכי אדרנלין) ככה שבעזרת הידע הזה, לא יוכלו לשבור אתכם!
לא לשכוח את ארבעת הדגשים למנוחה אשר יכניסו אתכם ליתרון מול האחרים באקט הבא.

היום הראשון יסתיים ע"י בניית אוהל סיירים יחד עם חבר לצוות לו יש את החלק השני של האוהל, סידור הציוד האישי וכניסה לשינה עמוקה אחרי יום מפרך, כי הגיבוש רק התחיל!


עדכון מגיבוש מטכל | הגיבוש האחוד – שהתקיים במועד האחרון

עדכון של היום הראשון של גיבוש היחידה במועד האחרון

תרגיל ראשון | מקצה זחילות קלאסי (לפי סדרי הגעה)
תרגיל שני | ספרינטים קלאסי
תרגיל שלישי | מרוץ הפילים הידוע רק שהפעם המתאר היה שונה (מידע אשר נחשוך בפני חניכנו)
תרגיל רביעי | משימת חשיבה: חלוקת מפות ומתן זמן מעבר עליהן כי יבחנו אתכם עליהן ביום ה..


גיבוש מטכל היום השני | אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

 

חוויות חניך | ארבע לפנות בוקר, האזעקה שתלווה אותנו בכל בוקר מרגע זה ואילך, קמים על הרגליים, מסתדרים ב-ח׳ ומגלים שעוד ארבע חבר'ה פרשו במהלך הלילה, מעמידים את ציוד הלחימה באמצע ומחכים למגבשים שינסו להפיל לכם את הרוח עם שאלות נוקבות כל רמת התשישות שלכם והמתן האפשרות לפרוש ולאחר הסשן הזה, ברוכים הבאים ליום השני.
פתחנו ההליכה מהירה אחרי המגבשים וזו לכיוון הדיונה שעליה נתחיל את היום, אחרי מונולוג קורע לב של המגבש על כמה שאנחנו לא עושים טובה לאף אחד שאנחנו פה, על כמה שהקבוצה חלשה ועוד משפטים שאיתם הוא ניסה לשבור את הצוות,הוא התחיל את היום בתרגיל הידוע לכולנו.

תרגיל ראשון | אלונקה סוציומטרית
המפקד: מישהו פה מרגיש לא טוב? רוצה לנוח? שימו לב שמי שמרגיש לא טוב תמיד יכול להזמין את עצמו לכוס מים, גם אם זה במהלך האקט, אם יש לו חול בנעליים הוא יכול לצאת רגע החוצה ולס.. (וכמובן בלי הודעה מוקדמת) צאו!
מזל שכבר למדנו באדרנלין על המונולוגים האלה ואיך להתמודד איתם!

תרגיל שני | משימת זיכרון : קשרי הצלה של יחידת החילוץ וההצלה 669
הסבר: מגבש מיחידת 669 יעמוד למולכם ויציג בפניכם שני סוגי קשרים אחד אחרי השני, אותם תצטרכו לזכור בע"פ ולחזור עליהם לפי פקודה.

תרגיל שלישי | חפירת בורות
הסבר: תרגיל זהה ליום הסיירות הצה"לי, רק שהפעם יש גם בור קבוצתי. איך להתנהל בתרגיל, מה המגבשים רוצים לראות וכמה להשקיע בכל אחד מהבורות – זה הזמן להפקד אלינו ולגלות!

חברים יקרים הגיע הזמן לבדוק את הפן השכלי ,לאחר ארוחת בוקר/תפילה, אתם תגיעו ל-״מתחם המשימות של הגיבוש".

מתחם המשימות – מתחם בו תעברו משימות חשיבה קבוצתיות ואישיות, לפיהן המגבשים יידעו להרכיב ניתוח ראשוני של האופי ושל היכולות הקוגניטיביות שלכם.

משימה ראשונה: העברת הצוות מקצה אחד לשני בנהלים שאסור לשבור.
משימה שנייה: העברת ציוד בתוך "שדה מוקשים" – מתחם חול שמעליו רשת ברזל שצריך לעבור מתחתיה ומאידך לא לגעת בקרקע אלא להשתמש בציוד הנמצא בשטח (מוט עץ, 2 חביות, אלונקה)
משימה שלישית: סיפור אישי וחידה אשר יספרו לכם לוחמי 669 ברמה האישית, אותו תצטרכו לזכור. למתי אתם שואלים? נפגש באחת מקבוצות אדרנלין לפתור את התעלומה!

לאחר משימות אלו, אתם תתקפלו לפי פקודת המגבש המוביל מסיירת מטכל למטווח ותצאו לארוחת צהריים מהשעה 13:00 ועד השעה 16:00 ,מנוחה שתסתיים ביום סיירות נוסף לתוך הלילה. (ספרינטים, זחילות, אלונקה סוציומטרית וסחיבת שקים)


עדכון מגיבוש מטכל | היחידה | אחוד – שהתקיים במועד האחרון

עדכון של היום השני לגיבוש היחידה אשר התקיים במועד האחרון

תרגיל ראשון | זחילת למול שק
הסבר :המטרה לצבור את מספר הסיבובים הרב ביותר תוך זמן של ..

תרגיל שני | זחילה עד למדריך
הסבר: ( את מספר המקצים המלא נשמור לחניכנו בלבד) יש להבין כי מדובר על זחילה אורכה מהרגיל אשר לא יורדת מ-… מטרים )

תרגיל שלישי | משימת מחשבה : בניית המבנה הגבוה ביותר לחוד וכצוות
הסבר: לכולם יתנו מס' שקים כולל בעזרתם תצטרכו לבנות את המבנה הגבוה ביותר כאשר המשימה מחולקת לשני חלקים, האחת אישית והשניה כצוות

מה עושים כאשר יגמרו השקים ולא תעמדו במשימה הציוותית? כמה כוח להשקיע בכל משימה מהשתיים? מה המגבשים מחפשים לראות בכם? זה הזמן להתגייס לקורס ההכנה היוקרתי בענף להכנה ליחידות העלית | אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי!

תרגיל רביעי | הפאזל הקבוצתי
הסבר: אתם תעמדו על קו ההזנקה שלימיניכם מתחם מרבוע קטן בוא תצטרכו להרכיב פאזל כצוות, המגבש יזניק אתכם לספרינט אותו תסיימו בסדרי הגעה כאשר רק המתגבש שהגיע הראשון יוכל להיכנס למתחם ולסדר חלק אחד בפאזל כל פעם ולפי הוראות הצוות, לאף אחד חוץ ממנו אין רשות להיכנס למתחם ההרכבה ולגעת בחלקי הפאזל, וככה תבצעו …

חברים אלו ארבעת התרגילים שאיתם פתחו את היום השני, תרגילים אותם בחרו לשנות מגיבוש קודם, לאחריהם תצאו לארוחת בוקר ותמשיכו בלוז המפורט של היום השני ללא שינויים כלל .

 


גיבוש מטכל היום השלישי | אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

אחרי הרבה מחשבה החליטו שבעקבות הראיונות ורף הניפוי הגבוה יש להעצים את היום השלישי ולדחוף את המתגבשים למקסימום וזו יעשו ע"י עומס פיזי וגבוה משאר ימי הגיבוש.

הם החליטו להפוך את היום השלישי ליום הקשה ביותר בגיבוש מטכל, ובאשר לתרגילי המחשבה אשר התבצעו בעבר במהלך אותו היום, הסרו דאגה מלבכם, את  אותם התרגילים בדיוק, בחרה היחידה להעביר  ליום הרביעי( מתי תעברו אותם, ומה המשקל שלהם אחרי שהעירו אתכם ליום סוגר הגיבוש- המשיכו לקרוא ותחשפו למידע שרק אנחנו מסוגלים להעביר לכם)

חוויות חניך | הוא רץ ואנחנו חייבים לשמור על מקסימום חמישה מטרים מאחוריו, הבעיה שהוא כנראה שכח שאנחנו על ציוד כבד עלינו, או שלא!
למעלה ולמטה, הדיונה הזאת, הדיונה שמולנו, זו שמאחורינו וזאת שלצידינו, הוא לא פסח על שום דיונה, ואנחנו כמובן, אחריו!

המסע נגמר, לתוך יום סיירות המונה שוב את ארבעת האקטים הידועים, וזו עד לשעות הבוקר שיסתיימו בהתקפלות למטווח לשלב הראיונות האישיים בהם ישאלו אתכם מספר שאלות שהתשובות להן יתנו למגבשים את הקו המנחה למכלול הסיבות אשר הביא אתכם להתגבש ליחידה. התש מה שייקבע מי מכם ממשיך את הגיבוש לסיירת מטכ״ל, יחידת שלדג ו-669, יחידת החילוץ והפינוי בהיטס, ומי לא!

שימו לב: את הקו המנחה והשאלות עצמן אתם תפגשו בסימולציות לראיון אישי אשר אנו מבצעים לחניכנו לפני גיבושי מטכל, שייטת, טייס, היחטיות לחטיבת הקומנדו וצנחנים.

שלב הראיונות של גיבוש מטכל

 

חויות חניך | השעה 15:00-16:00 בצהריים, הם הושיבו אותנו במטווח אחרי קיפול האוהלים והחלו בחלוקה לקבוצות החדשות ע"י הקראת שמות.
הגעתי לקבוצה וראיתי את הפחד של כולם, הפחד מהידיעה שאנחנו הטובים ביותר ורק מעטים מאיתנו יזכו לעבור, הפחד מהמגבשים החדשים שאליהם צריך להתרגל מחדש, ובעיקר הפחד מהיומיים האחרונים של גיבוש מטכ"ל!

תרגיל ראשון (בצוות החדש) | ספרינטים
חוויות חניך: אתם תעמדו על הקו כשמולכם שק במרחק שבעים מטרים, אתו תקיפו מימין לשמאל, מצברתי רף יציב וחזק על המקום הראשון בארעת המקצים הפותחים, הוא החליט לעשות לזה סוף, ככה לפחות הוא חשב!
מגבש מיחידת שלדג: מעכשיו אתה מתחיל חמישה מטרים מאחורי כולם, עוף אחורה.
חניך: שוה הוא מקשה, ושוב אני מגיע ראשון, עוד מקצה וזה שאחריו ככה סגרתי עוד ארבעה מקצים עד הרעיון היצירתי הבא שלו.
מגבש: עמד למולי וקבע עובדה: "אתה עייף, תפרוש! לא תצליח להעפיל למקום הראשון אחרי מה שעברת, הגוף שלך מרוסק ,זה רק עניין של זמן, צאו!״
חניך: אחרי מה שעברתי באדרנלין, זה קטן עלי, אני לא יורד מהמקום הראשון!
מגבש: מעכשיו אתה תצא מתי שאני אגיד, אתם צאו! 2 שניות לאחר מכן, אתה, צא! וככה הסתיימו להם חמש עשרה מקצים אותם סיימתי במקום הראשון.

תרגיל שני | אלונקה סוציומטרית
הסבר: תרגיל שמחולק ל 3 פקודות – שני שקים, אחד נקרא מחבל א' והשני מחבל ב' – כל פעם אתם צריכים לרוץ אל המחבל אותו קורא המגבש.
את הפקודה השלישית נחשוף רק בפני חניכינו!

תרגיל שלישי | זחילות עד למגבש

תרגיל רביעי | זחילות במעגל
הסבר: אתם תזחלו במעגל שהמגבשים יתחמו בעזרת שקים, לזמן לא מוגבל כשהמטרה היא לסגור כמה שיותר סיבובים ולעקוף כמה שיותר בפקודה של מגבש.
תרגיל חמישי: סחיבת שקים – צבירת מספר הסיבובים הרב ביותר.

 

לאחר האקטים הפיזים האלו אתם תצאו שוב ל-״מתחם המשימות של הגיבוש" למשימות חשיבה ויצירתיות:

משימה ראשונה | הגדר
הסבר: מעבר מצד אחד של הגדר לשני בלי לגעת בגדר (חפירת בור מתחתיה).

משימה שניה | הסוואה
הסבר: משימת הסוואה לפי דגשים שיתנו לכם המגבשים בינהם: גבולות גיזרה, ציוד לשימוש וסוף זמן.

משימה שלישית | טקטיקה
הסבר: המטרה היא לגעת במגבש שנמצא על אחת הכיפות בלי שישים לב, אם היה ושם לב אתם חזוירם אחרוה כל הצוות, היה ואחד מכם הצליח, המשמעות של זה היא שכבשתם כיפה מלוחמים של סיירת מטכל

משימה רביעית | מתלה שזיפים.
הסבר: המטרה היא להישאר האחרון שנשאר תלוי על מוט המתח, כאשר תרגיל וריאציה שונה אותה נחשוף רק בפני חניכנו

משימה חמישית | הרצאה : הצגת נושא בפני הצוות למשך 2 דקות.

חוויות חניך: אני אדבר אתכם על אדרנלין כושר קרבי. אדרנלין כושר קרבי הינה רשת קבוצות הכושר הקרבי הקשוחה אשר מתמקדת בהכנת הנוער ליחידות המיוחדות בצורה הפרטנית ביותר…
מגבש: (לאחר דקה של שיחה) תסביר לי מספר ** למה לא כדאי להתגייס לצבא.
דגשים לחניכים – לא לשכוח את ארבעה הדגשים להרצאה בפני קהל.

משימה שישית | פירוק והרכבת רובה M16 לפי זמנים, כאשר לכל אחד שתי הזדמנויות בלבד.

גיבוש מטכל | דגשים
1.המנוחות מתקצרות ל*** דקות
2.במהלך היום תקבלו מפה וסיפור, עליהם תשאלו בהמשך.

כל התרגילים המצוינים במאמר, יופיעו בסדר שונה בגיבוש. כמו כן, מיד לאחריהם אתם תצאו לזמן התארגנות ושינה כי היום הרביעי עומד בפתח.


עדכון מגיבוש מטכל | היחידה | אחוד – שהתקיים במועד האחרון

עדכון של היום השלישי של גיבוש מטכל אשר התקיים במועד האחרון

היום יתחיל בשעה 3:30 לפנות בוקר כדי להספיק את כל התכנים עד לשלב הראיונות, וכמו בגיבושים קודמים – תכני יום סיירות הידוים לכולנו, אך הפעם הם ביצעו שינוי מינורי, ביניהם :

תרגיל ראשון | זחילות למול שק, שתיים עשרה מקצים.
תרגיל שני | אלונקה סוציומטרית (נשאר כהרגלו)

תרגיל שלישי | מסע
הסבר: חברים, בוטלו שאר התרגילים וזו על מנת לבצע אתכם מסע קשה מנשוא – מסע אשר בגיבושי העבר הרחוקים התחיל כאקט הפותח את הקפצת היום השלישי – אך עכשיו מתבצע לאחר האקטים הפיזיים על מנת לבחון אתכם ברגעים הקשים ביותר, רגעי התשישות .

מתכונת הראיונות נשארה זהה ומיד לאחריה תצאו:

נוספו שני תרגילים נוספים עליהם נפרט כאן ועכשיו :

תרגיל שישי | דיון קבוצתי
הסבר: אתץם תקבלו נושא מהמגבשים ותדונו למולם כאשר המרטה היא להגיע להחלטה קבצותית ולמסור למגבשים תוך נימוקים של מאיך הגעתם לאותה החלטה

תרגיל שביעי | חפירת בור קלאסי
הסבר: לפי הנחיות מהמגבשים (מטר של עומק, רוחק, ואורך)


גיבוש מטכל היום הרביעי | אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

השעה אחת לפנות בוקר של היום הרביעי, זאת תהיה אזעקה שתקפיץ את כולכם לעלות על ציוד ולחכות בטורים מסודרים למגבשים שלכם.

חוויות חניך | עומדים ב-ח׳ וקופאים מקור, אנשים בלי לשים לב סגרו את הכפתור באחרון בחולצת ה-ב׳, כפתור המעיד על "נוהל התאבדות".
חבר לצוות: ״דיי אני לא מסוגל יותר, אני פורש.״
חניך: ״אחי נשארו לנו פחות מכמה שעות לסיום הגיבוש, אל תשבר״
חבר לצוות: ״לא אחי, אחרי מה שעברתי, זה לא בשבילי.. אני פורש..״.

ההקפצה הזאת עשתה את שלה והפרישה את החבר'ה המתנדנדים של היום השלישי/רביעי, האם זאת הקפצת שווא או שלאחריה אתם מתחילים את היום הרביעי, מידע אשר יקבלו רק חניכינו!

גיבוש מטכל | דגשים
חשוב לציין כי בקבוצות בודדות, במקום לחזור למצב שינה, יבצעו המתגבשים כעשרה ספרינטים לפי סדרי הגעה ורק אז יחזירו אתכם ללוז גיבוש(שינה), דבר אשר אנחנו בעצמנו מעבירים בגיבוש אדרנלין אשר עד היום זיכה את משתתפיו ל100% הצלחה

הבוקר הגיע, בין אם התעוררתם אליו או שהוקפצתם אליו כבר במהלך הלילה, ואתם מאחורי המגבש ב-2 טורים מתכוננים ליום האחרון של גיבוש היחידה אשר על כף המאזניים סיירת מטכל, שלדג, יחידת 669, מגלן, דובדבן ואגוז.

תרגיל ראשון | זחילות(על דיונה)1

הסבר: אתם תזחלו למעלה ולמטה כאשר עליכם שק אותו תמלאו בפסגת הדיונה ותרוקנו לרגליה בערימה אישית שלכם – לא להתבלבל עם הערימות של המגבשים האחרים!

תרגיל שני | אלונקה סוציומטרית
תרגיל שלישי | מעגל זנבות
תרגיל רביעי | מעגל כוח

יציאה לארוחת בוקר ותפילה שאורכם הינו 40 דקות שלמות בהם ינתן לכם זמן התארגנות והתרעננות להמשך היום

תרגיל חמישי | משימת מחשבה (הסיפור על המקלט ופצצת האטום).
תרגיל שישי | מסע קצר של לא יותר מ..אשר בסיומו יחלו משימות המחשבה של היום הרביעי

פרק מחשבה | היום הרביעי | גיבוש מטכל

משימה ראשונה | פירוק והרכבת
הסבר: ידגימו לכם פעמים בלבד איך מתבצעת הרכבה ופירוק של רובה מסוג קלשניקוב, שמיד לאחריה ינתנו לכם שתי נסיונות בלבד לבצע את המשימה תחת זמנים

משימה שנייה | ידע כללי
הסבר:"ארץ עיר" לכתוב את כל הערים המתחילות באות ט' – ללא התייעצות כלל.

משימה שלישית | מבחן הזיכרון
הסבר: המפה והסיפור שנתנו לכם לשנן עוד ביום השלישי, עליהם תשאלו בצורה פרטנית ע"י שני מגבשים, לפי תור אקראי.
אחרי המבחן תצאו ל..

תרגיל פיזי | מסע
הסבר: אלונקה פתוחה ושמונה שקים לתוך הדיונות של הגיבוש, מסע ארוך שיסתיים בעוד שתי משימות קבוצתיות!

משימה שלישית | בניית המבנה הגבוה והרחב ביותר כקבוצה מהציוד הנמצא בשטח.

משימה רביעית | בניית המבנה האישי הגבוה ביותר ובמקביל הקבוצתי הגבוה ביותר.

דגש: מהו הדגש אותו מחפשים המגבשים בשני התרגילים האלה, ומהו יחס העבודה בן המשימה האישית לקבוצתית, לתשובות אלו מוזמנים להצטרף אלינו ולגלות!

חוויות חניך: אחרי התרגילים הקבוצתיים הם העמידו אותנו בקו, כשמולנו שק ואלונקה פתוחה. ארבעת הראשונים זוכים לקחת את האלונקה ולצאת איתה למסע כאשר שאר המתגבשים רצים בשני טורים מאחורי האלונקה, צאו!
מתגבש: מה הולך שם מקדימה, דחפו, הכל נופל עלינו.
אני: בדיוק ירדתי מהאלונקה, ושמתי לב שהבחור המוביל בצידה הימני של האלונקה מתחיל להתנדנד, הוא מעולף, הוא עוד רגע מתמוטט וכל האלונקה עליו, אז איגפתי את האלונקה וברגע האחרון בין ההתעלפות לנפילת האלונקה הצלחתי לקפוץ עליו ולחסום בעזרת הגב שלי את הידית של האלונקה מראשו
מגבש: רץ ומרים את האלונקה ממני, ואחרי שהוא רואה שהכל בסדר, הוא מזעיק חובש לקחת את המעולף וכמו שציפיתם, המסע המשיך!
שימו לב: מעבר לכך שהמסע הזה בודק חוסן מנטלי ועבודת צוות הוא בודק גם איך אתם מתנהלים מול רגעי הקושי, רגעים שברורים לכולם מתי הם קורים לכן, ברגע של קושי אל תרדו מהאלונקה עד שיסתיים!

חוויות חניך: זהו זה נגמר… כל העבודה הקשה, כל האימונים המפרכים, השעות המאוחרות של הלילה, הלחץ הפחד, החלום, השאיפה, זה נגמר, אני רואה את המטווחים, זה סוף הגיבוש, חמישה צעדים אחרונים של דם, יזע ודמעות, ארבעה צעדים של התמדה ומשמעת עצמית, שלושה צעדים של עקשנות ושבירת מחסומים מנטאליים, שני צעדים של חלום, שאיפה ומטרה, צעד אחד של עבודה קשה ושל הגשמה! גיבוש מטכ"ל החלק הפיזי, מאחורי… ככה לפחות חשבתי:

חפירת בור-סימולציה אדרנלין

תרגיל ראשון: חפירת בור, לפי פרמטרים אותם יתנו לכם המגבשים.
מסע חזרה למטווח, קיפול אלונקה ויציאה לתרגיל הבא.

תרגיל שני: פירוק והרכבת M16 בקבוצות של ארבעה.
הסבר: אתה רץ אחרי שמזניקים אותך, מרכיב ומפרק את הנשק, רץ חזרה נוגע במתגבש שאיתך בצוות. הוא יוצא וחוזר חלילה.

אז מה שנשאר לכם אחרי התרגיל האחרון זה למלא שאלון סוציומטרי, לשבת ובפעם הראשונה מזה ארבעה ימים לנוח, לצחוק, ולשמוע קצת על האנשים שעברו איתך את "הגיהנום" של היחידות המיוחדות.


עדכון מגיבוש מטכל | היחידה | אחוד – שהתקיים במועד האחרון

עדכון היום הרביעי לגיבוש מטכל | שימו לב שרק משימה אחת שונתה בגיבוש והיא המשימה האחרונה סוגרת היום ( פירוק והרכבה) במקומה בוצע תרגיל שלא נראה בעבר בגיבוש ובכלל.

תרגיל סוגר גיבוש | התרגיל המשולב
חוויות חניך: הם תחמו את השטח, כשבעים מטרים שמחולקים לקו הזנקה, קו אמצע ( עליו הניחו שק אשי לכל אחד) וקו סוף המסומן ע"י כיסא אותו נקיך מימין למשאל בהמשך.
מגבש: שימו לב בהזנקה שלי זחלתם לקו האמצע, העמסת על גבכם שק אישי ורצתם לנקודת הסוף הקפתם את האלוקה מימין לשמאל וחזרתם לקו האמצע שם תחזירו את השק למקומו, עד כאן הכל מובן?
מתגבשים: חיובי המגבש
מגבש: מצוין, ברגע שהשק כבר במקום, אתם רצים חזרה לנקודת הסוף מקיפים שוב את האלונקה מימין לשמאל וחוזרים לקו ההתחלה, זה סיבוב אחד בלבד, המטרה לצבור את מספר הסיבובים הרב ביותר
חניך: זה תרגיל שהוא ביצע לנו בסאגת הגיבושים, זה תרגיל ביוני לעומת מה שנאלצו לעבור יחד איתו, מנכל אדרנלין והסגל האדיר שלו, בעוד שלכל השאר השחירו הפנים מקושי אני קרנתי, ובהזנקה שלו סיימתי את הגיבוש בהובלה שאין שניה לה, זה הכוח שלנו, הכוח של אדרנלין!


גיבוש מטכל | יום חמישי – יום התשובות

אתם תקומו ביקיצה טיבעית לחלוטים בערך בשעה 8 בבוקר לבצע מסדר רס"ר, פירוק מתחם הגיבוש ותסגרו בהזדכות על הציוד הצבאי, בינהם: נשק , אפוד, מימיות, את חפירה, קיטבק מדים וכובע).

חוויות חניך: זהו הרגע המכריע, נשארו לא יותר מ-150מתגבשים, זהו הרגע שהוא יצא אלינו והחל בהקראת שמות מרשימת שמות שמופיעה על שלושה דפים שונים, כל אחד ליחידה אחרת, זהו הרגע בוא הזמן עצר מלכת, זהו הרגע בו הפכנו חלום למציאות!

בגיוס נובמבר הקרוב אנחנו מגייסים את

ג', ע'- תל אביב – מטכל
ה' – חיפה – מטכל
ל'- עכו – מטכל

ד'- ירושלים – שלדג
ע'- פתח תקווה – שלדג

ת' פתח תקווה – 669
י' עכו – 669

כי הניצחון דורש הכנה מוקדמת | אדרנלין כושר קרבי

כמו שכבר הבנתם בתור חניך אדרנלין, התקבלתי לסיירת מטכ"ל, אחרי עבודה קשה, התמדה, והמון השקעה של המאמנים בי, אני נותן לכם את המילה שלי חברים, במאמר הבא שיכתב על סיירת מטכ"ל, אני מופיע שם ועלי הסיכה של היחידה!

אז אחרי שהבנתם במה מדובר, כנראה שהבנתם שעוד ריצה בים או קבוצה ממוצעת לא יספיקו כדי להביא אתכם ליחידות המיוחדות, ובפרט לגיבוש היחידה הממיין למטכ"ל שלדג ו669, אז אם גם אתם כמוני, חדורי מטרה, אם גם לכם אין ייעוד אחר מזה, אין לכם יום נוסף לבזבז!

 

פוסט עתידי

שימו לב: כי כל התמונות המופיעות במאמר נלקחו מסימולציות וגיבוש אדרנלין

אם גם לכם סיירת מטכל, שלדג ויחידת 669 הן דרך חיים, אגיע הזמן לקחת את עצמכם צעד אחד קדימה , הגיע הזמן להתחיל להפוך חלום למציאות ,הצטרפו אלינו ואת הספרינט הבא שתעשו ,תעשו בסיירת מטכ"ל , מוכנים? צא!

    השם שלך (חובה)

    מספר פלאפון: (חובה)

    האימייל שלך: (חובה)

    נושא

    ההודעה שלך