אימון ניסיון חינם וקבלת שובר של 40% הנחה לרכישת מדרסים / ציוד וביגוד ספורט ברשת SAUCONY למצטרפים!     058-7071724
   
          דרושים

גיבוש צנחנים המדריך המלא | אדרנלין כושר קרבי

שימו לב חברים כי המאמר שלפינכם מחולק לשני חלקים, האחד גיבוש צנחנים הקו הבסיס ושני הוא הגיבוש אשר התקיים במועד האחרון וזו על מנת להעניק לכם קווים מנחים אשר מרכיבים את הגיבוש לחטיבת הצנחנים – אותם אנו מצפים מכם לזהות.

אתם תקראו את מהלך כל היום של הגיבוש ומיד לאחריו אם התבצעו שינויים בגיבוש האחרון אתם תמצאו אותם מתחת לכותרת "עדכון מגיבוש צנחנים שהתקיים במועד האחרון"

גיבוש צנחנים מונה יומיים בלבד, אשר מתחלקים לשני חלקים עיקריים

היום הראשון הוא "יום הפרוצדורות" בו מגיעים ומסדרים את מהלך ההרשמה, הבדיקות הרפואיות והעליה על ציוד צבאי, שימו לב כי לא תעלו על מדים בגיבוש צנחנים.

למקרה שתהיתם, אתם תישארו עם אותן נעלי הספורט שאיתן הגעתם לגיבוש ולא תעלו על נעליים צבאיות, בכל זאת אל תשכחו שאתם עדיין מלשב"ים.

אחרי שעליתם והסתדרתם על ציוד ברוכים הבאים לריצת השלושת אלפים של גיבוש  צנחנים

את ריצת השלושת אלפים אתם תבצעו בהזנקה של צוותים המונים ארבעים מתגבשים לצוות ,כאשר ישנו זמן הסף אשר יקבע מי מבניכם ימשיך ומי לא, כמו כן לפי תוצאות אלו מחלקים אתכם לצוות היעודים שלכם בגיבוש צנחנים.

שימו לב חברים -הריצה שונתה מאלפיים לשלוש מסיבות הקשורות לסיירת מטכל שלא נוכל לחשוף בפניכם! 

ניסיון חניך : עמדנו על המקצה הרגליים על החול ולפתע הפקודה "צא!", הצפיפות והמשטח היו מאתגרים, לא קל לרוץ בעליות וירידות, לכן השתמשתי בכלים שלמדתי באדרנלין על מנת לשמור את ההובלה

 • פתיחה מהירה
 • שמירה על קצב יציב
 • הכלי החשוב מכל אשר יחסוך לכם עד 2 דקות מהריצה – אותו נשמור לחניכנו!

הריצה נגמרה ולאחריה גם היום הראשון של הגיבוש לחטיבה האדומה, לאחר מכן תצאו לארוחת ערב ושינה.


לא להתבלבל חברים , אומנם גיבוש צנחנים בעבר נחדל בשל עומס חום עוד ביום הראשון והמתגבשים רצו שני קילומטרים על הליכונים והלכו הביתה , כן ככה אנשים עברו את הגיבוש, אבל אתם נחשפים לשני הגיבושים האחרונים שהתקיימו במתכונת מלאה ביניהם האחרון, שהסתיים ברגעים אלו ממש.

היום הראשון גיבוש צנחנים | אדרנלין כושר קרבי

בשעה 4:00 לפנות בוקר תהיה לכם השכמה. לאחר שתעלו על מדים ותתחלקו לקבוצות (כמובן לאחר שהפרישו את כל הנכשלים בריצת ה-3000 שהתקיימה ביום הראשון של הגיבוש) אתם תלכו בשני טורים אחרי המגבשים במשך מספר דקות עד שתגיעו למקום בו הכל יתחיל.

דגש: שימו לב חברים בגיבושים הקרובים יביאו לכם מימייה מלאה במים וימסרו לכם כי המימייה מחליפה מבחינתכם נשק אישי ומעכשיו עליכם לשמור עליה צמודה אילכם, זאת לא המלצה זה יכול לעלות לכם בגיבוש, קראו את ההמשך ותבינו.

תרגיל ראשון | ספרינטים

חוויות חניך: עמדנו בטור אחד ושמו לנו שקים של 10 ק"ג בידיים שאותם התבקשנו להרים מעל הראש ולעצום את העיניים. לאחר מספר דקות שאנחנו נאבקים בשק, שמענו את הפקודה לצאת לספרינט , שחררנו את השקים, רצנו בעליה של 40 מטרים וכמובן שסיימתי ראשון.

הגיע מגבש שכתב רק את שלושת הראשונים, ברגע שהוא סיים קיבלנו הוראה לשים שוב את השקים מעל הראש ולעצום עיניים עד שהמתגבש האחרון ישאר עם השק בידיים,ככה עברו להם חמישה ספרינטים במרווח של 10-30 שניות מנוחה בינהם שלאחריהם המשכנו עוד עשרים ספרינטים ללא השקים כלל.

שימו לב:

 1. אתם תרוצו כעשרים ספרינטים , אך בגיבוש האחרון נמסר לנו מחניכים אשר השתתפו בו כי על מנת להעצים את האקט ולהקשיח את רמת הגיבוש הם רצו סה"כ 30 ספרינטים.
 2.  לאחר תרגיל הספרינטים היו מוציאים למנוחה של 5-7 דקות להכין את הגוף לאקט הבא אבל כיום העצימו את הגיבוש וללא מנוחה כלל אתם עוברים לתרגיל הבא(לא תקף בכל הקבוצות)

תרגיל שני | שק מעל הראש

מגבש: שימו לב כי המטרה שלכם היא להרים כצוות את השק מעל הראש במשך עשר דקות שלמות אך באם אחד מכם יוריד את השק לפני המן שהקבצתי לכם הוא יירשם והזמן יתאפס ויתחיל מחדש.
חוויות חניך: אחרי שלוש דקות שלמות שהמגבשים שורדים תוך כדי נשיכת שפתיים היה מי שהפיל את השק, נרשם וגרם לנו להתחיל מחדש וזו כדי שבעוד שלוש דקות נוספות יהיה מי שיפיל את השק שוב ויאפס את הזמן ובעם השניה.
שוב נאלצנו להחזיק מעמד שלוש פעמים כאשר אני הרמתי את השק לאורך כל הדרך בלי להפיל אותו אפילו לרגע קט היות ואני מכיר את התרגיל והדגשים שלו דרך אדרנלין כושר קרבי.

הסבר: שימו לב כי הרעיון הוא להתיש אתכם מנטלית משום שאתם תלויים באחר, ברגע שאחד מהמתגבשים מפיל את השק ומאפס את הזמן, מעבר לתשישות פיזית נכנסת תשישות מנטלית, תשישות תודעתית שסוברת כי לא תצליחו לשרוד אחרי שכבר השתמשתם ברוב הכוח שלכם במקצה הראשון לתרגיל, מה הדרך להתגבר על חולשה זו הצטרפו אלינו עוד היום ותהפכו חלום למציאות!

תרגיל השלישי | אלונקה סוציומטרית

למי שכבר הספיק להכיר את התרגיל זהו אחד התרגילים המתישים והמשמעותיים ביותר בכלל הגיבושים בצה"ל.

הסבר: יציאה לספרינטים של 40 מטר כאשר ארבעת המתגבשים שזוכים לחזור ראשונים ירימו את האלונקה ויעשו סיבוב נוסף, "כפרס" לזכייה על מקום מתחת לאלונקה, בגיבוש האחרון נעשו חמש עשרה מקצי אלונקה שזה אומר שמי ש"זכה" בסיבוב נוסף עם האלונקה יצא בסה"כ ל-30 פעמים סביב השק במרחק אותם ארבעים מטרים. את הסוד לסיים תמיד בארבעת הראשונים נחשוף לפניכם כאשר תהפכו לאחד מחניכנו הבלתי ניתנים לעצירה.

מנוחה אבל הפעם גדולה יותר באורך של 7 דקות, כי לתרגיל שעומד להגיע אתם תצטרכו את כל המנוחה שתוכלו לקבל!

התרגיל רביעי | זחילות

הסבר: אתם תעמדו בקו שתחום לספרינטים ותזחלו את אותם 40 מטרים. המטרה היא לסיים ראשון, ברגע שתגיעו לסוף המסלול תקומו ותרוצו חזרה לקו ההתחלה וכמובן שתתחילו לזחול שוב.

חוויות חניך: "צא!" הוא פקד עלינו בשאגה, הגעתי ראשון ונגעתי בשק שנמצא במרחק של ** מטרים וכך ובלי אזהרה מוקדמת הוא פקד עלינו את המילה "קו", פקודה אשר הגיע על מנת להתיש את המתגבשים ואף המנטלים ביותר.

הסבר הפקודה: המגבשים יחדלו את כולכם ויחלו בספירת מקומות ההגעה לפי הקרוב ביותר לשק ,לאחר הספירה הם יפקדו עליכם את המילה "קו" שמורה לכל המתגבשים כי מהרגע הזה ואילך על המתגבשים לקום ממקומם ולרוץ חזרה לקו הזינוק , ומשהגעתם לקו הזינוק אתם רשאים להתחיל זחילה ללא הוראת מגבש.

המטרה: לגרום לכל מי שהעפיל והגיע ראשון במקצה הנוכחי להתחיל מחסרון כנגד כולם ולבדוק עד כמה הוא באמת חזק מנטלית, שימו לב חברים כי אנו פיתחנו את ארגז הכלים היעודי לתרגילים מסוג זה אשר יבטיח לכם הצלחה של מאה אחוזים כנגד המתגבשים המתחרים מולכם.

תרגיל חמישי | חפירת הבור (בוטל)

בתרגיל חפירת הבור: עובר המגבש במהלך החפירה ושם לב להיכן הנחתם את המימייה על מנת לגנוב לכם אותה, באם יצליח הדבר יכול לעלות לכם "במאותר" היות והייתם שקועים בחפירת הבור ששכחתם לשים לב לסובבים אתכם ומבחינתם ההפקרה הזאת מהווה כשל משמעתי ואף חוסר אחריות אשר יובילו בעתיד להפקרת הנשק האישי וגרוע מכך.

יש להבין חברים  – כי התרגילים העיקרים שיתנו בגיבוש צנחנים הינם: ספרינטים, זחילות ואלונקה סוציומטרית כאשר כל שאר התרגילים ניתנים לשינוי,כמו כן לא להיבהל באם ישלבו מספר תרגילים באקט אחד משום שאת קו המחשבה של הגיבוש כבר הבנתם שאיפה למצויינות , עבודה עם כלים נכונים ובעיקר הנסיון שאנחנו מעניקים לכם !

אחרי המנוחה של עוד 7 דקות, הגיע הזמן לבדוק איך אתם מתנהלים בחברה ואתם תעברו סדרת תרגילים קבוצתיים.


משימות מחשבה | גיבוש צנחנים

שימו לב: תרגילים אלו יכללו אקטים פיזים ומחשבתיים כאחד, תוך כדי ניתוח השתלבותכם ויכולות ההנהגה שלכם בקבוצה.

1.משימת מחשבה: הסתרת כל הציוד הצבאי בזמן של …דקות ( המטרה להחביא את הציוד מפני מטוס אויב )
2.משימה שניה: ציור מפת ארץ ישראל מכל הציוד המחלקתי
3. משימה שלישית: ציור סמל חטיבת הצנחנים ע"י ציוד צבאי
4. משימה קבוצתית: חלוקת המחלקה לשני צוותים מתחרים- כאשר המטרה היא לבנות עמדת תצפית לעבר כיוון מסויים אותו יסמנו לכם המגבשים. ( יש לכם שש דקות בלבד ולרשותכם שישה שקים בודדים )

דגש: בכל גיבוש ובכל קבוצה התרגילים ישתנו אך את הרעיון הכללי אנחנו מאמינים שהספקתם להבין. לאחר שתסיימו את התרגילים הקבוצתיים האקטים הפיזיים עדיין לא נגמרו ותצאו למסע סוגר גיבוש.

מסע סוגר גיבוש | גיבוש צנחנים

מסע של 2-3 קילומטרים במשטח משולב של חול רך ושלבי אפר .

חוויות חניך: המסע התחיל ונדרשנו לשמור על מרחק של כמחמישה מטרים מהמפקד. לפתע הוא פתח בריצה והתחיל בספירה: "5..4..3.." היינו כבר לידו, ושוב אותה ספירה חוזרת חלילה כאשר הוא מתרחק מאיתנו בזמן שהוא מרים את ידו וסופר לאחור, ואנחנו  לא נשארים חייבים ומדבירים את הקצב עד לפעם השלישית שהוא מחליט לרוץ ואנחנו תשושים מהמסע, בכוחות האחרונים שלא כשלנו מלהגיע אל המפקד,שימו לב חברים כי המסע הוא אינו פשוט אך גם לא קשה כמו שהצטייר בפניכם כרגע יש להבין דבר אחד, ברגע שהאלונקה מתואמת אין סיבה שהמפקד ינצח אתכם .


עדכון מהגיבוש האחרון | אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

תרגיל ראשון | ספרינטים קבוצתיים ואישיים 
הסבר : המגבישם יוציא אתכם לספרינט שאורכו עשרים מטרים והלוך וחזור וזו לפי סדרי הגעה ולאחר מספר מקצים הוא יפקדו עליכם ספרינט קבוצתי אשר מטרתו היא ביצוע אותו הספרינט רק כצוות ולפי זמנים אותם מציב המגבש ומיד לאחר שוב ספרינטים בסדרי הגעה וכלך חוזר חלילה ** מקצים ( מידע אשר נחשוף בפני חניכנו בלבד)

חויות חניך: ראוי לציין כי המטרה של הספרינט הקבוצתי היא להתיש את כל מי שלא נלחם על ארבעת המקומות הראשונים וזו בזמן כמעט בלתי אפשרי אותו יקצו לכם המגבשים, ובכך הם שומרים על רף ניפויים גבוה ומנגד רמה גבוה ואיכותית.

תרגיל שני | זחילות קלאסי – 12 מיקצים
הסבר: אתם תבצעו מקצה של 40 מטרים בלבד של הלוך וחזור כאשר המטרה היא עמידה בסדרי הגעה כאשר הם שימו דגש על ארבעת הראשונים בלבד

תרגיל שלישי | אלונקה סוציומטרית ( נשאר זהה )

אלו היו שלושת התרגילים הפיזיים של היום, מיד לאחריהם תעברו את תרגילי המחשבה אותם נציג לפניכם ממש ברגע זה ומהם תצאו למסע סוגר היום

 

תרגיל ראשון | צוותי
הסבר: מעבר הצוות מקצה אחד למשנו ובאמצעות ציוד צבאי בלבד

תרגיל שני | הסוואה
הסבר: להסתיר אחד מהלוחמים בחול כהסוואה שהמטרה היא להתחבא מפני חולית אוייב שעוברת באותו ציר

תרגיל שלישי | דיונים קבוצתיים
הסבר: מספר דיונים קבוצתיים שהנושא לפי בחירת המגבשים בגיבוש האחרון עמדו שלושה נושאים דיון

 • נסיון בבעלי חיים ( מי בעד ומי נגד)
 • מבצע שהסבך והכוח שהתגלה איך להתנהל
 • שאלת מוסר אותה נחשוף בפני חניכי אדרנלין

את הגיבוש כמעט סיימתם, עכשיו הגיע הזמן לבדוק מי מסוגל להתגבר על הגבולות של עצמו בתרגיל סוגר גיבוש

תרגיל סוגר גיבוש | מסע

פתיחת המסע : ישנו חבל בצורת ריבוע שמדמה אלונקה המונח בתחילת אמבטית החול, המטרה הייתה לצאת למקצה ספרינט וארבעת הראשונים שיתפסו את החבל(האלונקה לצורך העניין) הם יזכו לזחול תחת "האלונקה" עם מגבש נפרד מכולם אשר יקח אותם לבצע מקצה זחילות מסיב  לאמבט, בקצה שהוא יכתיב וללא הפסקה.

בזמן הזה כל השאר יבצעו מקצעי זחילות לפי סדרי הגעה למול המגבשים האחרים, כאשר בכל פעם שיתבקש חילוף מהאלונקה , ישלחו אחד מהמתגבשים אשר נמצאים במקצי הזחילות למול המגבשים האחרים והמסע ימשיך, המטרה היא לא לרדת מהאלונקה כלל.

חוויות חניך: ידענו על התרגיל הזה מבעוד מועד היות וכבר תירגלנו אותו באדרנלין לכן שמרתי על כל הדגשים ולא ירדתי מהאלונקה כלל.

שימו לב כי ישנתם צוותים כי תרגיל זה לא חל, עקב כך תרגילי המחשבה הם עמדו כתרגילים סוגרי גיבוש

– גיבוש צנחנים  המעודכן | סוף –


 

 

חוויות חניך מגיבוש צנחנים 28.10.19 ( הגיבוש אשר התקיים ברגעים אלו ממש 

י': קאוצ' הובלתי כל הגיבוש וללא יוצא מן הכלל , בסוף הגיבוש ולאחר הראיון נלקחתי ע"י אחד המגבשים שבישר לי כי..
מגבש: מאיפה אתה בארת, והיכן התאמנת שהובלה בצורה כזו נחרצת?
חניך: אני מהצפון ואני מתאמן בחברת אדרנלין
מגבש: עכשיו אני מבין הכל, תקשיב אני מילואימניק של יחידת מגלן, ואני מודיע לך ברגעים אלו ממש שאם תתפקד ככה בגיבוש, אתה תגיע ליחידה

י': קיבלתי!

כן חברים, יש מועמדים שמייצגים רמה אחת מעל כולם ואת התשובות לעצם מעברם הם מקבלים באותם רגעים נכספים וזו בעקבות מגבשים אשר התרשמו מעבר ובחרו להודיע לכם כי הם עומדים כממשיכי דרכם ואותם הם מבקשים בעצמם לראות ביחידה.

איך תגיעו לאותו מעמד מיוחל אתם שואלים ?

לא תעשו זאת בלעדינו, לא תגיעו ולכם הכלים והרמה האדירה שאיתה מגיעים משתתפי קורס ההכשרות באדרנלין, רמה שרק חברת ההכשרות הגבוה מכל יכולה להוציא מכם, רמה כזו שמכירים מגבשי יחידות העלית וראשי היחידות עצמם, חברים, רק אנחנו, רק אדרנלין.

בזמן שכל השאר מנסים להתחקות אחרי המקום הראשון, אנחנו עומדים בו בגאווה יתרה, אנחנו הגדולה ואתם מי שמחר יעמדו למולה כמי שנבחרו להוביל אותה!

 

לאחר הראיון האישי ושבועיים של המתנה עשרת החניכים בניהם החניך אשר חלק אתכם את הגיבוש דרך עיניו סיימו מאותרי דובדבן. אז אם גם אתם רוצים להגיע מוכנים לגיבוש צנחנים ולעבור אותו בלי יותר מדי קושי, הצטרפו אלינו ויחד נשיג את המטרה.

אם גם אתם מחפשים לצעוק מי משוגע , או שאולי צנחנים זה עוד שלב בדרך למטרה ,אתם צריכים אותנו !

 להצטרפות לאדרנלין כושר קרבי, השאירו פרטים:

  השם שלך (חובה)

  מספר פלאפון: (חובה)

  האימייל שלך: (חובה)

  נושא

  ההודעה שלך

  Call Now Button דילוג לתוכן