גיבוש ימ"ס המתכונת החדשה המדריך המלא

חשוב לציין שזוהי הפעם הראשונה אשר מבצעים מתכונת מסוג זו בעקבות ירידה נכרת במוטיבצית הלוחמים שאר מבקשים להגיע ליחידה ולעבוד מסלול הכשרות קשה מנשוא אותו ישרדו בודדים בלבד בכל מחזור.


לפני שנסביר על המתכונת החדשה נעמיד מספר נקודות לצומת ליבכם

ראשית, על אף שמדובר במתכונת מצומצמת על תטעו כי רמת הגיבוש והקושי לא ירדו במיל, אתם תבצעו את כל התכנים המשמעותיים של היחידה וללא רבב

שנית,מדובר בגיבוש של יום אחד בלדבד היות ואתם תכנסו מיד לאחריו לפיילוט ימסף הבנתם נכון כיום לפיילוט בשונה משנח עברו ניתן להיכנס רק לאחר ביצוע גיבוש ליחידה.

שלישית, במהלך הפיילוט אתם תבצעו סינונים ווועדות הדחה בינהם התאמה ובינהם תחיאום ציפיות ויכולות לתכנ היחידה בינהם התמקצעות למול אקדח וכדומה, גם באם עברתם את הגיבוש דעו לכם שאתם נכנסים לשנה שלמה של סינונים.

רביעית, על מתכונת הקורס המלאה תמצאו במאמר ממנו הגעתם לעמוד זה המסקר את המתכונת המקורית של גיבוש ימס.


גיבוש ימס המתכונת החדשה המדריך המלא | אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

חברים, אחרי שהבהרנו לכם היטב לאן אתם נכנסים ובמודע הגיע הזמן להכניס אתכם לתכנים אותם ביקשתם.

 

חוויות חניך: התקבצנו בבית חורון שזהו בה"ד משמר הגבול, אחד מהשניים כמובן, השני יושב במכמש ( מעלה אדומים), בבסיס זה אתם תעברו את קורס הימ"ס הידוע.

התחלנו את היום בבוחן בר-אור מלא הכולל ריצה ארוכה, מתח ומקבילים כאשר המטרה שלכם היא לבצע:

 • ריצה ארוכה (שלושה קילומטרים) בפחות מארבע עשרה דקות
 • מתח- ביצוע של עשרים ושבע חזרות
 • מקבילים- ביצוע של שלוש עשרה חזרות.

סביר להניח שכולם יעברו את מיון הסף לגיבוש ימ"ס היות וכלנו הגענו לאחר ארבע חודשים של טירונות שממנה ידעו מי יצא לגיבוש בעקבות התוצאות של בר-אור האמצע המתבצע בשדאות ( חודשים לאחר תחילת הטירונות)


לאחר תוצאות הבר אור והחלוקה לצוותי הגיבוש, גיבוש ימס המתכונת החדשה יוצא לחדר!

תרגיל ראשון | קואורדינציה

חוויות חניך: הבהירו לנו עוד בשבוע הבט"פ בטירונות כי על מנת לעמוד בקריטריונים של יחידת המסתערבים בחיל הגבולות עלינו לעמוד ברף קואורדינציה וזריזות גבוהים מהרגיל, שזוהי דלת סף אשר תעיד עליכם כמתאימים או לא ליחידה.

תחנה ראשונה | הוזזה במקביל
הסבר: אתם תתבקשו להזיז את כל הגפים בבת אחת ולאותם הכיוונים וזו על מנת לבדוק קואורדינציה בסיסית של הגוף

תחנה שניה | הוזזה בצורה נגדית
הסבר: יהיה עליכם להוזיז את הידיים והרגלים במקביל כאשר את הידיים אתם מזיזים לצדדים למעלה ולמטה ואת הרגלים קדימה ואחורה והכל מתבצע בקפיצות ולאחר שתעמדו במשימה זו, וכדי להפוך את התרגיל לקשה יותר אתם תתבקשו להזיז את הראש תוך כדי מימין לשמאל

תחנה שלישית | תפיסת מקל
הסבר: אתם תעמדו שלפניכם מגש המחזיק מקל באורך כף יד ויותר, כאשר הוא יחזיק את המקל בגובה בית החזה שלכם ויורה לכם לתפוס אותו ברגע שהוא משחרר אותו מידו לכיוון הרציפה, כל הרעיון הוא שהידיים שלכם בזמן הזה משולבות מאחורי ראשיכם.

תרגיל שני | יבשים

אתם תעלו למטווח ובו יתנו לכם פונדה אקדח ומחסנית כאשר אותם תתפעלו כשעה וחצי תוך הוראות המגבשים, בניהם כניסה למצב וחזרה, ירידה ועליה למצבי בסיס וכדומה

חוויות חניך : ביצענו את התוכן הזה על נשק סער m16 בטירונות אבל לבצע את התרגילים האלו על אקדח ועוד בפעם הראשונה ללא ניסיון קודם ובמהירות שרק הולך ומתגברת, זה האתגר עליו שמענו ולא חיכנו, זהו התוכן אשר ילווה אותנו קורס שלם שעליו נעלה וועדות והדחות, גם פה, גם ברגעים אלו ממש ובדיוק כמו במהלך הטירונות אלו היו האגודלים ואצבע שנפצעו לאחר חצי שעה כאשר הנשקים החלו לדמם יחד איתנו, אנשים החלו ליפול מהקצב הדרוש ובאותם רגעים להבין כי את הגיבוש הזה הם לא יעברו.

מה הם המצבים ובאיזה מתכונת מהירות הם מתבצעים היכנסו לקורס ההכנה היוקרתי בענף ותגלו, אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

תרגיל שלישי | קידורים

בדיוק כמו במתכונת המקורית תיזוזים וקידורים הם בנוהל השגרתי שלנו וזו עוד מימי הטירונות, הבעיה הייתה שאם בטירונות יכולת להזדחל בידיעה שהצוות שלך ירים אותך, פה מדובר בקצב אחר לגמרי ובידיעה שאם תשתרך מאחור אתה תהיה זה שיודח מכל הצוות האדיר של מי שמתגבש למולכם ונלחם עד חורמה בעוד מקום בודד ביחידה.

חוויות חניך: היו למולנו שלוש אלונקות חלקן פתוחות וגריקנים מלאים לצד ציוד צבאי אישי אותו היינו צריכים לשנע מנקודה אחת לשניה, ומשלא הצלחנו הם המשיכו לשאוג ולרדת בזמנים, הם המשיכו לרדת עלינו כצוות ולהודיע לנו שאין מי מאיתנו שיעבור את הגיבוש, הם המשיכו ללחוץ ומנגד להוריד את הרוח.

ברגע אחד היה נדמה שהכל נגמר ואנחנו אחרי האקט הקשה ביותר בגיבוש וזו משום שאף אחד לא הצליח לזוז, לא היה קצב ומי שניסה להכתיב אותו (חניכי אדרנלין) נפל בחסר לאור תשישות הצוות, לא סיטואציה שתגרום להם לעצור, ברגעים אלו ממש הם פקדו אלינו את מה שהעבירו אותנו סגל אדרנלין, שינוי מצב, מדובר במעבר בן ריצה לזחילה תוך כדי שכיבות שמיכה ומצב שתיים סטטי עד שאנשים נפלו מהידיים וזו תוך כדי שהם דורשים מאיתנו להמשיך ולעמוד בזמנים שהם הקציבו מלכתחילה,זהו גיבוש ימס חברים וזוהי המתכונת החדשה שלו, תגיעו מוכנים להכל.

תרגיל רביעי | קרב מגע

תרגיל אשר יגיע אחרי ארוחת צהריים, חברים תדאגו לאכול לשבוע בלבד.

חוויות חניך: לתרגיל זה יש תחנה אחת בלבד בשונה מגיבושים קודמים בהם הייתם צריכים לבצע שלוש עד ארבע תחנות.

אתם תכנסו לאולם ספורט שאורכו חמישים מטרים כאשר בסופו שק אגרוף אליו תצטרכו להגיע, הדבר היחיד שימנע מכם זאת אותו תצטרכו לעבור בכל תוקף הם שמונה ימסניקים שלאחד מהם סכין שוקר( סכין שוקר היא מעין סכין חשמלית אשר מדמה את אותה הרגשה עיצבית של דקירה אמיתית)

מיותר לציין כי אתם תחוו הכל, מרמת האגרופים שלהם, ועד הדיפה מלאה וזו כדי למנוע מכם את ההגעה אל השק, אל תתבלבלו חברים הם לא יגיעו אליהם בכל הכוח שלהם שהרי המטרה שלהם היא לבדוק איתנות נחישות ודבקות במטרה ולא להכשיל אתכם, אך מי שלא יהיה חזק מספיק ומדובר בכמה רמות מעל הממוצע לא יצליח לעבור אפילו חצי מהאולם.

עברתי כבר חצי מהאולם כאשר שאר הימסניקים שעברתי צועקים ומנסים לבלב אותי בזמן שאני שועט קדימה אל הימסניק בעל הסכין אשר נגעה בי באחת מצלעותיי והצליחה להוציא ממני את כל האויר שהיה בי לפני, דבר שגרם לי להיהדף ולהיבעט אחורה תרתעי משמע, אך לא אני, לא חניך בחברת ההכשרות הקשוחה מכל אשר דאגה להעמיד אותי במצבי קיצון גבוהים מאלו.

זוהי המתוכנת החדשה של גיבוש ימס חברים, שימו לב כי כל התכנים המופיעים במאמר זה הם התכנים המלאים אשר להם קווים מנחים ברורים, התמקצעות למול עבודה ברמה העצימה ביותר, וזוהי רק ההתחלה היות ולשלבי הסינון המורכבים באמת תגיעו כחלק ממשתתפי הקורס היוקרתי ומאתגר ביורת בחיל הלא הוא קורס הימס היוקרתי.

קראתם את התכנים אותם תצטרכו לעבור ואת היכולות עליהן תדרשו לתת את המענה, וזה הזמן לומר לכם ובריש גלי, לכך נוצרו, אנחנו כאן בשבילכם!

אנחנו כאן על מנת להעניק לכם המסוגלות עליה קראתם, אנחנו כאן על מנת למקצע אתכם עד לרמות העמוקות ביותר ולהעניק לכם את הקווים המנחים מאחורי כל תרגיל באשר הוא, אנחנו כאן על מנת להעמיד את רף הציפיות שלכם לנגד עינכם ולתת לכם את ההזדמנות שאחרים לא זכו לה, לעמוד בו!

בתמונה צוות אחד, שלושה בוגרים של אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי (כל מי שיצא עבר), ואלו הם אחוזי ההצלחה הגבוהים בענף.

 

  השם שלך (חובה)

  מספר פלאפון: (חובה)

  האימייל שלך: (חובה)

  נושא

  ההודעה שלך