גיבוש טייס | המדריך המלא – אדרנלין כושר קרבי

אחרי לא מעט מאמרים שכתבנו על גיבושים ליחידות השונות בצה"ל מגוף ראשון, הוצפנו בבקשות ע" מורעלי טייס למיניהם והחלטנו שהגיע הזמן לפנק גם אותם במדריך לקראת גיבוש טייס.

גיבוש טייס יוצא לדרך | אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

כיום יוצאים לגיבוש טייס 450 מתגבשים ולבסוף עוברים 240-270 מתגבשים, המספרים עלו בצורה משמעותית (מ60-80 עוברים) על מנת לתת לכם את האפשרות להוכיח את עצמכם, זה הזמן שלכם לדחוף קדימה,זוז!

לאלו שפנו אלינו וביקשו שנבהיר לכם, גיבוש טייס כיום שינה מתכונת והוא פיזי לגמרי, וכמובן שהנהלים הישנים נשארו כגון: אסיר לדבר לאורך כל הגיבוש ושאר הנהלים שרק חניכי אדרנלין יזכו לדעת אותם

כמו כן, זהו הגיבוש האחרון אשר התקיים אותו אנחנו מסקרים לכם היות ואסור לנו לחשוך בפניכם את העתיד לבוא ,קחו בחשבון שזהו קו מנחה גיבוש ומה צפוי לכם , מידע  זה יכול להשתנות בן רגע ע"י החלטת מגבש, אתם תגיעו מוכנים לגרוע מכל!

שימו לב , הסדר בגיבוש המופיע לפניכם הוא סדר של קבוצה אחת מני רבים, לכן בעוד שקבוצה אחת תעשה מקצה זחילות אחרת יכולה לבצע ספרינטים או תרגיל מחשבה, כמו כן משתנה התרגילים נשארים זהים, לכן לא להיבהל אתם תפגשו איתם באותו שנכתב במאמר.

בדחים -אתם תשאלו עליהם לאורך כל הגיבוש בטפטופים על מנת לבדוק את רמת הזיכרון והידע שלכם ובנקודות מוזכרות שיעלו לאורך הגיבוש.

שימו לב חברים, במאמר זה יפורט שני גיבושי טייס האחד יהווה הגיבוש הקודןם והשני הגיבוש האחרון שהתקיים לאחורנה וזו כדי לתת לכם את המענה אותו אתם מבקשים – קווים מנחים ברורים לגיבוש והשינויים אשר התבצעו בו על מנת להכין אתכם ברמה הגבוה ביותר, השינויים יופיע תחת הכותרת עידכון גיבוש טייס


 

מי שיזכה להגיע לקורס יצטרך לעבור מסלול הכשרה ארוך ומפרך של כ- 36 חודשים (3 שנים) אשר כולל:

 1.  שלב "מכין" | השלב הראשוני של הקורס אשר כולל טירונות חי"ר, לימודים וסדרת צ'קים הכוללת 15 טיסות מיון במטוס סנונית.
 2.  שלב "בסיסי" | שלב אשר כולל הכשרה קרקעית (ניווט, הישרדות ועוד), קורס צניחה, סדנת מילוט, הסמכה לקצונה ולימודים אקדמיים.
 3. שלב "ראשוני" | שלב בו מחולקים החניכים למגמות ולומדים מיומנויות הטסה בסיסיות. המגמות הן: קרב, נווטי קרב, נווטי תובלה, מסוקים שונים ועוד.
 4. שלב "מבואות ומסלולים" | שלב אשר כולל את מרבית המכסה של התואר הראשון אותו לומדים החניכים.
 5. שלב "מתקדם" | שלב המהווה שלב אחרון ומסכם של הקורס וכולל רכישת מיומנויות הטסה מתקדמות וסיום הלימודים האקדמיים.
 6. סיום קורס | כשלוש שנים מתחילת הקורס, ושבועיים לפני השלמתו, בודקת ועדה מיוחדת את כלל הצוערים, ובה מוחלטת זהותם הסופית של מסיימי הקורס. כך מתאפשרת מתן הזדמנות אחרונה לצוערים חלשים להוכיח את עצמם, ובכל מקרה לסיים את לימודי התואר הראשון. לאחר השלמת דיוני הוועדה, מתחילים הצוערים בהכנות לקראת טקס הסיום, שנערך פעמיים בשנה.

היום הראשון של גיבוש טייס – הרשמה, נהלים ועלייה על ציוד

כמו בכל גיבוש היום הראשון הוא יום שמוקצה לטובת הליכי ההרשמה ופרוצדורות.

הליך הרישום

אתם תצאו מאופקים לכיוון מקום הגיבוש ובשעות הראשונות תעברו בדיקות רפואיות, תהליך הרשמה, עליה על ציוד, אחסנת ציוד אישי בשקיות מושחרות, העברת בד"חים (בדיקות לפני טיסה שצריך לזכור) ולסיום – הרצאה של מפקדי גיבוש טייס. לבסוף, הגיע הרגע בו הכל התחיל.

חוויות חניך: זהו הליך ארוך ומתיש שהדגש עליו הוא למידת הבדחים הרפואיים ( איך להתנהל כשאחד מהמתגבשים מתעלף וכדוה)

שימו לב, לאחר שעברתם את הבדיקות והעליה על ציוד אתם תחולקו לכיתות של  כ-16 מתגבשים ושם תפגשו את מי שיבחר את מקומם בחיל האויר, הבנתם נכון, המגבשים שלכם. 

מגבש: כולם לשבת בח', אנו נקריא לכם דגשים ונהלים אותם תדרשו לשנן ותשאלו במהשך הגיבוש לדוג' איך לשבת מזרחית נכון, אסור לדבר במהלך הגיבוש בכלל, ומתי ללמוד בדחים.

דגש: בגיבושי העבר לא נדרשתם לענות על הבדחים הרפואים, בגיבוש הבא שלכם, שימו עליהם דגש כי מי שלא יענה עליהם נכון יהיה בבעיה.

השעה 18:00: הגיבוש התחיל ואיתו האקט הפיזי שנועד להפריש את רובכם.

תרגיל ראשון: ספרינטים 

מפקד הגיבוש יפתח בספרינט של 25 מטרים טיסלפחות, וכמובן שאחריו אתם עם כל הציוד הצבאי עליכם. לא לשכוח שברגע שתגיעו אליו הוא כנראה יפתח בספרינט נוסף. ככה זה ימשיך לפחות חמש פעמים עד שתגיעו למתחם בו מתקיים הגיבוש.

תרגיל שני: זחילות

מעיני החניך: 40 מטרים של זחילה. זחלנו 10 פעמים כאשר בכל פעם המרחק משתנה לפי הצעדים של המגבש. כמובן שכאשר הוא צעק "חדל" כולנו רצנו חזרה לקו ומי שהגיע ראשון אליו יצא למקצה הזחילות הבא.

אחרי הספרינטים והזחילות אתם חוזרים למתחם האוהלים בהם תכירו את הסמל שאחראי על התיזוזים הנלווים אותם תעברו בגיבוש וכוללים: ספרינטים, מצב 2, זחילות וכד'.

אחרי היכרות קצרה של 15 דקות שהרגליים שלכם לא ממש ינוחו, תגיע שעת הערב ועמה הזמן בו יוציאו אתכם לאכול.

דגש: לא לאכול יותר מדי, אלא רק עד לשובע ראשוני, כי את הלילה הקרוב אתם הולכים לעבור בתיזוזים.

סמל: קדימה כולם החוצה, מצב 2, עמידה, ושוב מצב 2, עמידה, תנו 20, קדימה ספרינט של 30 מטר, יש לכם 30 שניות.

כך זה יימשך במשך 15 דקות שיכינו אתכם לשינה הכי טובה שחשבתם שיכלה להיות לכם.

אז נכנסתם לישון אבל הלילה רק מתחיל.

הקפצה! חצי שעה מהרגע בו יצאתם לשינה המפקדים יגיעו ובקול סירנות וצעקות יעירו אתכם למתחם אותו הכרתם מוקדם יותר היום, "המתחם הפיזי".

חווית חניך: הוא צעק "פול" ברגע שהגענו למתחם עם כל הציוד הצבאי, וכמו שכבר ציפיתי, התחיל אקט זחילות בדיוק כמו שהיה במהלך היום. האקט כלל הפעם 8 מקצים של זחילות כשברובם הגעתי ראשון.

לאחר מכן תילקחו חזרה למאהלים, אבל ההקפצה הבאה לא תאחר להגיע והפעם הסמל יוציא אתכם  שוב ל-15 דקות של תיזוזים, על מנת לשבור לכם את הרוח.

חווית חניך: למי שמתאמן בקבוצה, התיזוזים האלה הם "ציפ'ס" אז בהרגשה טובה זו הלכתי לישון בידיעה שזאת ההקפצה האחרונה והיום הראשון כבר מאחורי.


עדכון מגיבוש טייס האחרון | אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי 

שימו לב שהתכנים היחידים שהתשנו בגיבוש טיס ביום הראשון הם האקטים הפיזים אותם נפרט ברגעים אלו ממש ולפי הסדר הבא:

תרגיל ראשון | מקצה זחילות

חוויות חניך: נעמדו על הקו כאשר הם הסבירו לנו שמדובר בארבעים מטרים של הלוך וחזור כאשר הזחילה שלאחריה תתחיל עם הגעת אחרון המתגבשים, ובפקודה שלו וולא שום הכנה מוקדמת יצאנו לשמונה מקצי זחילות בהם הובלתי אורך כל התרגיל והתייצבי על המקום הראשון

תרגיל שני | מסע

חוויות חניך: מסע קצר של.. ( מידע אשר נחשוך בפני חניכנו בלבד )

מגבש: שימו לב, אני מבקש את כל הציוד האישי והמחלקתי עליכם ושני טורים מסודרים אתם יוצאים למסע שיגמר לפי החלטתנו בלבד, כמו כן אין לפתוח פערים של מעל חמישה מטרים מהמגבש!

תרגיל שלישי | הרכבת אוהל 

חוויות חניך: מיד לאחר סוך המסע והגעתנו למתחם הלינה הם פקדו עליהו את הידוע מראש,

מגבש: שימו לב עליכם להרים אוהל סיירים משני חלקים, חלק זכר וחלק נקבה, אשר חילקנו בינכם, איך בונים, זו המשימה שלכם, יש לכם לעניין 2 דקות בלבד, זוז!
חניך: בנינו את האוהלים האלה באדרנלין כך שאני יודע בדיוק איך להתנהל את מלתקתק ואיך האוהל צריך להראות .
מייד לאחר בניית האוהלי אתם תכנסו אליהם על מנת לישון שם את הלילה כי מיד לאחריו מגיע היום השני של גיבוש טייס היוקרתי


היום השני: היום הפיזי 

את היום השני תתחילו בפריסה קטנה של אוכל שאמורה לחזק אתכם במהלך הבוקר, עד לאכילת הארוחה המלאה.גיבוש טייס

המגבשים כנראה יקפיצו אתכם בשעות הבוקר המוקדמות (5 לפנות בוקר) ל"מתחם הפיזי "של הגיבוש וכמו שכבר ציפיתם – זחילות. והפעם בסיגנון שונה!

חוויות חניך: אלה היו לא יותר משלושה מקצי זחילות, אבל אני לא טועה כשאני אומר לכם זחלנו בערך 120 מטרים. לאחר הזחילות תקבלו מספר דקות מנוחה שבסיומן תעברו ל…

תרגיל שקים:

שקים על הגב במשקל של 15 ק"ג לכל היותר. זוחלים והפעם לא במתחם ישר, אלא במשטח קשה יותר ובעליה הלוך חזור. המטרה היא למצוא את המתגבש שיעשה את מספר הסיבובים הרב ביותר. זמן התרגיל ע"פ המגבשים: שעתיים לפחות, אך בפועל התרגיל לא יעלה על 25 דקות.

בסופו של התרגיל יעצרו אתכם על מנת לאכול ארוחת בוקר.

לאחר מכן תצאו לכיוון המאהלים אותם תנקו, תברישו ותצחצחו במשך 4 שעות אשר בסופם תשובו אל "המתחם הפיזי" לעוד קצת תרגילי ספרינטים וזחילות.

והפעם: מקצה של 10 ספריטים לפי סדרי הגעה.

זחילות: 40 מטרים, 6 מקצי זחילות שייראו לכם ארוכים מתמיד.

בסיום תקבלו ארוחת ערב ותלכו לישון, אבל אל תשכחו שהלילה של היום השני רק התחיל.

 

הקפצה: ציוד עליכם ויציאה למסע של 2-3 קילומטרים לאזור מואר בסטיקליטים (שאותו לא ראיתם בעבר) בו תעברו תרגילים צוותים ואישיים. תרגילים לדוגמא:

 1. לבנות עמדת תצפית כצוות.
 2. העברת כל הקבוצה מקצה אחד שיקבעו לכם לקצה השני ללא נגיעה בקרקע, ע"י שימוש באבזרים בשטח.
 3. משימה אישית: בניית המבנה הגבוה ביותר. ניתן להשתמש בכל הבא ליד.
 4. בניית המבנה הרחב ביותר.

 

חוויות חניך: לקחתי את המוטות של האוהל וחיברתי את שלושתם ועל הקצה שלהם קשרתי חתיכת ענף גבוה. את המוטות החדרתי לקרקע בכוח ותמכתי במספר הרב ביותר של אבנים שיכולתי למצוא עד להשגת המבנה הגבוה ביותר בגיבוש.

תתכוננו חברים כי אחרי התרגילים האלה אתם הולכים לישון! אומנם בשטח, בשק"שים, אבל ל-10 דקות לפחות כשבסיומן כמובן תקומו להקפצה נוספת.

8 דקות התארגנות ויצאתם "למתחם הפיזי", חזרתם לישון ושוב חוזר חלילה.

דגש: שימו לב שזה היום הקשה ביותר בגיבוש מבחינה פיזית. לאחר שעברתם אותו אתם כבר עם רגל בפנים.


עידכון היום השני גיבוש טייס | אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

בשונה מהגיבוש האחרון היום השני התחיל דווקא בתרגילים המחשבתיים והקבוצתיים של גיבוש טיס אותם נפרט לפי הסדר הבא:

תרגיל ראשון | משימת מחשבה:  עמדת תצפית כצוות.

תרגיל שני | משימה קבוצתית : העברת כל הקבוצה מקצה אחד שיקבעו לכם לקצה השני ללא נגיעה בקרקע, ע"י שימוש באבזרים בשטח.
חוויות חניך: הם העמידו אותנו שלמולנו שני קווים במרחק חמישה עשר מטרים כאשר הוגדר לנו זמן מסויים בו אנו נדרשים להעביר את כל הצוות מנקודה אחת לשני ופה מתחילה הבעיה
מגבש: שימו לב כי השטח שבן שני הקווים המסומנים על הקרקע הוא שטח אסור מבחינתכם, היה ואחד מכם ימעד או יפול ובכך יגע באותו שטח האו מכשיל את הקבוצה ותאלצו לחזורק אחורה ולבנות הכל מחדש, יש לכם **** לבצע את המשימה בהצלחה, זוז!
חניך: זהו תרגיל שביצעתי אותו מספר פעמים תוך הטמעת קו החשיבה של המגבש והמטרות העומדות מאחורי כל תרגיל וברמה הפרטנית ביותר  תחת היחידים שמסוגלים להבטיח לנו מעבר בטוח, בן אם מדובר באימוני השגרה ועד לסאגת הגיבושים וגיבוש אדרנלין, לא פלא שכל מי שיצא לגיבוש שטייס מהקורס היוקרתי להכנה ליחידות העלית של חברת אדרנלין עבר בהצלחה ללא אחוזי נפילה  בכל שנות פעילות החברה ברציפות!

תרגיל שלישי | משימת מחשבה : משימה אישית: בניית המבנה הגבוה ביותר. ניתן להשתמש בכל הבא ליד.
תרגיל רביעי | משימת מחשבה : בניית המבנה הרחב ביותר.

יציאה לארוחת צהריים והתרעננות כי החלק הפיזי של היום השני מתחיל יחד עם שקיעת החמה 

תרגיל ראשון | תיזוזים במשך חצי שעה וכניסה לשינה.

תרגיל שני | זחילות לפי סיבובים ( בליווי הקפצה )
חוויות חניך: ההקפצה תגיע לאחר כ- 30 ד' אחרי שהם יוודאו שכולם נרדמו וזו על מנת לקחת אותנו למתחם הבריכה הידוע כדי לבצע זחילות לפי ההנחיות הבאות
מגבש: שימו לב חברים כי אתם זוחלים לסוך המתחם ובחזרה, כאשר בחזור אתם צועקים את המספר האישי שלכם בגיבוש ומס הסיבובים אותו סיימתם
חניך: מספר.. סיבוב עשירי
מגבש: תמשיך..
חניך: וככה התבצע תרגיל שאורכו הינו ( מידע אשר נחשוף בפני חניכנו ) המגיע לבדוק אתכם ברמה המנטלית עד לרמות החדות ביותר

תרגיל שלישי | זחילות מקצים נפרדים
חוויות חניך: הם סיימו את תרגיל הזחילות והורו לנו לחזור לאוהלים לשינה שתסתיים בהשקמה בבוקר ( כביכול ) שעה לאחר שכולם נכנסו מצב שינה עמוקה התבצעה הקפצה נוספת שאיתה חזרה למתחם הבריכה לתרגיל זחילות נוסף אך הפעם מדובר במקצה ( מידע אשר נחשוף בפני חניכנו בלבד)

היום השני הסתיים יחד עם תרגיל סוגר היום, תכינו את עצמכם טוב חברים כי היום השלישי עומד בפתח, ואיתו אתם למול חניכי אדרנלין  אותם בראש סדר העדיפויות שלהם וזו בעקבות ההכשרה המקצועית אותה עברו בקורס ההכנה הבלעדי שלנו ליחידות העלית של צבא ההגנה לישראל, משום שבזמן שכל השאר משחקים בכושר קרבי, אנחנו מתנהלים ברמה שונה לגמרי!


 

היום השלישי של גיבוש טייס – היום המנטלי 

היום הזה מתחיל ומסתיים במגרש המשחקים אשר בו תבצעו משימות צוותיות ואישיות כמתוארות למעלה מתחילתו ועד סופו.

שימו לב כי ביום הזה עליכם להפגין מנהיגות במידה ותינתן לכם האפשרות ויחד עם זאת הדדיות, רעות, ורעיונות יוצאי דופן.

משימות לדוגמא:

 1. הגדר – לעבור מתחת לגדר ברזל (לחפור מתחתיה ולעבור בלי לגעת בגדר. ברגע שנוגעים בה הכל מתחיל מחדש)

2.משימה יצירתית – יתנו לכם משימה חופשית כקבוצה ליצור את הדבר היצירתי ביותר שאתם יכולים לחשוב עליו מהכלים הניתנים לכם בשטח.

 1. סיטואציות – נותנים לכם סיטואציות של חילוץ ותקיפה ואתם צריכים להחליט איך לחלץ ומתי. תחילה כקבוצה ולאחר מכן כיחידים.
 2. בד"חים – תבחנו על אותם בד"חים שנתנו לכם בתחילת הגיבוש. אם חשבתם ששכחו מהם, תחשבו שוב.

 

חוויות חניך: הציגו לנו סיטואציה לא נעימה: אמרו לנו כך: "אתם בדרך לראיון עבודה ואתם רואים זקן ערבי עם פנצ'ר בגלגל, האם אתם עוצרים לעזור לו או שאתם ממשיכים בדרככם?" לקחו אותנו אחד אחד בזמן שכל אחד מאיתנו חושב על התשובה המתאימה לעמוד מול כל המגבשים ולענות את התשובה בזמן שהם דאגו להתקיל אותנו בשאלות נוספות.

מגבש: רגע אבל אתה עוצר עכשיו לאדם שאתה לא מכיר כדי לעזור למישהו שיכול להיות בכלל אויב שלך ומוותר על חלום חייך? וכדומה..

אחרי שהפגנתם מנהיגות, קור רוח וחשיבה מחוץ לקופסא – הגיעה השעה ללכת לישון. אבל לא להרבה זמן, כי מהר מאד יחזירו אתכם לאקט הפיזי של הגיבוש כחלק מהקפצה לילית.


עדכון היום השלישי גיבוש טייס | אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

מתכונת היום השלישי נשארה זהה לגיבושים קודמים, שהרי זהו היום המנטלי ביותר של הגיבושים הרבוי בתרגילים מחשבתיים וקבוצתיים כאחד, הדבר השתנה היה סוג התרגילים והקווים המנחים שלהם אותם נעלה הכתב ובמיוחד בשבילכם

תרגיל ראשון | שקים מנטלי

חוויות חניך: הם העמידו אותנו במעגל שלרגלנו שק כמשקל כ-15 קילו כאשר המטרה הייתה להרים את השק מעל הראש כקבוצה למשך .. דקות כאשר אם אחד מאיתנו יוריד את השק כל הצוות יכשל ויאלץ לבצע הכל מחדש
מגבש: מצויין חברים עמדתם במשימה, בזמן הבא הרמתם את השק מעל הראש ( ללא מנוחה כלל מהתרגיל הקבוצתי) במטרה להחזיק האחרון מבן כולם
חניך: ככה במשך שעה שלמה הם שיחקו איתנו, בן תרגיל קבוצתי לאישי כאשר כבר בעשר הדקות הראשונות נשארנו ללא טיפת כוח, כולם חוץ ממני היות ולי הדגשים של איך ליצור כוח מאין וליצור קיר מנטטלי למול המתגבשים האחרים אשר ויתרו עוד לפני שהתרגיל התחיל ובדיוק ככה שמרתי על ההובלה שהבטיחה לי שירות כפרח טייס!

תרגיל שני | משימה מחשבתית : בניית המבנה הגבוה ביותר
תרגיל שלישי | משימה מחשבתית : בניית המבנה הרחב ביותר

תרגיל רביעי | בניית מחסה יציב מגשם
חוויות חניך: האו הגיע אלי ובדק את המחסה ושאל אותי את השאלה אותה שאלו אותי בגיבוש אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי
מגבש: האם המבנה יציב?
חניך: חיובי המגבש אתה מוזמן לבדוק
מגבש: הכניס בעיטה למבנה אשר נשאר באיתנו
מגבש: הבנתי..
חניך: באותם הרגעים שמעתי מבנה אחר נופל והבנתי שסגל המאמנים לא סתם שם דגש על יציבות המבנים בתהליך ההכשרה שלנו בקורס!

תרגיל חמישי | משימה קבוצתית : גרף התקדמות
חוויות חניך: הם הסבירו לנו שלעינו להתקדם מנקודה אלך לב' תוך זמן מסויים שהם יקציבו לנו כשאר עלינו לעזרתנו שני קרשים בודדים
מגבש: אתם יכולים לנוע בחופשיות על הקרשים, כאשר המטרה היא להשתמש בשני הקרשים האלו כדי להעביר את כל הצוות מנוקדה אחת לשניה, באם אחד מכם יגע בכל אבריו מגופו בחול וזו בעקבות נפילה או כל סיבה אחרת הצוות יכשל ויוחזר אחורה
תרגיל חמישי | משימה קבוצתית : העברה שקי חול לפי נהלים מקשיים

שימו לב שזהו תרגיל שלא הובא בשום גיבוש לפני כן ומצופה שהוא ינכס גם בגיבושים הבאים ולכן את ההסבר המפורט על התרגיל נשמור לחניכנו בלבד וזו כדי להעמיד אותם ביתרון אליו הם זכאים

הדיינות קבוצתית

גיבוש טייס בשונה משאר הגיבושים שם דגש משמעותי על החלק המחשבתי בו אשר בא לידי ביטוי בתרגילים קבוצתיים בכמות גדולה מכל גיבוש אחר וליווי של דיונים קבוצתיים ואישיים אילהם תחשפו במהשך:

דיונים קבוצתיים לפי הסדר

דיון ראשון | המתת חסד בעד או נגד
דיון שני | הלשנה למול אמינות ( האם להלשין על חבר שרימה בניווט )
דיון שלישי | חיי אדם לצד רציונאליות ( האם לקפוץ לתוך מערבולת ביום על מנת להציל זוג שטובע בידיעה שהסיכויים אפסיים)
דיון רביעי | חיי אדם למול החוק ( האם לפרוץ לבית חולים כדי לקחת תרופה שתציל אדם באותם רגעים)

חברים אתם תעברו את התכנים המלאים האלו מהבוקר ועד לשעות הצהריים המאחורות שבינהם תצאו לארוחת בוקר וצהריים ותסגרו בתרגיל פיזי אחרון 

תרגיל פיזי סוגר יום | זחילות – 17 מקצים בלבד, משם תצאו שינה ללא הקפצות והפרעות נוספות כדי לאזור כוח ליום הרביעי של גיבוש טייס


 

היום הרביעי:

 1. הקפצה על הבוקר שמתחילה במקצה זחילות במתחם הפיזי.
 2. תרגיל אלונקה סוציומטרית
 3. שקים – עליה וירידה והפעם בעמידה וכמובן שאת מספר הסיבובים הרב ביותר .

4.משימות חפירה קבוצתיות – לכל אחד יש בור אישי ולכולם בור גדול. כל אחד צריך לחפור בור אישי בגודל שיקבעו לכם ובנוסף לעזור בחפירת הבור הקבוצתי.

5.מתלה שזיפים – אל תטעו חברים כי אין אפשרו להתחכם. הפעם זה נטו כוח ידיים.

אתם תצאו לאכול ארוחת בוקר ומשם היום עוד ארוך כי כנראה תחזרו למתחם הפיזי על מנת להמשיך תרגילים מנטליים המלווים בתרגילי שקים.

בסיום התרגילים חוזרים למאהלים למשימות קבוצתיות (לאור "עומס חום" שיגרום להם לרדת לכם מהגב).

חוויות חניך: אז הגענו וישבנו כולנו באוהל כאשר קוראים לאחד אחד מאיתנו ושואלים על הבד"חים שקיבלנו בתחילת הגיבוש (כן חברים קיבלנו יותר מאחד). כל אחד התחיל בבד"ח שהוא יודע בצורה הכי טובה בו הם ניסו להתמקד בנקודות שלא ידענו ולשאול שאלות ספציפיות שחשבו שלא נזכור ורק כדי להלחיץ אותנו עוד קצת הם ביקשו מאיתנו להיות ממוקדים, לדבר בקצרה ולא להתפלסף, ועצרו אותנו במהלך הדיבור תוך כדי "ציקצוק" של אכזבה.

דגש: השאלות יהיו כל כך ממוקדות שהם מסוגלים לשאול אתכם האם שכחתם ס' מסויים בבדחים, באם לא שכחתם יש לענות בבטחה שזכרתם הכל אחרת אתם תהיו בבעיה.

אז לאחר שהתמודדתם יפה מול המפקדים בתרגילים המחשבתיים אל תשכחו שיש גם סמל שיוציא אתכם לעוד מספר תרגילים פיזיים.

סיימתם יום מתיש של תרגילים פיזיים, מחשבתיים ותיזוז קטן ואחרון לפני ארוחת ערב, אבל אל תשכחו שהלילה רק התחיל. ניחשתם נכון: הקפצה!

חוויות חניך: שבעים, עייפים ומותשים יצאנו לאוהלים להעמיד את כל הציוד על הגב כולל ציוד אישי ויצאנו לשביל ממנו יוצאים "למתחם הפיזי". עמדנו שם מוכנים לצאת ללילה לבן, כי אחרי הלילה של היום השני לא ידענו כבר למה לצפות. יותר נכון שאר המתגבשים לא ידעו למה לצפות, כי אני כבר ידעתי שמפה אני חוזר לאוהל והפעם ללילה שלם של שינה ערבה ונעימה!


ברוכים הבאים ליום החמישי של גיבוש טייס:

יום בו יש שבירת דיסטאנס ברמה מינימלית, סגירה וקיפול של כל הציוד הלוגיסטי של הגיבוש, יום בו תזכו לעשות מקלחת (כן חברים סוף סוף מקלחת) ולישון על אזרחי.

גיבוש יגמר ביום השישי. אתם תאכלו כמו שצריך ותצחקו על המתגבשים והמגבשים כאחד. בסופו של היום מפקד הקבוצה שלכם יוציא רשימה מהכיס שיקריא מי מביניכם עבר ומי ימשיך הלאה ליחידות אחרות.

 

הם יצאו שיבעה חניכים משלל הקבוצות שלנו, ועברו את הגיבוש בהצלחה ללא יוצא מן הכלל

ל',מ',א'- צוות תל אביב

ע'- צוות פתח תקווה

ע',י',ט'- צוות נתניה

א'- צוות אשדוד

ע'- צוות באר שבע

אחרי 100% הצלחה בגיבושי טייס בשנים האחרונון ובכלל, היום זהו התור שלכם , אם אתם מחפשים קבוצה שתכין אתכם לכל גיבוש באשר הוא בצורה המקצועית והמדוייקת ביותר? הצטרפו לאדרנלין עוד היום.

  השם שלך (חובה)

  מספר פלאפון: (חובה)

  האימייל שלך: (חובה)

  נושא

  ההודעה שלך