מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

יום סיירות (יום שדה) – המדריך המלא – אדרנלין כושר קרבי

מהו יום סיירות ומי מנהל אותו

יום סיירות הינו בעצם מיון הסף הראשוני ליחידות העילית של צה”ל. אותו עוברים מלש”בים בעלי נתונים מתאימים המעוניינים להעפיל לאחת מסיירות העלית של צה”ל, בינהן : סיירת מטכ”ל, יחידת שלדג, השייטת, יחידת 669 לפינוי וחילוץ טקטי בהייטס, קורס חובלים, והיום לאחת מהיחידות המרכיבות את חטיבת העוז.

מדובר במיון שבודק אתכם בשלוש קטגוריות שונות: האחת הפיזית, השניה מנטלית והשלישית והפחותה מכולן החברתית, המשיכו לקרוא ותכירו על מה יש לשים דגש כדי לצלוח מיון סף זה.

יום הסיירות מנוהל על ידי ארבעה מגבשים עיקריים:

1.מגבש סיירת מטכ”ל: המגבש הראשי שקובע את האקטים ואורכם.
2.מגבש מחובלים: מגבש משנה שהמתפקד כמלאך
3. מגבש שייטת: נע בן הקבוצות ומתמקם רק כאשר הוא מוצא בכם פוטנציאל.
4. נציגים מיחידת 504 אשר מסתובבים בקבוצות השונות ובוחרים מתגבשים אשר לא נבחרו לאחת מהסיירות המבוקשות.

התשתית

יום הסיירות מתחלק לארבעה אקטים עיקריים, אשר מבוססים אך ורק על דבר אחד: תחרות בריאה.

זאת תחרות אישית” – יזכיר לכם המגבש בכל מקצה אליו תוזנקו כדי שהחכמים מבינכם יפנימו כי אינו צוחק.מנגד, עליכם להבין כי ישנה האפשרות להציג ערך חברתי ועזרה לאחר וזו בנקודת זמן ספציפית ביום זה אותה נחשוך לחניכנו. והיא שתעלה נקודות זכות למול סגל הגיבוש.

מועד המיונים

נכון להיום יש שני מועדי מיונים – במהלך חודש אוקטובר, וכן במהלך חודש ינואר.

תנאי קבלה

פרופיל 82 ומעלה, קב”א 52 ומעלה, דפ”ר 50 ומעלה.

במידה והנתונים שלכם הם פחות מסף הקבלה, ניתן להגיש טופס חריג ליום סירות.

מטרת היום

ביום הסיירות הידוע גם כיום שדה תעברו הליך מיום ליחידות המובחרות בצה״ל והוא משמש כהליך מיום ראשוני טרם הגיוס שלכם ליחידות העלית השונות.

היכן מתבצע?

יום סיירות מתקיים בראשון לציון, ומועבר ע״י יוצאים יחידות מובחרות כגון: סיירת מטכ״ל, חובלים, שייטת 13 ויחידה 504.

יום סיירות המתכונת החדשה

השינוי היחיד ביום הסיירות בשנים האחרונות מעבר לעובדה כי עבר לעיר רשל”צ למתחם הקערה, בשונה משנים עברו שהתבצע בווינגט, הוא נוהל ההפרשה החדש שניתן לסגל הגיבוש.

נוהל הופרש על ידי המגבש

בשנים עברו האפשרות לפרוש מהגיבוש הייתה תלויה בשני מצבים:
1.פציעה
2.פרישה עצמאית משיקולים אישיים.

בתקופתנו אנו העניקו למגבשי היומ”ס את הזכות לקבוע אי התאמה כבר בשלבים המוקדמים של מיון זה. משכך עליכם להכיר כי אם לא תעמדו בקריטריונים אותם הציבו, הובלה ויציבות, ישנה האפשרות כי תמצאו את עצמכם מחוץ ליום זה כבר בדקותיו הראשונות.

מבחן הכניסה של יום הסיירות הצהלי

כחלק משלבי ההתארגנות הראשונים. אתם תתחלקו לקבוצות של כארבעים מלשבים על מנת לבצע את מבחן הסף המשתנה של יום הסיירות הצהלי, וזה ממנו תתחלקו לצוותים בעלי כוחות שווים.

עד כה היו מספר וריאציות למבחן זה, הכוללות: ריצות נפח של שלושה או שני קילומטרים, מבחן ביפים הבודק כוח מתפרץ ולאחרונה בחרו לבצע קילומטר בודד למול זמן קצה, תגיעו מוכנים לאחד מאלו.

דגשים

  1. זינוק : לזנק מהר ככל האפשר ולהתברג למקומות הראשונים, בשניות בודדות אלו קובעים המלשבים את מוקם במבחן
  2. יעדים : להציב יעדים אליהם תגיעו על מנת לבצע חסם מנטלי למחשבות מטלטלות. ולמען שמירה על קצב יציב ואף עליה.

יום סיירות דגשים חשובים

משסיימתם בהצלחה את מבחן הסף המוזכר לעיי’ל, כל שנותר לכם הוא להחשף לארבעת האקטים המרכיבים יום זה ולהעפיל לגיבוש האחודים, עליהם נפרט ברגעים אלו ממש ודרך עיני המתגבש והמגבש כאחד, ובמטרה להעניק לכם שיקוף מלא על המתרחש בהם.

תרגיל ראשון: ספרינטים

חוויות מתגבש : עמדנו על קו הזינוק כאשר הוא הסביר לנו על התרגיל ומהי מטרתו
מגבש: אתם מוזנקים מרגלי הדיונה לפסגת הדיונה, שם מונח שק אותו אתם תקיפו מימן לשמאל בלבד וזו כדי לחזור חזרה לקו ולהתסדר לפי סדרי הגעה. אנחנו נכתוב את ארבעת הראשונים בלבד, בהצלחה.

דגשים
מבן ארבעת התרגילים השונים ביום סיירות. הראשון שבהם הוא המורכב והעצים ביותר אשר לו מנגד לאחרים מטרה נוספת. מעבר לאיתור המועמדים שהתייצבו על המקומות הראשונים בצורה מוחלטת, לתרגיל זה יש את התפקיד החשוב ביותר ביום סיירות והוא לגרום לגל הפרישה הגדול ביותר שידע מיון זה. ואם צלחתם אותו, תרשו לי לבשר לכם שאתם כבר רגל אחת בפנים.

תרגיל שני: אלונקה סוציומטרית.

לחוויות מתגבש: אותו תרגיל רק שהפעם במקום לחזור ולהסתדר בסדרי הגעה על מנת לקרוא את מספרנו ומקמונו. היה על ארבעת הראשונים לתפוס את ארבעת הידיות של האלונקה ולצאת איתה לסיבוב נוסף.

מגבש: מי שלא תפס את האלונקה, לא זיכתם לנוח, אם אחד מכם יחזור אחרי האלונקה הוא יודח במקום, בהצלחה
וכף מצאנו את עצמו מבצעים שני סיבובים בכל מקצה בלי מנוחה בינהם כלל, שאני כחניך אדרנלין התייצבתי על האלונקה בכל המקצים המדוברים והעפלתי לסיירת מטכל.

דגשים
ישנם מקצים בהם האלונקה תחזור לאחר הזמן אותו הקציב המגבש וזו בעקבות תשישות יתר מצד המתגבשים שמתחתיה. מיד ברגעים אלו, יאיים המגבש כי אם לא תגיע תוך רגעים בודדים ימחקו אותם מלשבים מהאלונקה. האם זה נכון או לא, תכירו שתהפכו לחלק מאיתנו, חלק מאדרנלין כושר קרבי.

תרגיל שלישי: התרגיל המשולב

מדברו בתרגיל המחולק לשלושה חלקים, נקודת זינוק, אמצע הדיונה ופסגתה, כאשר הרחק של כל אלו הינו חמישים מטרים סה”כ.

בחלק הראשון עליכם לרוץ מרגלי הדיונה לשקים הממוקמים בנקודת אמצע הדיונה, לצדם תזחלו לפסגת הדיונה ובמטר להקיף את אותו השק בפסגתה ולחזור על צעדיכם תוך כדי תחזירו את השק למקומו, ובעת המפגש למול המגבש יהיה עליכם לקריא את מספרכם ומספר הסיבוב אותו צברתם וממשיך חלילה.

דגשים
מדובר בתרגיל מנטלי שאורך לא יותר מעשרים וחמש דקות על אף שהמגבשים יורו לכם אחרת, כמו כן יש נקודת סוך לתרגיל התלויה כמובן באחד מכם והיא צבירת סיבוב המקסימום המוגדר לתרגיל זה.

תרגיל רביעי: חפירת בור

עליכם לחפור בור לפי נתונים אותם יעניק לכם המגבש מיד בתחילת התרגיל. בד”כ יתבקש מכם לחפור בור של מטר אורך, מטר רוחב, ומטר עומק, ולעיתים תתבקשו לחפור תעלה לפי אותם הנתונים למעט המרחק.

מיד בסיום התרגיל יגיעו מגבשי יום הסיירות על מנת להתקיל אתכם ולשאול שאלות מתמטיות על הבור, מהי טכניקת החפירה אותה בחרתם, ומסקנתכם מתרגיל זה. וכל אלו יילקחו בחשבון לכן נמלית לכם לענות רק מה שאתם מכירים ויודיעם בבירור.

דירוג סוציומטרי

לאחר יום הסיירות אתם תשבו כקבוצה ותדרגו אחד את השני לפי התאמה – השאלון הסוציומטרי. לשאלון זה כמובן שמייחסים חלק משמעותי. אך לא כמו ליום עצמו בו המגבשים ניתחו אתכם עד לרמת הפרט.

מה חשוב להכיר ביום סיירות

חטיבת הקומנדו: לפני מספר שנים הוחלט כי יום הסיירות יהיה המיון המקדים של היחידות המרכיבות את חטיבת הקומנדו. כאשר את נציגיהם תפגשו בגיבושים האחודים, גיבוש מטכל וגיבוש שייטת. מהם דרך אגב תמצאו את מספר ההקצאות הגבוה לחטיבה
מבן היחידות המרכיבות את החטיבה תמצאו את: יחידת מגלןיחידת דובדבן ויחידת אגוז 

חובלים: כיום נפתח ערות הגעה שני לקורס חובלים אשר גם אותו תפגשו ביום סיירות.
מיד בתחילת היום יעניקו לכם את האפשרות לחתום ויתור על האפשרות להתמיין ביום סיירות ולמשוך לעצמכם את הזכות להיכנס ישר לגיבוש חובלים.
מנגד לשנים עברו, המשלבים אשר היו פועלים כך לא היו זכאים לשבוע ראיונות באם היו מסיימים ולא עוברים, אך הדבר השתנה והיום אתם עומדים כשווים בני שווים, ולכם זכות מלאה גם לאלו.

504 היחידה להפעלת סוכנים: את מיון ליחידה אתם תקבלו באם ביצעתם את יום הסיירות עד סופו ולא קיבלתם שום גיבוש משלושת היחידות הממיינות, איתור זה תקבלו בהודעה בקיוסק המידע שלכם. ואיתו זימון לאחד משני מיוני הכניסה ליחידה.
504 המדריך המלא על היחידה 

דירוג ההעדפות: אם תחילת היום תשתבצו למול אחד משני דוכנים. האחת של סיירת מטכל והשני של שייטת שם תדרגו את היחידה אליה אתם מכוונים דרך.
יש להכיר שזימון העדפה זו אינו סופי וליחידות האפשרות לאתר אתכם גם אם בחרתם באחרת, וזו עקב כך שמצאו אתכם מתאימים מכל השאר. ראו זאת בצורה חיובית ולא להפך, כמו הדוגמא שלפניכם

דוג’ מעיני חניך

לפני כשנתיים בדיוק, יום סיירות של אוקטובר לאותה שנה, לאוהל של השייטת הגיעו עשרים מתגבשים. בניהם שני החניכים האדירים שלנו. לאחר שהמגבש ראה שהרוח ירודה באוהל, הוא עלה בשאלה שהתשובה עליה הפתיע אותו לגמרי, מי מבינכם ביקש שייטת?
מתגבשים: רק שניים מהם הרימו את היד- הם היו החניכים שלנו. זה הרגע אשר נודע למגבש כי 18 מהמתגבשים היושבים למולו באוהל ביקשו בכלל להגיע לסייר מטכל.

אוקטובר: ימי הסיירות בחודש אוקטבר נמתחים ליומיים של מיונים כאשר ביום הראשון אתם תגיעו על מנת להרים את המתחם, לבצע יום התארגנות ולבצע בר אור צהלי. (רק את הריצה)

היום השני יתחיל בשעה ארבע לפנות בוקר ויסתיים בן השעות אחת לשלוש בצהרים. בן שעות אלו תתבצע קריאת שמותה עוברים וזו  אחרי שביצעתם את שלל האקטים המפורטים במאמר זה, דירוג סוציומטרי למול בצוות וראיון קצר בפני המגבש.

אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי 

ברוכים הבאים לקורס ההכשרה הבלעדי והיוקרתי בענף ליחידות העלית של צהל. אותו ייסדו מנכל החברה יוצא יחידת מגלן תחתיו ארבע אגפי הכשרה מיקצועים עליהם תוכלו לקרוא בעמוד ההכשרה הנמצא באתר.

כחלק ממתכונת קורס זה, יעברו המשתתפים שלל תכנים בינהם, הכנה ייעודית ליום הסיירות וזו שאיתה אנו עמודים באחוזי המעבר הגבוהים מכל מזה עשור ובמפרים שלא נראו בעבר.

כחלק ממתכונת זו יחשפו משתתפי הקורס למידע הבא

1. סוג האקט, מאפיינו, והקווים המנחים אותו
2. אורך זמן האקט וזמני מנוחה על מנהת להכיר ניהול זמנים וכחות נכונים
3. ניתוח אישיות המגבשים, ויצירת חסמים מנטלים על מנת לבויהל בצורה אבסולוטית
4. המתאר המשתנה, והדך להסתגל ולצלוח אותו
5. רמת המתגבשים הכללית של אותו מחזור ונקודות החולשה שאיתם

שלבי ההכשרה

סאגת ימי סיירות
סאגות יוקרתית אותן תעבור לצד מנכל החברה ובשת”פ מלא מצד יחידות העלית ומגבשיהם הפעילים.
בסאגות אלו יוטמע בכם  ארגז הכלים היוקרתי מכל אשר יעניק לכם את הקווים המנחים המתבקשים, ניתוח מהלכים מלא ברמה הפיזית והפסיכולוגית, חשיפה למול יחידות החוד , התרשמות ראשונים של נציגיהם, ועבודה ספציפית ע”י האגפים השונים למתרחש במיון זה, ולפי הפירוט הבא:

1. אגף מקצועות הספורט : מקסום יכולות המועמד ושיפור טכניקת תנועה
2. אף פסיכוטכני ומדעי ההתנהגות: הטמעת כלים מנטלים ופסיכולוגים אשר מטרתם היא בניית יכולות מנטליות וחוסן העולים ברמתם על אלו שיופעלו עליכם במיון זה.
3. אגף הכושר הקרבי: חשיפ המלאה לאקטים המדוברים, הקווים המנחים את המגבשים וכל המידע אותו תתבקשו להכיר על מנת להויבל וללא עוררין תוכן מסוג זה
4. אגף הסטטיסטיקה וההסתברות – ניתוח כלל יכולות המועמד והתאמתו לפי קריטריונים אשר נוסדו ע”י שנים של מחקר ע”י מערך החברה.

סימולציות וימי קצה
במסגרת הקורס יעברו החניכי סימולציות קצה מדוייקות ואלו העולות ברמתם על יו הסיירות הצהלי וזו “י המגבשים הפעילים כמו שכבר הסברו בתחילה, האקטים המדוייקים, זמני מנוחה קצרים מהרגיל וכל אלו לצד ניתוח מלא ונקוודת הסברה משמעותיות מצד מייסד ומנכל החברה.

שלב סגירה
לאחר שני שלבים אלו, יעברו החניכים לשלב האחרון והחותם הצלחה את יום הסיירות הצהלי, אליו כמו שכבר הבנתם תזכו להיחשף כחלק ממערך אדרנלין חברה להכשורת וכושר קרבי בלבד.

מסקנה

הנצחון דורש הכנה מוקדמת, וללא הכנה כשלנו, ללא הכשרה ייעודית ליום סיירות ומיונים המגיעים מיד אחריו, אתם עלולים לעמוד חסרים ולהעניק לאחר את מקומכם ביחידה. התעוררו, וכבר היום הפכו לחלק ממי שמסוגלים להבטיח לכם להעפיל לגיבושים האחודים בבטחה.

להגשת מועמדות לאדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי, הגוף המוביל בארץ להכנה ליחידות העלית השאירו  ונצגינו יחזרו אליכם בהקדם
אולי יעניין אתכם גם

קורס ההכשרה הבלעדי ליחידות העילית

חברת ההכשרה הבלעדית והמובילה בישראל להכנה ליחידות המיוחדות של צה”ל

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

This ebook will change everything you ever thought about relationships and attachment. Find the secret to connecting better and faster
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
דילוג לתוכן