גיבוש יחטיות גולני – מדריך מקיף

יח"טיות גולני-פלסר גולני/יחידת אגוז

ברוכים הבאים חברים לגיבוש של חטיבת גולני, גיבוש אשר ממיין ליחידות הנחשקות ביותר , יחידת אגוז ופלס"ר גולני . איך גורמים למגבשי היחידות האלו לבחור בכם , ברוכים הבאים לגיבוש יחטיות גולני מטעם אדרנלין כושר קרבי !
כמו בכל גיבוש – גם בגיבוש יחטיות גולני היום הראשון מתחיל בשלבי ההתארגנות

חניך: שימו לב שחלק משלבי ההתארגנות כוללים עלייה על ציוד אישי שעיקרו הוא תד"ל ואת חפירה, ולכן תבדקו טוב מאוד שהתד"ל נוח לכם והרצועות במקום, וכמו כן שאת החפירה מתקפל חזרה למצב הסגור שלו ולא נתקע אי שם באמצע, אחרת הגיבוש יהיה לכם קשה יותר מלאחרים.

אז לאחר בסיום ההתארגנות והחלוקה לקבוצות תפגשו את המגבשים שלכם שידאגו להפריש כבר חצי מכם בחמש הדקות הראשונות של הגיבוש.

 

אקט ראשון: מרוץ פילים

הסבר: אתם תמלאו שק בהוראת המגבש ותכניסו לתד"ל. לאחר מכן תצאו ל-12-15 ספרינטים שאורכם 40 מטרים, הלוך וחזור.

אקט שני: חפירת בור

הסבר: חפירת בור של מטר על מטר במשך 25-30 דקות.

אקט שלישי: שקים

הסבר: שק על העורף בהוראת המגבש. 40 מטרים של עלייה שאותם תלכו במשך 25 דקות, כשהמטרה היא לצבור את מספר הסיבובים הרב ביותר.

חוויות מעיני החניך: זה היה התרגיל שסוגר את היום הראשון, ככה לפחות חשבתי, אבל כבר הונפצה השמועה שבערב תגיע ההקפצה, והיא לא איחרה להגיע. אז אחרי שתלכו לישון תתכוננו מנטלית להיות מוקפצים, כי חלקכם פשוט יחליטו שזה סוף הגיבש מבחינתם.

 אקט רביעי: ההקפצה

הסבר: אחרי כחצי שעה של שינה, תוקפצו למסע קצר של קילומטר וחצי שאורכו תלוי אך ורק בקצב שלכם, אבל כמו שכבר הספקתם להבין לא מעבר ל-30 דקות.

דגשים : זמן האקטים, והמהלכים אשר תצטרכו לבצע לפני כל אקט הינם חשובים וקבועים (לא משתנים לאורך כל הגיבוש) תדעו לחלק את הזמן בצורה נכונה ולהיתחשב בכל הקריטריונים, מה הם הקריטריונים והמהלכים הנכונים, את זה תגלו לאחר שתצטרפו לאדרנלין !

ברוכים הבאים ליום השני של גיבוש יחטיות גולני חברים,כי היום הראשון כבר מאחוריכם.

חוויות חניך: לא הסתפקנו להתאפס על עצמנו , וכבר מצאנו את עצמנו עומדים על קו הזינוק שהוא מחלק לנו הוראות ברורות של איך התרגיל מתנהל על כל כלליו ,בלי חימום ושום הודעה מוקדמת היום השני של הגיבוש יוצא לדרך !

אקט ראשון: ספרינטים (ראש בראש)

מגבש: שימו לב, אתם יוצאים לספרינטים ראש בראש, משמע אני מעיף את האחרונים מהגיבוש, צא!

חוויות מעיני חניך: לא ידענו מתי בדיוק יהיה הספרינט אשר יקבע מי יעוף ומי לא, רק ידענו שאסור להגיע למצב שאתה נסרח לשני המקומות האחרונים בשום שלב באקט הספרינטים.

מגבש: מצויין, זה יהיה הספרינט האחרון, שניים אחרונים מופרשים מגיבוש יחטיות גולני, צא!

חניך : אללה כולם דוחפים קדימה, כולם שוברים בשק, אף אחד לא מתכוון להגיע במקום האחרון!

מגבש: שניכם, 15-16 צאו לי מהקבוצה.

 

אקט שני: זחילות

גיבש יחטיות גולני

חוויות מעיני חניך: יגיעו המגבשים וייתחמו אתכם במגרש אותו אתם תזחלו במשך קרוב לשעה-שעתיים עם הפסקות שתייה, כשהמטרה העיקרית שלהם היא לייאש אתכם ולגרום לכם לפרוש עצמאית.

זחלנו לאורך המגרש המתוחם בזמן שהם ישבו. מקצים של 50-60 מטר שברגע שהראשון מגיע לנקודת הסיום האקט מתחיל מחדש רק שהראשון צריך לרוץ 50 מטר לקו הזינוק על מנת להתחיל לזחול בזמן שאחרים נתקעו על הקו ופשוט התחילו לזחול.

אקט שלישי: אלונקה סוציומטרית ( מידע על התרגיל תוכלו למצוא בסירטון הבא )

 אקט רביעי: חפירת בור

הסבר: הזמן הוא 25 דקות ומטרתכם היא לחפור את הבור הכי עמוק שאתם יכולים לחפור, כמובן שהבור צריך לעמוד קודם כל בקריטריונים אותם מציב המגבש , שהם : אורך רוחב ועומק מינימלי הינם מטר !

 

אקטיים קבוצתיים בגיבושיחטיות גולני - זחילות

משימת ראשונה: משימת האלונקה, כובד האלונקה בערך 80-100 קילוגרם והמטרה היא להעלות אותה בעלייה תלולה בזמן הקצר ביותר בלי שתיגע בריצפה אפילו לא פעם אחת, ובכל פעם שהיא נוגעת אתם חוזרים לנקודת ההתחלה.

משימת שניה: משימת הבנייה, עליכם לבנות את המבנה הגבוה ביותר מציוד שתמצאו בשטח הכולל ה-כ-ל כולל ציוד אישי.

משימה שלישית: משימת החפירה, ימתחו חבל שגובהו מהריצפה הוא 0.5 ס"מ, כשמטרתכם היא לחפור ולעבור לצד השני של החבל מבלי לגעת בו.

 

חוויות מעיני חניך: הם סופרים כמה פעמים ניסית לעומת אחרים וכמה פעמים נגעת באת החפירה, ככה שגם אם נגעתם ואפילו בטעות אתם עוצרים ומתחילים לכסות את הבור, משום שההצלחה חשובה אבל בתרגיל הזה, הדרך חשובה יותר!

הפסקת צהריים ואוכל שבסיומם תחזרו שוב ללא אחר מאשר מקצה זחילות לתוך הלילה, תרגיל סוגר יום.

 

היום השלישי ליחידות פלס"ר גולני ויחידת אגוז , מי מכם יחזיק מעמד ?!

הסבר: כמו בכל גיבוש היום הראשון שייך להתארגנות, היום השני הוא הקשה ביותר והיום השלישי בד"כ הוא יום של הורדת מתח, אז אולי הוא לא קשה כמו היום השני אבל אל תשארו אדישים.

אקט ראשון: מקצה של 25-30 דקות זחילות

אקט שני: ספריטים

ארוחת בוקר, הכוללת מנוחה של 20 דקות שבסיומה תרגילים סוציומטרים

תרגיל ראשון: זכירת מפה שקיבלתם במהלך אותו בוקר

תרגיל שני: הסברת מושגים צבאיים ששמעתם במהלך הגיבוש

תרגיל שלישי: נושא לדון עליו במשך 2 דקות מול החבר'ה הנותרים לבחירתכם.

 אז אחרי שנחתם תוך כדי שאתם בעצם מבצעים משימות אשר מנתחות את יכולות הפיקוד,קור הרוח והמנהיגות שלכם, ברוכים הבאים למסע של גולני ! 

חוויות מעיני החניך: המסע – אחרי שישבתם והפעלתם קצת יכולות חשיבה, הגיע הזמן להזיז את הרגליים במסע הכולל אלונקה פתוחה, גיבוש יחטיות - גולניתד"לים ופקלי מים, אשר יסחוט לכם את טיפת האנרגיה האחרונה שתשאר לכם בגוף, אבל יעצב לכם את השרירים בגוף. יש קבוצות אשר המסע מתנהל בהן לבד – מוסרים להם נ.ד. (נקודת דקירה) ועליהם להגיע לשם לבד כאשר המגבשים מתצפתים עליהם לאורך כל המסע ובבסיומו מתחקרים את הצוות, ולעומתן יש קבוצות אשר המפקדים הם אלו שקבעו את הקצב ומי שלא עמד בו מצא את עצמו בחוץ. אנחנו בכל אופן, רצנו כשלפנינו עורפו של המגבש!

 

אז לאחר סיום המסע ועוד מספר תרגילי זחילות, ספרינטים ותרגילי אלונקה סוציומטרית, הגיעו צהרי היום שהובילו את המגבשים לקפל את הציוד ולחזור עם מי שנשאר לבא"ח על מנת להעביר ראיונות אישיים ולסגור את היום בארוחה מפנקת בחדר אוכל. אז זהו מהלכו של גיבוש היחטיות של חטיבת גולני, אשר עבר א' לפני שני מחזורים והגיע לאגוז,

 

אז לאלו מכם שרוצים להפוך ללוחמי סיירת גולני ולענוד בגאווה את סיכת היחידה, אל תעשו טעויות ותצטרפו עוד היום לאדרנלין כושר קרבי.

 

רוצים להגיע מוכנים לגיבוש יח"טיות גולני? השאירו פרטים והצטרפו אלינו:

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך